Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przemysłowe Miasto Dzieci

25 czerwca, 2018 @ 19:00 - 29 czerwca, 2018 @ 22:00

XXI wiek stawia przed ludźmi wielkie wyzwania, daje szanse na rozwój i otwiera drzwi na nowe doświadczenia i przeżycia. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, mieć dobry słuch i wzrok, by odpowiednio wykorzystać swe możliwości i zrobić coś, co da innym szczęście. Z takim właśnie zamiarem nosili się twórcy projektu Miasto Dzieci, projektu, który wychodzi na przeciw oczekiwaniom młodych ludzi. Któż z nas będąc dzieckiem nie chciał być dorosłym, chodzić do pracy, podejmować poważne decyzje? Miasto Dzieci to nic innego, jak realizacja dziecięcych marzeń i próba wcielenia ich w życie, to szansa na uwierzenie w siebie i udowodnienie tego, że wszystko jest możliwe.
To projekt, który poprzez zabawę wychowuje, uczy pracy w zespole, szacunku do pieniędzy i wykonywanych zadań, a przede wszystkim wpływa na rozwój pozytywnych cech charakteru, takich jak tolerancja, poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, życzliwość w stosunkach międzyludzkich, działanie na rzecz drugiego człowieka, uczciwość, otwartość, odpowiedzialność za własne słowa i czyny.
Od 2008 roku Miasto Dzieci to przedsięwzięcie, które z jednej strony stanowi alternatywę dla wypoczynku wakacyjnego poza miejscem zamieszkania, z drugiej promuje wśród dzieci wiedzę o własnym, często nieznanym, otoczeniu i środowisku.
Codziennie dzieci i młodzież wykonują pracę zgodną z wybranym przez siebie zawodem. Praca wykonywana jest w systemie dwuzmianowym, a po jej zakończeniu „pracownicy” otrzymują wynagrodzenie wypłacane w specjalnej walucie. W czasie przerw mają możliwość kupowania tego, co inni uczestnicy, a także uczestniczyć w przedstawieniach artystycznych przygotowanych przez swoich kolegów.

Szczegóły

Początek:
25 czerwca, 2018 @ 19:00
Koniec:
29 czerwca, 2018 @ 22:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Muzeum Kolejnictwa
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Muzeum Kolejnictwa
Towarowa 4
Jaworzyna Slaska, 58-140 PL
+ Google Map