Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zimowy Pociąg Specjalny Hilbert

10 lutego, 2018 @ 11:00 - 17:00

10 lutego czyli zimową porą, na koniec karnawału czy jak to woli na Walentynki, baź też ferie zimowe na tory Magistrali Podsudeckiej wyruszy Muzealny Pociąg Specjalny HILBERT. Pociąg wyruszy z Jaworzyny i przez Świdnicę i Krzyżową dotrze do Dzierżoniowa, a tam na wszystkich uczestników przejazdu czekać będzie nieprawdopodobna niespodzianka…

Po raz pierwszy w tym roku i po naprawdę długiej przerwie udostępnimy do zwiedzania Młyn Hilberta, największy sprawny, kompletny i przede wszystkim zabytkowy młyn zbożowy na Dolnym Śląsku. Początki młyna sięgają pierwszej połowy XIX stulecia. Karol Zygmunt Hilbert, śląski przemysłowiec i filantrop, w 1837 r. uruchomił w Bielawie pierwszy na Śląsku parowy młyn. Po 30 latach zdecydował się przenieść działalność do Dzierżoniowa gdzie w budynku dawnej farbiarni uruchomił nowy zakład.

W listopadzie 2016 roku Młyn Hilberta stał się oddziałem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Plany Fundacji przewidują organizację i udostępnienie obiektu dla zwiedzających w drugiej połowie 2018 r. Do tego czasu młyn udostępniany będzie tylko okazjonalnie – np. 10.02.2018 r.

Szczegóły

Data:
10 lutego, 2018
Godzina:
11:00 - 17:00

Organizator

Muzeum Kolejnictwa
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Muzeum Kolejnictwa
Towarowa 4
Jaworzyna Slaska, 58-140 PL
+ Google Map