image_pdfimage_print

i wyrusz w Bieszczady. Zapraszamy do zapoznania się z podkarpackim przewoźnikiem z Niebylca…

Codziennie gdzieś przez moje profile w social mediach przewija się taki tekst:

„A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?”

Ta sentencja posiada już wiele memów i ich odmian.

Podkarpacie oraz same Bieszczady, przez długi czas były bardzo słabo skomunikowane z resztą polski. Sytuację tę postanowili zmienić bracia Paweł i Marcin Czurczak, którzy w 2003 r szukając nowych wyzwań w biznesie, postanowili zaryzykować i stworzyć jak się okazuje prężnie rozwijającego się przewoźnika autobusowego. Od samego początku właściciele postawili na jakość i komfort podróży. Pierwsze autobusy NeoBusa wystartowały na linii z Sanoka i Krosna przez Rzeszów do Warszawy, a ich wyposażenie powodowało, że ta trasa upływała naprawdę szybko. Popularność pierwszych kursów szybko zweryfikowała plany i nastąpiło ich wydłużenie do takich miejscowości jak Ustrzyki Dolne, czy Iwonicz-Zdrój, Rymanów-Zdrój i Polańczyk.

Początkowe nieduża firma z Niebylca, łączyła Bieszczady ze Stolicą, ale pamiętam, jak byłem w 2013 roku (jak ten czas leci) na rozmowie z właścicielami firmy i jak rozmawialiśmy o nowym połączeniu do Wrocławia. Pamiętam do dziś, jak próbowałem powiedzieć, że jakoś nie widzę sensu wjeżdżania do Balic. Dziś muszę posypać głowę popiołem i powiedzieć, że:

byłem w błędzie.

O tym jeszcze wspomnę.

Bieszczady

Zanim przejdziemy dalej, zatrzymajmy się na chwilę i zobaczmy filmik Bieszczady – Cztery Pory Roku z cyklu Magiczne Bieszczady zrobiony dla HBO przez użytkownika RoztoczeWschodnieHD.

Jak widzicie to jeden z najpiękniejszych dzikich rejonów Polski. To stąd codziennie kilkanaście kursów dziennie uruchamia.

Zobaczmy, gdzie dojedziemy z tym przewoźnikiem.

  • Łódź <> Polańczyk przez  Piotrków Trybunalski, Kielce, Busko-Zdrój, Szczucin, Dąbrowę Tarnowską, Tarnów, Dębicę, Staszów, Połaniec, Mielec, Kolbuszową, Rzeszów, Boguchwałę, Babicę, Niebylec, Lutcza, Krosno, Miejsce Piastowe, Iwonicz-Zdrój, Rymanów, Rymanów-Zdrój, Domaradz, Blizne, Starą Wieś, Humniska, Grabownica, Sanok, Zagórz, Lesko, Solinę.
  • Wrocław <> Ustrzyki Dolne przez Katowice, Kraków, Rzeszów, Boguchwałę, Babicę, Niebylec, Lutcza, Krosno, Miejsce Piastowe, Iwonicz-Zdrój, Rymanów, Rymanów-Zdrój, Domaradz, Blizne, Starą Wieś, Humniska, Grabownica, Sanok, Zagórz, Lesko, Solinę, Polańczyk.
  • Warszawa <> Polańczyk przez Głuchów, Radom, Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Rzeszów, Boguchwałę, Babicę, Niebylec, Lutcza, Krosno, Miejsce Piastowe, Iwonicz-Zdrój, Rymanów, Rymanów-Zdrój, Domaradz, Blizne, Starą Wieś, Humniska, Grabownica, Sanok, Zagórz, Lesko, Solinę.

Spis Treści

Zapraszam do dalszej lektury. Na następnej stronie dowiecie się, jak się podróżuje NeoBusem.

góra <..> jak się podróżuje NeoBus

1 2 3 4
Przeczytaj inne:
Co się wydarzy po 18 kwietnia 2018r. – FlixBus

Jak dobrze wiecie, powoli klaruje się sytuacja po tym, jak FlixBus przejął siatkę połączeń Polskiego Busa. Dziś uchylimy rąbka tajemnicy,...

Ekspres Intercity Premium czyli Pendolino

Pierwotnie ten tekst miał się ukazać przed oficjalnym uruchomieniem nowego rozkładu jazdy, ale brak czasu spowodował że dopiero teraz sie...

Zamknij