Image default
NeoBusPodróże TestoweTesty Redakcyjne

NeoBus Polska – czyli porzuć samochód…

i wyrusz w Bieszczady. Zapraszamy do zapoznania się z podkarpackim przewoźnikiem z Niebylca…

Codziennie gdzieś przez moje profile w social mediach przewija się taki tekst:

„A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?”

Ta sentencja posiada już wiele memów i ich odmian.

Podkarpacie oraz same Bieszczady, przez długi czas były bardzo słabo skomunikowane z resztą polski. Sytuację tę postanowili zmienić bracia Paweł i Marcin Czurczak, którzy w 2003 r szukając nowych wyzwań w biznesie, postanowili zaryzykować i stworzyć jak się okazuje prężnie rozwijającego się przewoźnika autobusowego. Od samego początku właściciele postawili na jakość i komfort podróży. Pierwsze autobusy NeoBusa wystartowały na linii z Sanoka i Krosna przez Rzeszów do Warszawy, a ich wyposażenie powodowało, że ta trasa upływała naprawdę szybko. Popularność pierwszych kursów szybko zweryfikowała plany i nastąpiło ich wydłużenie do takich miejscowości jak Ustrzyki Dolne, czy Iwonicz-Zdrój, Rymanów-Zdrój i Polańczyk.

Początkowe nieduża firma z Niebylca, łączyła Bieszczady ze Stolicą, ale pamiętam, jak byłem w 2013 roku (jak ten czas leci) na rozmowie z właścicielami firmy i jak rozmawialiśmy o nowym połączeniu do Wrocławia. Pamiętam do dziś, jak próbowałem powiedzieć, że jakoś nie widzę sensu wjeżdżania do Balic. Dziś muszę posypać głowę popiołem i powiedzieć, że:

byłem w błędzie.

O tym jeszcze wspomnę.

Bieszczady

Zanim przejdziemy dalej, zatrzymajmy się na chwilę i zobaczmy filmik Bieszczady – Cztery Pory Roku z cyklu Magiczne Bieszczady zrobiony dla HBO przez użytkownika RoztoczeWschodnieHD.

Jak widzicie to jeden z najpiękniejszych dzikich rejonów Polski. To stąd codziennie kilkanaście kursów dziennie uruchamia.

Zobaczmy, gdzie dojedziemy z tym przewoźnikiem.

  • Łódź <> Polańczyk przez  Piotrków Trybunalski, Kielce, Busko-Zdrój, Szczucin, Dąbrowę Tarnowską, Tarnów, Dębicę, Staszów, Połaniec, Mielec, Kolbuszową, Rzeszów, Boguchwałę, Babicę, Niebylec, Lutcza, Krosno, Miejsce Piastowe, Iwonicz-Zdrój, Rymanów, Rymanów-Zdrój, Domaradz, Blizne, Starą Wieś, Humniska, Grabownica, Sanok, Zagórz, Lesko, Solinę.
  • Wrocław <> Ustrzyki Dolne przez Katowice, Kraków, Rzeszów, Boguchwałę, Babicę, Niebylec, Lutcza, Krosno, Miejsce Piastowe, Iwonicz-Zdrój, Rymanów, Rymanów-Zdrój, Domaradz, Blizne, Starą Wieś, Humniska, Grabownica, Sanok, Zagórz, Lesko, Solinę, Polańczyk.
  • Warszawa <> Polańczyk przez Głuchów, Radom, Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Rzeszów, Boguchwałę, Babicę, Niebylec, Lutcza, Krosno, Miejsce Piastowe, Iwonicz-Zdrój, Rymanów, Rymanów-Zdrój, Domaradz, Blizne, Starą Wieś, Humniska, Grabownica, Sanok, Zagórz, Lesko, Solinę.

Spis Treści

Zapraszam do dalszej lektury. Na następnej stronie dowiecie się, jak się podróżuje NeoBusem.

góra <..> jak się podróżuje NeoBus

Podobne Wpisy

Nowa Pula od NeoBus Polska i zmiany na linii N4

Okazje Podróżnika

Motorola One Zoom 3x

DJ Czas

Krynica Zdrój <> Ustka nasza relacja z inauguracyjnego kursu

DJ Czas