Image default
AktualnościPrzewodniki i książki podróżnicze

Polska na urlop oraz Polska Pełna Przygód to nasze wakacyjne propozycje dla Was…

Nie tylko człowiek internetem żyje, miło mieć pod ręka ciekawą książkę. Od wydawnictwa Burda Książki otrzymaliśmy dwie ciekawe propozycje w sam raz na wakacje. Zapraszamy do lektury naszej recenzji…

Jako, że zbliżają się wakacje w nasze ręce trafiły dwa przewodniki po Polsce. Są to Polska na Urlop autorstwa Dariusza Jędrzejewskiego oraz Polska Pełna Przygód autorstwa małżeństwa Anny i Krzysztofa Kobus. Obie książki niedawno ukazały się w księgarniach pod szyldem National Geographic. Zacznijmy od …

Anna i Krzysztof Kobus Polska Pełna PrzygódAutorzy książki są znanymi w Polsce. Swoja pasję dzielą ze swoimi dziećmi Michałem i Stasiem odkrywają nie znane dotychczas miejsca. Szczególnym miejscem na ziemi jakie najbardziej sobie upatrzyli to Polska. Właśnie o niej jest ich najnowsza książka.

Polska Pełna Przygód

Polska Pełna Przygód to nie jest zwykły przewodnik ze zdjęciami i opisami. Mamy tu wiele ciekawych propozycji aby nasz wyjazd z dziećmi był ciekawy i atrakcyjny, a nie nudny pełny dydaktycznych informacji. Autorzy kładą tutaj nacisk na zabawę z dzieciakami. To nam się bardzo spodobało. Jak widać jednym z takich miejsc jest Ogród Doświadczalny im. Stanisława Lema w Krakowie. Park ten jest dostępny od wiosny do późnej jesieni. Znajdziecie tutaj opis atrakcji oraz wiele pożytecznych linków i miejsc które zawsze się przydadzą. Nie prowadzą nas na wzgórze Wawelskie czy do sukiennic a do wspomnianego Ogrodu czy do pobliskiego Muzeum Lotnictwa.

Polska Pełna Przygód

 

My przyłączamy się do apelu Anny i Krzysztofa:

Zostań superbohaterem dla swojego dziecka 

W książce znajdziecie wiele pomysłów aby tak się stało, tak naprawdę nie jest to trudne wystarczy się rozejrzeć, a my serdecznie polecamy „Polskę Pełną Przygód – Rodziny przewodnik po niezwykłych miejscach”, oraz Portal Mały PodróżnikJeszcze na koniec ciekawostka, autorzy napisali swój przewodnik w formie alfabetycznej. Miejscowości przedstawione wraz z atrakcjami są opisane kolejno jak w alfabecie. Można powiedzieć, że jest to abecadło pełne przygód. Dzięki temu możemy szybko odnaleźć atrakcje, albo zaplanować wycieczkę po Polsce od A do Z.

Kolejna książkę jaka chcemy wam polecić to jest „Polska na urlop”  pana Dariusza Jędrzejewskiego. Tutaj autor także skupił się na zaprezentowaniu nam ciekawych miejsc w naszym pięknym kraju.

Polska na Urlop Dariusz Jędrzejewski

Znajdziemy tutaj opis pięknych miejsc, uzdrowisk, parków oraz propozycje jak spędzić urlop w mieście. Nas bardzo zaciekawił i wiele nowych rzeczy dowiedzieliśmy się o Szczawnicy gdzie w niedalekiej okolicy mieszkamy. Szkoda że nie mieliśmy tego przewodnika w rekach gdy pisaliśmy ten artykuł Zakochaj się w SzczawnicyPan Dariusz w sposób opisowy przedstawia nam ciekawe miejsca

IMG_1785

 

Autor postanowił podzielić swoją książkę na kilka działów, każdy z nich zawiera opis miejsca, zarys historyczny, co warto zobaczyć i przydatne linki. Każdy z działów jest zakończony pokazem zdjęć do których są odnośniki w opisie. Bardzo nam przypadło takie podejście mimo, że z początku jest to drażniące.

Polska na Urlop Dariusz Jędrzejewski

 

To co my najbardziej lubimy znalazło się także w tej książce czyli jak dojechać. Są opisane bezpośrednie połączenia. Amatorzy pieszych wędrówek, a także szukający zdrowia, rowerzyści będą bardzo zadowoleni z tego przewodnika.

IMG_1787

My jako Okazje Podróżnika serdecznie Wam drodzy czytelnicy polecamy oba przewodniki. Pierwszy dedykujemy wszystkim rodzicom bo naprawdę warto się w niego zaopatrzyć i pokazać dziecku coś więcej niż klasyczne miejsca w danej okolicy. Polska na Urlop jest godna polecenia dla każdego. Jako, że własnie się rozpoczynają wakacje to warto zapoznać się z nimi. Nie zawsze mamy możliwość dostępu do internetu, nie zawsze mamy jak z niego skorzystać. Książka nie umrze choć jest wiele odpowiedników elektronicznych to warto mieć kilka fajnych przewodników w swojej biblioteczce, a te które zaprezentowaliśmy powyżej do tej kategorii należą.

Pozdrawiamy i życzymy udanego wypoczynku

Okazje Podróżnika

P.S. zajrzyjcie od czasu do czasu do nas i podzielcie się z nami swoimi przygodami.

 

 

Podobne Wpisy

Łeba – plaża, wydmy, jeziora

DJ Czas

Zmiana strony Polskiego Busa …

DJ Czas

5-10-15, czyli PKS Polonus!

DJ Czas