Image default
AktualnościGdzie Zjeść?Toruń

Gdzie zjeść w Toruniu?

Z okazji mojego ostatniego pobytu w Toruniu powstał mały przewodnik nowych miejsc, gdzie można zjeść dobrze zjeść w tym mieście. Zapraszam po więcej …

Jak to w życiu bywa, człowiek tuła się po świecie i zagląda tu i tam. Ja mam ostatnio to szczęście, że odkrywam ciekawe miejsca kulinarne, które dopiero zaistniały na mapach w danym miejscu. Tak samo było i tym razem w Toruniu. Chciałbym Wam przedstawić trzy miejsca, gdzie zjecie naprawdę smacznie, a wasz budżet nie zostanie zrujnowany. Dziś poznacie kuchnię polską, węgierską i sushi bar (mam wielką słabość do kuchni japońskiej).

Zanim opiszę Wam te smaki i miejsca, gdzie je zjecie, napiszę Wam coś tym mieście.

Prawa miejskie Toruniowi zostały nadane w 1233 roku, co czyni go jednym z najstarszych miast w Polsce. W czasach Rzeczpospolitej Obojga Narodów miało specjalne uprawnienia i mogło brać udział w elekcji królów.

Stare Miasto jest wypełnione zabytkowymi kamienicami, to czyni spacer po Toruniu wyjątkowym. Mamy wrażenie podróży w czasie. Tutaj Nowoczesna architektura łączy się ze starymi klimatycznymi ulicami. Dwa rynki Stary i Nowomiejski mają swoje klimaty.

Więcej o Toruniu będzie we wpisie one day … i weekend in … A teraz wracamy do jedzenia.

Jak już wcześniej wspomniałem, miałem okazję spróbować rzeczy nowo powstałych restauracjach. Wszystkie trzy lokale mają coś w sobie, co pozwala na dobrze rokować na ich przyszłość. Mam nadzieję, że przetrwają jak najdłużej i wkomponują się w kulinarną mapę miasta na stałe. Poznajmy więc te miejsca.

Spis Treści

  1. Eger – kuchnia węgierska
  2. Sushi Kushi – kuchnia japońska i tajska
  3. Bistro Klonowica – kuchnia polska i nie tylko
  4. Podsumowanie

 

powrót do góry <…> Eger

Podobne Wpisy

Wakacje dla naszych pociech

DJ Czas

Bella Skyway Festival 2015 już od jutra w Toruniu

Joanna

Zgodnie z zasadą, gdzie dwóch się bije…

DJ Czas