Image default
Aktualności Gdzie Zjeść? Toruń

Gdzie zjeść w Toruniu?

Z okazji mojego ostatniego pobytu w Toruniu powstał mały przewodnik nowych miejsc, gdzie można zjeść dobrze zjeść w tym mieście. Zapraszam po więcej …

Jak to w życiu bywa, człowiek tuła się po świecie i zagląda tu i tam. Ja mam ostatnio to szczęście, że odkrywam ciekawe miejsca kulinarne, które dopiero zaistniały na mapach w danym miejscu. Tak samo było i tym razem w Toruniu. Chciałbym Wam przedstawić trzy miejsca, gdzie zjecie naprawdę smacznie, a wasz budżet nie zostanie zrujnowany. Dziś poznacie kuchnię polską, węgierską i sushi bar (mam wielką słabość do kuchni japońskiej).

Zanim opiszę Wam te smaki i miejsca, gdzie je zjecie, napiszę Wam coś tym mieście.

Prawa miejskie Toruniowi zostały nadane w 1233 roku, co czyni go jednym z najstarszych miast w Polsce. W czasach Rzeczpospolitej Obojga Narodów miało specjalne uprawnienia i mogło brać udział w elekcji królów.

Stare Miasto jest wypełnione zabytkowymi kamienicami, to czyni spacer po Toruniu wyjątkowym. Mamy wrażenie podróży w czasie. Tutaj Nowoczesna architektura łączy się ze starymi klimatycznymi ulicami. Dwa rynki Stary i Nowomiejski mają swoje klimaty.

Więcej o Toruniu będzie we wpisie one day … i weekend in … A teraz wracamy do jedzenia.

Jak już wcześniej wspomniałem, miałem okazję spróbować rzeczy nowo powstałych restauracjach. Wszystkie trzy lokale mają coś w sobie, co pozwala na dobrze rokować na ich przyszłość. Mam nadzieję, że przetrwają jak najdłużej i wkomponują się w kulinarną mapę miasta na stałe. Poznajmy więc te miejsca.

Spis Treści

  1. Eger – kuchnia węgierska
  2. Sushi Kushi – kuchnia japońska i tajska
  3. Bistro Klonowica – kuchnia polska i nie tylko
  4. Podsumowanie

 

powrót do góry <…> Eger

Podobne Wpisy

Marketing – sprzedaje

DJ Czas

Koleje Dolnośląskie

DJ Czas

Konkurs Fotograficzny Okazje Podróżnika

DJ Czas
Przeczytaj inne:
Biletowa czwartkomania trwa w PKP InterCity

W nowym roku także PKP InterCity utrzymuje swoją promocję biletową. Zapraszamy po szczegóły...

PKP InterCity Zapowiada się dobra podróż

Mamy najnowszy film reklamowy nowej kampanii PKP Intercity.  Kampania pod hasłem "Zapowiada się dobra podróż" ma przyciągnąć do PKP IC...

Zamknij