Image default
KsiążkiPrzewodniki i książki podróżniczeRecenzje

Przystanek Dakar Jacka Boneckiego – konkurs!

Kiedy fana sportów motorowych zapytamy o to jaką imprezę sportową uważa za najtrudniejszą, odpowiedzi mogą być dwie, słynny dwudziestoczterogodzinny wyścig Le Mans, lub Dakar. Rajd legenda, jedno z najtrudniejszych wyzwań dla kierowców, motocyklistów i quadowców na świecie. Jednocześnie potężne przedsięwzięcie organizacyjne i wydarzenie medialne.

Rajdowi od lat towarzyszy telewizja, filmy dokumentalne, relacje z odcinków specjalnych, konferencje prasowe, wywiady z uczestnikami. Gdzieś obok relacji telewizyjnych pojawiają się zdjęcia. Te które widzimy w internecie, te które towarzyszą informacjom w gazetach, w końcu te które nie są do końca informacyjne a dużo bardziej artystyczne. Zdjęcia które nadają się bardziej na wystawy niż jako ilustracja krótkiej informacji w gazecie. Albo do albumu.

1

I taki właśnie album chcemy oddać w Wasze ręce Drodzy Czytelnicy. Przystanek Dakar Jacka Boneckiego to jednak nie tylko książka z pięknymi zdjęciami. Jest podzielona na 8 części prezentujących sportową rywalizację ale też to czego zwykle nie widzimy, piękno natury, kibiców, mechaników i całą otoczkę która jest gdzieś w tle, nigdy na pierwszym planie. Dzięki obszernym opisom dowiadujemy się o tym czym tak naprawdę jest Dakar. Legendarny rajd jest śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem, doprowadzającą do kresu wytrzymałości ludzi i maszyny uzależniającą wędrówką.

2

Gdzie w tym wszystkim miejsce dla fotografa? Zdjęcia pokazują wszystko to czego nie widzimy w zwykłej relacji. Zatrzymanie świata na ułamek sekundy w bezruchu udaje się wszędzie tam gdzie relacja telewizyjna się nie sprawdza. Chcecie obejrzeć jak wygląda biwak po odcinku specjalnym? Jak zachowują się kibice? Zajrzyjcie do tej książki.

Przy okazji poznajcie bliżej jednego z najbardziej doświadczonych fotografów w Polsce. Uzależnionego od tego rajdu i jego atmosfery podobnie jak wszyscy inni jego uczestnicy. Przeczytajcie również co ma do powiedzenia na temat fotografowania za pomocą telefonów komórkowych, w tych skrajnie trudnych warunkach. To bardzo ciekawy fragment książki.

To jedna z najciekawszych i najpiękniejszych książek podróżniczych jakie dane mi było czytać w życiu. Z żalem się z nią rozstanę i polecam Wam udział w konkursie, nie będziecie zawiedzeni.

Na koniec pytanie konkursowe: Tegoroczna edycja Rajdu Dakar odbywa się w Ameryce Południowej. Który raz kierowcy przemierzają bezdroża tego kontynentu podczas Rajdu Dakar? Na odpowiedzi czekamy pod wpisem na Facebooku do wtorku – 27.01.2015 do godziny 24:00. Zwycięzca otrzyma książkę Jacka Boneckiego – Przystanek Dakar z podpisem autora.

okładka

dedykacja dla zwycięzcy konkursu
dedykacja dla zwycięzcy konkursu

 

Podobne Wpisy

4x Predator Burger

DJ Czas

Wichłacz Bistro Bar Kołobrzeg – mój nr 1

DJ Czas

Oh My Thai Katowice Dworcowa 15

DJ Czas