Image default
Książki Przewodniki i książki podróżnicze Recenzje

Przystanek Dakar Jacka Boneckiego – konkurs!

Kiedy fana sportów motorowych zapytamy o to jaką imprezę sportową uważa za najtrudniejszą, odpowiedzi mogą być dwie, słynny dwudziestoczterogodzinny wyścig Le Mans, lub Dakar. Rajd legenda, jedno z najtrudniejszych wyzwań dla kierowców, motocyklistów i quadowców na świecie. Jednocześnie potężne przedsięwzięcie organizacyjne i wydarzenie medialne.

Rajdowi od lat towarzyszy telewizja, filmy dokumentalne, relacje z odcinków specjalnych, konferencje prasowe, wywiady z uczestnikami. Gdzieś obok relacji telewizyjnych pojawiają się zdjęcia. Te które widzimy w internecie, te które towarzyszą informacjom w gazetach, w końcu te które nie są do końca informacyjne a dużo bardziej artystyczne. Zdjęcia które nadają się bardziej na wystawy niż jako ilustracja krótkiej informacji w gazecie. Albo do albumu.

1

I taki właśnie album chcemy oddać w Wasze ręce Drodzy Czytelnicy. Przystanek Dakar Jacka Boneckiego to jednak nie tylko książka z pięknymi zdjęciami. Jest podzielona na 8 części prezentujących sportową rywalizację ale też to czego zwykle nie widzimy, piękno natury, kibiców, mechaników i całą otoczkę która jest gdzieś w tle, nigdy na pierwszym planie. Dzięki obszernym opisom dowiadujemy się o tym czym tak naprawdę jest Dakar. Legendarny rajd jest śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem, doprowadzającą do kresu wytrzymałości ludzi i maszyny uzależniającą wędrówką.

2

Gdzie w tym wszystkim miejsce dla fotografa? Zdjęcia pokazują wszystko to czego nie widzimy w zwykłej relacji. Zatrzymanie świata na ułamek sekundy w bezruchu udaje się wszędzie tam gdzie relacja telewizyjna się nie sprawdza. Chcecie obejrzeć jak wygląda biwak po odcinku specjalnym? Jak zachowują się kibice? Zajrzyjcie do tej książki.

Przy okazji poznajcie bliżej jednego z najbardziej doświadczonych fotografów w Polsce. Uzależnionego od tego rajdu i jego atmosfery podobnie jak wszyscy inni jego uczestnicy. Przeczytajcie również co ma do powiedzenia na temat fotografowania za pomocą telefonów komórkowych, w tych skrajnie trudnych warunkach. To bardzo ciekawy fragment książki.

To jedna z najciekawszych i najpiękniejszych książek podróżniczych jakie dane mi było czytać w życiu. Z żalem się z nią rozstanę i polecam Wam udział w konkursie, nie będziecie zawiedzeni.

Na koniec pytanie konkursowe: Tegoroczna edycja Rajdu Dakar odbywa się w Ameryce Południowej. Który raz kierowcy przemierzają bezdroża tego kontynentu podczas Rajdu Dakar? Na odpowiedzi czekamy pod wpisem na Facebooku do wtorku – 27.01.2015 do godziny 24:00. Zwycięzca otrzyma książkę Jacka Boneckiego – Przystanek Dakar z podpisem autora.

okładka

dedykacja dla zwycięzcy konkursu
dedykacja dla zwycięzcy konkursu

 

Podobne Wpisy

Lux Express – rewolucja na rynku przewozów w Polsce. Nasz test redakcyjny

DJ Czas

Złoto na drodze, czyli nasz test PolskiBusGold

DJ Czas

Król jest jeden i to on zapoczątkował wszelkie rewolucje, czyli PolskiBus – pogromca bylejakości!

DJ Czas
Przeczytaj inne:
Otwarcie kalendarza u PlusBus

W czwartek 16 lutego PlusBus otwiera sprzedaż na kolejny miesiąc. Zapraszamy po szczegóły...

Piknik z ratownikami GOPR z Xtreme Park w Wieliczce

Już 20 czerwca w Wieliczce odbędzie się ciekawy event. Piknik z Ratownikami GOPR na terenie Xtreme Park. Co będzie się...

Zamknij