Image default
MapyPrzewodniki i książki podróżniczeRecenzje

Mapy Zdrapki

Od jakiegoś czasu, jestem atakowany na Facebooku przez reklamy chińskich sklepów online z mapami, gdzie zdrapujesz miejsca, które odwiedziłeś. Dziś chcę wam taką pokazać….

Muszę się przyznać, że od momentu, kiedy zobaczyłem tego typu mapy europy, myślałem sobie, jakby taką mapę Polski mieć dla siebie i z każdym wyjazdem odkrywać miejsce, w jakim byłem. Niestety zawsze coś wyskakiwało, a ja nie mam zaufania do zakupów przez chińskie sklepy. Przeglądałem jakiś czas temu polskie sklepy internetowe w poszukiwaniu fajnych gadżetów nadających się dla podróżników. Chciałem iść z mainstreamem i zrobić dla Was jakiś poradnik świąteczny, jak to zwykle u mnie bywa, plany zawsze się zmieniają, z przyczyn niezależnych ode mnie, ale zamówiłem sobie mapę Polski, do niej dostałem gratis mapę Polskich Gór. Ok na końcu podam Wam link i tam będzie zabawa, gdzie nagrodą będzie mapa Polskich Gór.

Zdrapka Mapa Polski

Przyglądnijmy się zatem samej mapie. Sama mapa przychodzi do nas zwinięta w rulon, zawinięta w papier i chowana w twardej tubie. Wraz z mapą były dołączone 4 pinezki, którymi możemy sobie mapę przymocować, tak by się nam nie zwijała.

Zdrapka Mapa Polski fot by Panasonic GH3

Sama mapa jest wydrukowana na grubym śliskim papierze, na niego została naniesiona warstwa ścierna, która zakrywa mapę. Na tej warstwie zadrukowano konturowe granice województw i powiatów. Na dole mapy mamy ciekawostki w postaci herbów miast i województw.

Zdrapka Mapa Polski fot by Panasonic GH3
Zdrapka Mapa Polski fot by Panasonic GH3

No to idziemy w kierunku małopolski.

Zdrapka Mapa Polski fot by Panasonic GH3

No to zaczynamy drapać. Jako że urodziłem się w Krakowie i przemierzyłem wzdłuż i wszerz Małopolskę to jako pierwsza poszła do drapania.

Zdrapka Mapa Polski fot by Panasonic GH3

I tutaj niestety coś poszło nie tak i komuś się Pieniński Park Narodowy przesunął w stronę Tatr.

Zdrapka Mapa Polski fot by Panasonic GH3

W sumie mały chochlik się wkradł, ale tak naprawdę mnie to nie przeszkadza, gdyż ta mapa to raczej bardziej dla zabawy niż edukacji więc może mieć małe błędy. Tutaj muszę powiedzieć, że moneta 2 groszowa nie nadaje się do drapania, uszkodziłem sobie moją mapkę w 2 miejscach.

Skoro jesteśmy na dole, to jak wspomniałem tutaj mamy herby. I tutaj postanowiłem, że zdrapię tylko te miasta, gdzie był wpis One day in…
czyli …

Zdrapka Mapa Polski fot by Panasonic GH3
 • One day in… Gdańsk
 • One day in… Kraków
 • One day in… Bydgoszcz
 • One day in … Lublin
 • One day in Warsaw

Jak widzicie, jest jeszcze kilka dużych miast do opisania. Jednak nie ma to odzwierciedlenia w tym rzeczywistości, ponieważ materiał mam do opisu, jednak czasu często brak, jednak pojawią się i one na stronie, by móc sobie je spokojnie zdrapać.

Zdrapka Mapa Polski fot by Panasonic GH3

Jak już zabrałem się za drapanie, to jeszcze przy okazji Live-a na FP zdrapałem jeszcze okolice Kołobrzegu oraz Białego stoku wraz z Hajnówką, gdzie ostatnio spędziłem kilka dni.

Zdrapka Mapa Polski fot by Panasonic GH3

Podsumowanie

Mój mały dar, kierowany ciekawości, znów mnie nie zawiódł. Nie powiem, ciężko mi było się zdecydować na zakup, ponieważ zawsze coś wyskakuje po drodze, tym bardziej ucieszyła mnie propozycja od sklepu, bym sprawdził taką mapę i napisał kilka słów o niej. Tak też czynię, ponieważ jak dla mnie jest to fajna forma spędzania czasu i przypominania sobie miejsc gdzie byliśmy. U mnie mapa ma swoje miejsce i będzie drapana. Obiecuję Wam pokazywać postępy prac drapania i przy okazji kolejnych wyjazdów odkrywać kolejne miejsca na mapie.

Ok wspomniałem, że mam dwie mapy, Jedną zachowuje dla siebie, a druga powędruje do jednego z czytelników, ale o tym za chwilę. Najpierw live z drapania

Gdzie można zakupić takie mapy?
Mapy te można zakupić na stronie sklepy ARTTravel.pl , która to posiada punkty stacjonarne w Krakowie, Gdański, Łodzi i Warszawie.

Link do mapy polski — Mapa Zdrapka Mapa Polski skala 1:1 500 000 
Link do mapy polskich gór — Mapa Zdrapka Polskie Góry skala 1: 700 000

No dobra słowo się rzekło kobyłka u płotu.

Zaczynamy naszą zabawę. Polegać będzie ona na przesłaniu zdjęcia z góry, jaką ostatnio zdobyliście. Zdjęcie to umieścicie w komentarzu pod tym wpisem na Fan Page.

Regulamin zabawy:

 • Zabawa rozpoczyna się w dniu 15 grudnia od godziny 12 i trwa do 18 grudnia włącznie do godziny 00:00.
 • Organizatorem zabawy są Okazje Podróżnika.
 • Zabawa nie ma nic wspólnego z portalem Facebook i rzeczony portal nie jest uczestnikiem ani współorganizatorem zabawy.
 • Osoba udostępniająca zdjęcie jest autorem lub dysponuje pełnia praw autorskich do zamieszczonego zdjęcia.
 • Uczestnicy zgadzają się na dobrowolne uczestnictwo oraz udostępnienie danych osobowych w celu wysłania nagrody.
 • Okazje Podróżnika zastrzegają sobie, prawo do zakończenia zabawy bez podania przyczyny i bez rozstrzygnięcia.
 • Po zakończeniu i podczas reklamacje można składać za pomocą formularza kontaktowego umieszczonego na naszej stronie w zakładce o nas.

Chcesz mieć więcej fajnych porad, promocji czy ofert? Zapisz się do naszego newslettera.

Pozdrawiam i polecam.
Stanisław | Okazje Podróżnika

A ja wracam do planowania i drapania.

Podobne Wpisy

Jak się podróżuje w Wagonie sypialnym

DJ Czas

Evil Steak House Gdańsk – czy to numer 1 wśród trójmiejskich steków?

DJ Czas

Ekspresowo na Mazury? Tak, ale tylko z GigaBusem!

DJ Czas