Image default
Gdzie Zjeść?Kraków

Wspieram Gastro 2020 – zamawiam na wynos Kraków

Zapraszam do przewodnika jedzenia na wynos w Polsce, na bazie lokali, które znam i jadłem w nich…

WSPIERAM GASTRO!!!!

Jest 24 października, wchodzą w życie nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Od tego dnia znów gastronomia zaczyna kolejny raz w 2020 roku walkę o przetrwanie. Znów jest na deskach i trwa liczenie nokautu, jednak możemy pomóc gastronomi i o tym jest ten wpis.

Rok 2020 jest szczególny. Branże:

  • Gastronomia
  • Hotelarstwo
  • Turystyka
  • Transport Zbiorowy

Zostały można, powiedzieć zdziesiątkowane przez obostrzenia, nakazy, zakazy. Ci, co mieli jakieś zapasy, oszczędności jeszcze jakoś istnieją, gdzie słowo jeszcze jest słowem kluczem. Ludzie pracujący w gastronomi, to chyba jedni z tych, co najciężej pracują dzień w dzień po kilkanaście godzin.

Często jest to niewdzięczna praca, gdy przyjdzie jeden z drugim sęp… znaczy się bloger i powie, że mu nie smakowało, bo musi rachunek zapłacić. Tak jest to trochę przerysowane, ale niestety są takie przypadki. Dziś staję znów po stronie, którą kocham, którą uwielbiam i w której mam wiele dobrych znajomych. Gastronomia, street food, fast food w dzisiejszych czasach nie oznacza już kiepskiej jakości jedzenia.

Coraz ciężej znaleźć miejsca, gdzie można zjeść tzw. padlinę i nie mieć jak dobiec do toalety. To często biznesy rodzinne, ludzi z pasją. W tym wpisie znajdziecie małe lokale, restauracje hotelowe, fine dining, street food i nie tylko. Wszystko to są lokale, w których jadłem, w których znam ludzi, którzy ręczą swoją reputacją, a także miejsca polecone przez Was.

TO PIERWSZY WPIS WSPIERAJĄCY GASTRO ZACZYNAM OD BLISKIEJ MI OKOLICY MAŁOPOLSKI

W tym wpisie znajdziecie kuchnię orientalną, sushi, ramen, burgery, naleśniki, kuchnię włoską, polską jak i wiele innych. coś do ręki, coś na drogę.

A na koniec znajdziecie listę producentów, gdzie kupicie dobre produkty. Tak to też jest pod hasłem „Wspieram Gastro”

No to zaczynamy.

Wspieram Gastro – początek

Restrykcje wydane przez Prezesa Rady Ministrów zmusiły do wielu zmian w lokalach, które na codzień żyły tylko z klientów, którzy je odwiedzali, jednak dziś wprowadzili menu na wynos. Dlaczego o tym piszę, bo warto przespacerować się do lokalu i odebrać samemu. Tak wiem, są dostawy typu Pyszne, Glovo, Wolt, Uber Eats, itp…

Jednak to są pośrednicy, którzy dość słono karzą sobie płacić za swoje usługi, dlatego w dzisiejszych czasach warto skorzystać z możliwości odbioru osobistego. Dzięki temu ekipa, która przygotowuje posiłek, nie czuje się osamotniona i ma wsparcie od Was. Wiem z własnego doświadczenia, że nic na psychikę nie robi tak jak kontakt z innym człowiekiem. Dzięki, takiemu drobnemu zabiegowi, nie zostaniemy anonimowym numerkiem zamówienia, a damy wsparcie psychiczne ludziom, którzy codziennie skoro świt wstają, by z pasją zrobić coś dobrego dla nas.

Wspieram Gastro – Pieniny

Pierwszy lokal, do którego chciałbym Was zaprosić, poleca słodkości i mieści się w Krościenku oraz Szczawnicy. To lokalna cukiernia „Cukiernia Piotrowscy

To mała rzemieślnicza cukiernia, która działa na zasadzie wspierania lokalnych dostawców i pracująca na naturalnych produktach bez polepszaczy. Warto będąc w Pieninach wstąpić do ich punktów, gdzie zakupicie słynną na całą okolicę kawę, oraz nieprzesłodzone ciasta i drożdżówki.

Z lokalnych koło mnie lokali warto wspomnieć o Restauracji Przełom w Krościenku nad Dunajcem z regionalną kuchnią polską

Restaurację U Zosi ze Szczawnicy

Bistro Gazda w Szczawnicy

Pizzeria Zapiekana Krościenko nad Dunajcem

Te lokale jeszcze dowożą na wynos w mojej okolicy. Przejdźmy dalej zatem do Krakowa.

Wspieram Gastro — Kraków

Kraków jest jednym z tych miast, które najbardziej dotknęła pandemia. Miasto to żyje z turystów i posiada naprawdę rozbudowaną bazę noclegowo — gastronomiczną. nie spoób policzyć knajpek, knajpeczek jakie działają w całym Krakowie, jednak tutaj w ramach wsparcia postaram się Wam pokazać jak najwięcej. Na sam początek pójdą miejsca w których jadłem i mogę Was tam spokojnie zaprosić po jezdzenie w dostawie i w odbiorze namiescu.

Zaczynamy od najnowszego miejsca jakim jest

Wspieram Gastro — Hala Forum

Jest to najnowsze miejsce na gastronomicznej mapie Krakowa, gdzie w budynku słynącego z luksusu i nowoczesności Hotelu Forum, znalazła miejsce inicjatywa, dzięki której pod jednym dachem, możemy zjeść potrawy niemal z całego świata jak i vege.

Hotel ten nie raz już gościł zloty food trucków i inne wydarzenia kulinarne, jak targi slow foodwe, gdzie można było kupić wina, sery i inne. Jednak nie ma szczęścia. Hala Forum miała swoją inaugurację miał 21 sierpnia, a już 24 października po dwóch miesiącach musiała drastycznie ograniczyć swoją ofertę.

Ludzie zainwestowali pieniądze w nadziei, że będą mogli spokojnie pracować. I stało się dziś pozostała im walka o przetrwanie.

Wspieram Gastro — Akuma Sushi&Ramen

Wspieram Gastro — Akuma Sushi&Ramen
Wspieram Gastro — Akuma Sushi&Ramen

To najnowsza miejscówka z dobrą kuchnią japońską w wydaniu chefa Tomasza Stanka. To jego autorskie miejsce, Znajdziecie świetny wybór zestawów sushi, jak i ramenów. Do tego w ofercie pojawił się zestaw Pad Thai, który jest komponowany pod zamówienie, a przygotowujecie go sobie w domu.

Sushi można zamówić telefonicznie 534523550 lub przez apkę Akuma Sushi&Rame więcej możliwości znajdziecie na ich fan page

Polecam jadłem i jest naprawdę smacznie. Większa recenzja pojawi się wkrótce…

Wspieram Gastro – Tres Amigos

Wspieram Gastro – Tres Amigos foto z fan page

Jeśli lubicie kuchnię meksykańską i chcecie poczuć radość z każdego kęsa, to zapraszam do Tres Amigos. Jak to jest możliwe? Dlaczego Meksykanie są wesołym narodem?

To banalnie proste. Kapsaicyna zawarta w papryczkach chili powoduje nie tylko ostrość, ale także i uwalnia endorfiny, które są hormonem szczęścia, a jak wiecie, kuchnia meksykańska nie należy do najłagodniejszych na świecie. Chłopaki i dziewczyny z Tres Amigos chętnie dostosują poziom ostrości do waszych potrzeb.

Zamówienia można składać telefonicznie 506 766 756, 515 957 012 lub przez aplikację Tres Amigos
są też na Pyszne.pl

Recenzja wkrótce….

Wspieram Gastro – Wietnam Street Snacks & Noodle Bar

Wspieram Gastro – Wietnam Street Snacks Noodle Bar

Jest to kolejna odsłona dobrze znanego już na Krakowskim rynku gastronomicznym restauracji Wietnam z rynku Podgórskiego.

Zamówicie tutaj wyśmienitą rozgrzewającą i pomagającą zwalczyć grypę zupę Pho (Wietnamski rosołek, a dokładniej delikatny bulion z makaronem ryżowym).

Wspieram Gastro – Wietnam Street Snacks & Noodle Bar

Zamówienia można składać telefonicznie pod numerem 727 658 000

To by było na tyle jeśli chodzi o Halę Forum obecnie oprócz wymienionych działa jeszcze Cafe Forum. Na tę chwilę Curry Up, PZPR – Polski Zakład Potraw Rozmaitych, Gruba Buła i reszta mają zamknięte.

Idziemy dalej w Kraków

Wspieram Gastro — Wietnam

To miejsce dobrze znane miłośnikom kuchni wietnamskiej. To tutaj krakowianie mogą zamówić prawdziwą kuchnię wietnamską, a nie tzw pol-viet, czyli popularne bary orientalne. Ja dałem się urzec ich zupie PHO Bo z Wołowiną oraz makaronowi ryżowemu z wołowiną. Doskonałe sajgonki to tylko było dopełnienie smaków.

Zamówienia można składać pod numerem 669 824 445

Pełna recenzja wkrótce na stronie…

Wspieram Gastro — Krakowski Kazimierz

Krakowska dzielnica Kazimierz słynie ze swojego rozrywkowego charakteru a w szczególności z gastronomii. To tutaj obecnie znajdziemy najwięcej knajpek, kawiarenek, pubów, klubów. Dziś ta dzielnica przeżywa wielki dramat. Brak turystów, obostrzenia i brak nadziei. Warto wybrać się tutaj będąc w Krakowie. Przy okazji przypominam nasz spacer z cyklu One Day in… Cracow

No to zaczynamy …

Wspieram Gastro – Well Done

Krakowski Kazimierz zaczniemy zjadać od kuchni Amerykańskiej to tutaj na rogu Placu Wolnica przy ulicy Mostowej 2 mieści się klimatyczny lokal o wystroju amerykańskiego Diningu, gdzie na wejściu wita nas zapach świeżo prażonego popcornu.

W menu znajdziecie Burgery

Naleśniki – Crepes z różnymi nadzieniami

Oraz żeberka

Więcej o tym co zjemy w Well Done dowiecie się z video recenzji, która powoli powstaje w bólach. Jedno jest pewne, warto wpaść i zamówić coś na wynos, zadzwonić lub skorzystać z aplikacji.

Zamówienia można składać pod numerem 607 132 001lub poprzez aplikację Well Done Google Play czy przez stronę Well Done a także za pomocą popularnych aplikacji dowozowych.

Wspieram Gastro – Akita Ramen

Wspieram Gastro – Akita Ramen

Tej ekipy chyba nie muszę Wam przedstawiać. To oni sprawili, że moja tęsknota za ramenem została zaspokojona, a moja ukochana japońska zupa przybliżyła się do mnie o całe 400 km

To właśnie wesoła gromadka z Akiciarni pod wezwaniem Karlito i Wróżki spowodowali, że mój brzuszek jest regularnie masowany przez aromatyczny wywar, bulion miłości oraz makaron i dodatki. Pisałem o tym w 2018 roku i przez cały czas monitoruję jakość. Recenzje znajdziecie tutaj -> Akita Ramen Bar o początkach przeczytacie tutaj -> Akita Ramen Food Truck

Uwaga na FB są grupy związane z Akita Ramen Bar, gdzie można zamówić ramen do swojego miasta. Tak Wesoła Gromadka ma różne ciekawe pomysły w tym także ekspres inter galaktyczny jeżdżący w Polskę z zupą miłości Grupa Akita Intergalactic fan page Ramen Akita Intergalactic Express

Na terenie Krakowa zamówienia przyjmowane są telefonicznie 796 305 669, 735 387 186 , lub przez stronę www.akitaramen.com

Wspieram Gastro – Kebab pod 13

Ten kultowy Kebab mieści się przy Placu Wolnica. Warto do nich zajrzeć. Mnie jeszcze nie było dane tan jeść. I tu jest zabawna sytuacja, co jadę do Krakowa i mam w planie zjeść pod 13 to mają zamknięte, awarię i inne, ale jest postęp, udało mi się raz wejść do lokalu. Mam sentyment do tego miejsca z powodu akwarium. Z różnych źródeł wiem, że warto wdepnąć na kebsa do nich

Zamówienia przyjmowane są pod numerem 690 465 643 oraz na stronie Kebab pod 13-tką

Wspieram Gastro — Ramen People

Jeden z pierwszych ramen barów w Krakowie. Pisałem o nich kiedy byli w pierwszej swojej lokalizacji jednak od tamtego czasu wiele się zmieniło i muszę zaktualizować wpis. Ramen People archiwalny.

Dziś zapraszam Was do lokali na ul. Czystej i Nadwiślańskiej Gdzie zamówicie wyśmienity ramen na wynos

Zamówienia możecie składać telefonicznie Czysta – 882 020 402 Nadwiślańska – 538 474 451 lub przez Uber Eats i Krakowskie smaki.

Nowa recenzja jeszcze w tym roku.

Wspieram Gastro — Wschód Bar

To zupełnie odmienna odsłona Ramen People. Tutaj znajdziecie wiele autorskich dalekowschodnich dań z kuchni wietnamskiej, chińskiej, koreańskiej i japońskiej.

Zdjęcia z fb Wschód Bar

Zamówienia pod numerem telefonu 787 900 110 lub za pomocą Uber Eats i Krakowskie Smaki

Wspieram Gastro – Edo Sushi

To jeden z pierwszych i najstarszych lokali serwujących kuchnię japońską w Polsce. Dobre i smaczne dania oraz sushi

Zamówienia telefonicznie 12 422 24 24

Wspieram Gastro – The Tokio Tower

To moje tegoroczne odkrycie. Za niecałe 20 zł można się bardzo dobrze najeść prawdziwym japońskim lunchem robionym przez bardzo skromnego Japończyka. Jak tylko mam okazję chętnie tam wracam i zajadam się, trzęsąc uszami. W normalnych warunkach ten lokal jest bardzo niewielki, ale i w aktualnie panujących nawet ten mały klimatyczny lokalik musiał zostać zamknięty i może pracować tylko w trybie na wynos. Jest to jeden z tych lokali, do których mam sentyment i chciałbym by przetrwał.

Więcej o tym lokalu przeczytacie i zbaczacie w recenzji – Tokio Tower – Japoński Street Food

Zamówienia można składać poprzez Fan Page i na miejscu. Niestety Tokio Tower nie prowadzi dowozów. Poniżej macie ich fan Page

Wspieram Gastro – Restauracja Sąsiedzi

Ten lokal znam bardzo dobrze od wielu lat. Ba nawet jeden z moich największych błędów życiowych 😉 uczczony został w ich restauracji przy ulicy Kordiana w Krakowie. Tak miałem tam swoje wesele, no cóż, jest to już wspomnienie, ale jaka to była uczta. Także ci sami właściciele posiadają butikowy hotel na ulicy Miodowej na Krakowskim Kazimierzu, oraz restaurację z kuchnią polską. Posiłki tutaj jada się w ciekawie urządzonych wnętrzach, które powodują dodatkowe przeżycia smakowe. Niestety na tę chwilę musimy się zadowolić jedzeniem na wynos, ale tutaj uwierzcie mi nie ma kompromisów. Zresztą zobaczcie wycinek ich potraw.

Zamówienia przyjmowane są pod numerem – 12 654 83 53 lub przez whatsapp

Zapraszam także na stronę Restauracja Sąsiedzi
Więcej wkrótce na kanale YT oraz na stronie…

Wspieram Gastro – Pho Hot

Kolejnym lokalem, gdzie można zjeść dobrze i nie zrujnować budżetu to Pho Hot na ulicy Węgłwoej.

Wspieram Gastro – Pho Hot

Jest to mały bar z ulicznym jedzeniem. Smacznie i tanio. Recenzja wkrótce na kanale YT i na stronie

Zamówienia przyjmowane są pod numerem 517 385 777 lub za pomocą popularnych aplikacji dowozowych.

Idziemy dalej w kierunku Podgórza i rynku podgórskiego gdzie mieści się

Wspieram Gastro – Chrzan Polish Tapas

Wspieram Gastro – Chrzan Polish Tapas

Ulica Kalwaryjska, Rynek Podgórski to miejsca, które powoli wchodzą do miejsc, gdzie można zjeść coś dobrego. Niestety pisząc ten wpis Chrzan, nie doczekał się pomocy. Piszę o tym z wielkim smutkiem, bo to miejsce miało swój klimat. Jednak zadzwoniłem do nich z zapytaniem co dalej i dowiedziałem się, że będzie coś innego na wynos. Co to na razie jest tajemnica, ale sami zobaczcie zdjecia i może to będzie podpowiedź by dać im szansę w nowym projekcie.

Śledźcie pilnie ten fan page poniżej.

Wspieram Gastro – Dworek Złoty Róg

To urokliwy hotel położony niedaleko centrum Krakowa w okolicach placu Imbramowskiego. Tak samo jak gastronomia w postaci restauracji, barów, pubów, taki gastronomia hotelowa musi walczyć o przeżycie. Warto się tutaj wybrać po dobrą pizzę i nie tylko. Obecnie trwają prace nad dowozem. Poelcam także to miejsce Waszej uwadze.

Zdjęcia pizzy dostałem od Ekipy Dworku Złoty Róg
Zamówienia można kierować pod numerem 796 551 441
Więcej informacji wraz z recenzją wkrótce na stronie ….

Wspieram Gastro – Skotnicka 105

Skoro jesteśmy już przy pizzy, to o tym lokalu muszę Wam koniecznie przypomnieć…

Wspieram Gastro - Skotnicka 105

Tutaj jeszcze bez logo nad wejściem, ale tak to Pizzeria Skotnicka 105 opisana przeze mnie jakiś czas temu i przez cały czas trzymająca odpowiednią jakość swoich wypieków. Lokal ten powstał z pasji do dobrego jedzenia i muzyki (tak dobrze czytacie właściciel jest też związany z branżą DJ-ską). Pierwotnie miała być inna kuchnia, jednak po wycieczce do Włoch i poszukiwaniu swojej ścieżki kulinarnej padł wybór na pizzę. Nie ma tu produktów niskiej jakości, długo dojrzewające ciasto nadaje ciekawego smaku, a Pela (piec opalany drewnem) nadaje temu wszystkiemu ostateczny finisz.

Zamówienia przyjmowane są pod numerem 579 931 737

Wspieram Gastro – Sweet Life

To ciekawy koncept kulinarny serwujący kuchnię koreańską. Byłem i jadłem u nich smaczną zupę Kim Chi Jige oraz kurczaka

Smacznie i sycąco. Więcej wkrótce w recenzji…
Zamówienia można składać pod numerem 731 295 311 lub poprzez popularne aplikacje dowozowe
Więcej informacji znajdziecie na ich fan page

Wspieram Gastro – Vegan AF Ramen

Jest to wegańska odsłona Oh My Ramen z Katowic, o którym będzie info w następnym wpisie związanym z Katowicami. Ja mogę powiedzieć tyle, że jeśli trzymają poziom, jaki zastałem podczas urodzin w Katowicach, to naprawdę warto się skusić. Sam mam ich na swojej liście do przewodnika po ramenach w Polsce.

Zdjęcia pochodzą z fanpage
Zamówienia można składać pod numerem 798 071 631 lub za pośrednictwem aplikacji.
Więcej będzie wkrótce w recenzji

Wspieram Gastro – Sushi Royal

Wspieram Gastro – Sushi Royal … foto z fan page

To kolejna pozycja na liście ludzi lubiących japońską kuchnię. Warto się tutaj zatrzymać i zamówić na wynos w drodze do Nowej Huty, by skonsumować w klimatycznych okolicach post PRL-owskiej architektury. Dobrej jakości składniki wyśmienici sushi masterzy zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

Zamówienia pod numerem 796 222 229
Więcej informacji znajdziecie na Fan Page
Recenzja wkrótce na stronie

Wspieram Gastro – Trattoria di Bufala

Wspieram Gastro – Tratotia di Bufala

To kolejna propozycja dla fanów włoskiej kuchni. Możecie tu zamowić oprócz dobrej pizzy takiej specjały jak włoskie pasty, panino, foccacia i inne. Zobaczcie sami. (zdjęcia pochodzą z fan page)

Zamówienia przyjmowane są pod numerem – 535 106 200 luba za pomocą strony www.bawolica.pl

Wspieram Gastro – NIEWÓDKA

Wspieram Gastro – NIEWÓDKA

To nietypowe polecenie, gdyż płynne i tylko dla osób dorosłych.
W zeszłym roku na krakowskim rynku gastronomicznym pojawiła się ciekawa opcja NIEWÓDKA, czyli lokal z craftowymi nalewkami i niekąskami, czyli przegryzkami związanymi z Krakowem. Dziś niestety tylko na wynos możemy kupić.

Recenzja tego lokalu powstaje w bólach, ale uwierzcie mi naprawdę warto. To były moje samotne urodziny, ale podczas nich poznałem naprawdę ciekawe smaki. Nie mogę się doczekać kiedy znów z tych rur popłynie ambrozja polskich owoców

Wspieram Gastro – NIEWÓDKA

Szczegółowe informacje jak zakupić NIEWÓDKĘ do domu znajdziecie tutaj

Więcej szczegółów znajdziecie na fan page NIEWÓDKi

Wspieram Gastro – Zapiekanki z Siennej

Wspieram Gastro – Zapiekanki na Siennej

Do tej miejscówki mam wielki sentyment, nie mają fan page, nie mają zamówień telefonicznych, od 40 lat codziennie pieką zapiekanki, które wyrabiają na miejscu. Co jakiś czas kiedy mnie dopada depresja i szukam sobie czegoś, co dawało mi przyjemność, przyjeżdżam do Krakowa na zapiekankę z Siennej. Od lat obsługuje mnie ta sama ekspedientka i od lat zamawiam klasykę, czyli zapiekanki z serem i pieczarkami, do tego ketchup i posypuję ostrą papryką. Takich lokali jest już coraz mniej, a co za tym idzie, odchodzi część mnie. Już dziś nie kupię moich ulubionych hot dogów z kiełbaską leszczyńską. Tak ona wygląda

Wspieram Gastro – Zapiekanki na Siennej.

Wspieram Gastro – Ed Red

Zanim napiszę coś więcej zobaczcie ten film.

Tak to wygląda pandemia Sars – CoV – 2 pokrzyżowała wiele planów. W przypadku restauracji Ed Red zamknięto lokal w Warszawie i pozostał tylko ten w Krakowie i co można robić jeśli jesteś nastawiony na jakość? Masz zamknięte lokale, a twoje potrawy, w których się specjalizujesz, nie za bardzo nadają się na dostawę. Dlatego właściciel wpadł na pomysł konserw rzemieślniczych. Od pomysłu do realizacji był moment. Pierwsze konserwy miały różne opinie, jednak z kolejną partią konserw skład i technika pakowania pozwoliła na dopracowanie receptur i tak o to wylądowały na moim stole.

Większy opis wkrótce w recenzji tych konserw. Dziś dostępne jest już osiem smaków. Polecam je jako alternatywę na wypady za miasto, czy na szybki obiad.

Konserwy zakupicie na stronie Sklep Ed Red

Wspieram Gastro – Handelek

To jedno z tych miejsc, gdzie moje wredne jestestwo miało drobny udział w powstaniu. Tak to Handelek, gdzie specjaliści od Social Media postanowili sprawdzić się w Gastronomi i reaktywować Krakowską tradycję śniadaniową. Od Małego lokalu z kanapkami powstało coś więcej, Miejsce, gdzie można zjeść dobre śniadanie, zakupić pieczywo i wyborne lokalne produkty.

Wspieram Gastro – Handelek

Niestety aktualnie nie zjemy pysznych kanapek z Handelka, ale możemy sobie zamówić je do domu.

Dziś Handelek działa jako delikatesy internetowe, piekarnia i sklepik, ale dzięki temu możemy być pewni, że przetrwa, a jeśli i wy macie ochotę coś nietypowego i dobrej jakości zjeść wejdźcie na stronę – Handelek – delikatesy i dostawy

Więcej o Handelku znajdziecie w tym wpisie – Krakowski Handelek

Fan Page Handelka

Wspieram Gastro – Podsumowanie

Tak wygląda mały wpis z propozycjami jedzenia na wynos. Oczywiście jest więcej lokali, które tak samo jak wymienione przeze mnie we wpisie walczą o przeżycie oraz dobrze gotują. Niestety, aby wszystkich wymienić, ten wpis musiałby zawierać kilka milionów słów i kilka tysięcy zdjęć oraz linków. Sami widzicie, jaki ogromnym sektorem krakowskiego rynku pracy jest gastronomia. Ci ludzie dają prace swoim pracownikom, dostawcą jedzenia, oraz dostawcom produktów. Te naczynia połączone sięgają także hoteli, pensjonatów i innych. Lokale pomimo obostrzeń i spełniania wymagań zostały zamknięte z dnia na dzień. Pozostało im dostosować się do wymogów i gotowania na wynos, jednak duża część nie jest w stanie gotować na wynos.

Nawet wielkie sieci jak Burger King zaczęły się wspierać… To, co nie było nigdy do pomyślenia, ogólnoświatowa sytuacja spowodowała, że piekło zamarzło…

Tak dobrze czytacie BK prosi by robić zakupy w McDonalds i nie tylko. Szybko to podłapali inni i powstała akcja #HOTGASTROCHALLANGE i dzięki niej wspierają się nawzajem. Warto dołożyć swoją cegiełkę i zamówić na wynos.

Ważne starajcie się korzystać z własnego dowozu restauracji lub sami odbierajcie. Firmy dostarczające takie jak Pyszne, Glovo, i inne pobierają prowizje i to dość słoną prowizję, dlatego spora liczba restauracji, barów i innych woli dać rabat w nagrodę za wasze wsparcie.

Na teraz to koniec, ale to nie znaczy, że już nic nie będzie. Ten wpis chciałbym aktualizować dzięki Wam drodzy czytelnicy piszcie na Priv, lub w komentarzach co warto jeszcze opisać. Może macie swojego ulubionego dostawcę, któremu chcecie wspomóc. Czekam na wasze wpisy wiadomośći

W następnym wpisie, który już zaczynam pisać, jedziemy do…

Wspieram Gastro – Katowice i okolice

A w nim dowiecie sie gdzie zjeść dobry street food meksykański, ramen, czy hot dogi, i dlaczego warto mieć paszport ze sobą i jechać do Sosnwca…

Wspieraj Gastro zamów na wynos jak i ja to robię
Stanisław | Okazje Podróżnika

Podobne Wpisy

Jinling Dumpling – mój numer 1

DJ Czas

Pizzeria 105 w Nowym Targu… Czy Warto?

DJ Czas

Oh My Thai Katowice Dworcowa 15

DJ Czas