Image default
AktualnościGdańskImprezyZaproszenia

Amber Fest 2019

czyli Pomorskie święto piwa 5 edycja 7 września 2019 zapraszamy po szczegóły …

Tak to już piąta edycja

AMBER FEST

Zanim dowiemy się, co ciekawego będzie w tym roku podczas jubileuszowej edycji Amber Fest-u, zobaczmy, jak było w latach ubiegłych i poznajmy trochę historii tego eventu.

Pierwsze spotkania piwne Browaru Amber zostały zapoczątkowane w 2003 roku z okazji pierwszej warki piwa w stylu Koźlak i były one podziękowaniem, dla pracowników, dostawców i kooperantów za dobry rok. Tak o to powstała impreza coroczna pod nazwą Koźlaki Bielkowskie i był to rodzaj biesiady piwnej. Impreza ta rozrastała się z roku na rok i doszła do momentu, kiedy z małej biesiady urosła do dużego eventu. I tak w 2015 roku zapadła decyzja o zmianie lokalizacji.

2015 – pierwszy Amber Fest

Wybór nowej lokalizacji był oczywisty i padł na Trójmiasto, gdzie w swoje gościnne progi Koźlaki Bielkowskie przyjął stadion Energi Gdańsk. i tak we wrześniu 2015 roku wystartował pod nową nazwą Amber Fest — Pomorski Festiwal Piwna.

2016 – pierwsza wizyta Okazji Podróznika na Amber Fest

Tak to dla nas przełomowa data, bo od tego roku jesteśmy stałym elementem Pomorskiego Festiwalu Piwa Amber Fest

Tutaj możecie przeczytać, jak było podczas edycji w 2016 roku -.> Amber Fest 2016 .
Także wtedy testowaliśmy Mercedesa MarcoPolo Activity

2017 – Relacje na żywo na naszym FB z Amber Fest

Rozpoczęcie i odszpuntowanie beczki Kożlaka

A tak było podczas

Amber Fest 2018

Amber Fest 2018

To tylko mały urywek tego, co się działo. Przejdźmy zatem do mini relacji z 2018 roku.

Pomorskie Święto Piwa to impreza dla wszystkich, podzielona na bloki tematyczne i tak co roku o godzinie 11 wita wszystkich na pikniku rodzinnym niezastąpiony Michał Turek, dziennikarz radiowy, propagator kuchni pomorskie jako Turek pomoże od kuchni oraz Wolontariusz fundacji Plaster gdzie pomaga najmłodszym, propagując zdrowy tryb życia i odżywiania i wielki miłośnik gotowania. Oprowadza, opowiada o stoiskach, organizuje konkursy i pilnuje live cookingu.

Amber Fest Michał Turek opowiadający o historii piw Amber
Amber Fest

Skoro jesteśmy przy live cookingu, to zobaczmy, co było gotowane w zeszłym roku.

Staropolska zupa piwna na bazie piwa Koźlak 
Amber Fest
Amber Fest Live Cooking

Chefowie z Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej Krzysztof Wierzba i Piotr Domański, od wczesnych godzin rannych przygotowywali jak co roku specjalną potrawę związaną z pomorzem i piwem. W tym roku wybór padł na staropolską zupę piwną na bazie piwa Koźlak Browaru Amber.

Chefowie Krzysztof Wierzba Hotel Olimp w Wejherowie,
oraz Piotr Domański Polska Akademia Sztuki Kulinarnej

Przez cały czas, kiedy to była przygotowywana zupa, tłumy przyglądały się i kibicowały, czekając na zakończenie procesu gotowania.

Kolejka nie miała końca, a szczęśliwcy delektowali się smakiem wybornej zupy Piwnej

A tak prezentowała się zupa piwna.

Cóż to był za smak, lekko gulaszowy, lekko goryczkowy i charakterystyczny posmak piwa Koźlak uzupełniał się z bogatym bukietem warzywnym i ostrością. Balans smaków pieścił kubki smakowe.

Jak będzie w tym roku?

Jeszcze nie wiemy, ale na pewno będzie smacznie.

Skoro jesteśmy przy jedzeniu to w tym roku zgodnie z naszą sugestią, którą forsowaliśmy od poprzednich edycji, pojawiły się food trucki, a w nich znaleźliśmy, kuchnie z całego świata.

Hinduską

Smaki ulicy z ich pysznymi burgerami

Znalazły się także kanapki z pastrami od Po Kolei

Kuchnia Czeczeńska była reprezentowana przez Czepłagi

Czy kanapki z pulled pork od mistrzów BBQ

A tak wyglądała podczas relacji live strefa food trucków.

A dla tradycjonalistów też znalazło się coś dobrego. Były grochówki z kuchni polowej.

Śledzie kiszone, marynowane w różnych odmianach

Także na stoiskach z produktami regionalnymi można było spróbować wiele ciekawych potraw, czy wyrobów. Nam szczególnie od lat smakują kozie sery od ekologicznego gospodarstwa Kaszubska Koza. Ich sery trafiają na stoły najlepszych restauracji, a piszą o nich i chwalą przewodniki kulinarne na całym świecie w tym żółty przewodnik Gault Millau. Tomasz właściciel tego gospodarstwa od lat należy do ruchu Slow Food, a jego ser piwoszek na bazie piwa Browaru Amber nie ma sobie równych.

To tyle jeśli chodzi o jedzenie. Tak naprawdę jest tego więcej, ale nie chcemy zdradzać wszystkiego, abyście sami przybyli na Amber Fest 2019.

Pomorskie Święto Piwa to nie tylko jedzenie czy piwo, ale także promocja zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.

W strefie dla najmłodszych jest sporo wystawców, którzy namawiają do aktywnego trybu życia. Także w zeszłym roku tak było. Dla najmłodszych były organizowane różnego rodzaju animacje, gry i zabawy, a dorośli mogli się zmierzyć z Runmageddonem.

Od 11 do 16 odbywa się rodzinny piknik, a już po 16 na scenie pojawia się ona…

Beczka z pierwszą warką Koźlaka 2018 roku. Tak to jest jedna z pierwszych beczek, jakie schodzą z produkcji, ona i jej symboliczne odszpuntowanie oficjalnie rozpoczynają Amber Fest.

Na scenie pojawia się gospodarz oficjalnej części Pomorskiego Festiwalu Piwa czyli Wojciech Tremiszewski. Od 15 do 16 rozgrzewa publiczność

Około godziny 16:15 na scenie pojawiają się goście wraz z właścicielami oraz piwowarami.

Następuje uroczyste odszpuntowanie beczki Koźlaka .

Pierwszy Toast

I poczęstunek publiczności. Ta część imprezy jest już dla pełnoletnich

W ten sposób zaczyna się oficjalna część Amber Fest, podczas której na scenie pojawiają się różni wykonawcy. (wybaczcie niestety nie zapisałem sobie nazw zespołów).

Tak w skrócie wyglądał zeszłoroczny Amber. A co w tym roku?

Amber Fest 2019 – program

 • 11:00 – 18:0 0Strefa Rodzinna – prowadzący Michał Turek
  – strefa gier i zabaw REBEL
  – darmowe dmuchańce
  – animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, malowanie buziek
  – iluzjonista
  – atrakcje dostępne w FUN ARENIE – największym centrum rozrywki na Pomorzu
 • 11:00 Rozpoczęcie imprezy
 • 12:00 – 13:00 Prezentacja stoisk produktów regionalnych
 • 13:00 – 14:0 0Pokazy live cooking z udziałem szefów kuchni
 • 14:00 – 15:00 Pokaz warzenia piwa
 • 15:00 – 16:00 IMPROWIZACJA w wykonaniu Wojciecha Tremiszewskiego
 • 16:00 – 01:00 Festiwal Piwny – prowadzący Wojciech Tremiszewski
 • 16:00 – 16:30 Odszpuntowanie beczki
 • 16:30 – 17:45 Koncert zespołu The Moon
 • 18:00 – 19:15 Koncert zespołu Mad in Poland
 • 19:30 – 20:45 DAWID ALBAAJ z zespołem
 • 21:00 – 22:15 ETNA KONTRABANDE
 • 22:30 – 00:00 DJ PARTY

Kilka słów o programie:

Sfera rodzinna

Live cooking — w roku podczas Amber Fest zapłonie prawdziwy ogień, a nad nim panować będzie Michał Turek wraz z Fundacją Plaster i przyjaciółmi.

Co w grankach?

Z informacji, jakie do nas dotarły, to będzie bardzo smacznie. W tym roku będą królowały śledzie oraz pierogi. Tak pierogi gotowane uwaga na piwie ciemnym i jasnym oraz jak się je przygotowuje. Na końcu odbędzie się poczęstunek. Niestety ilość pierogów będzie ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy.

Jak co roku na stanowiskach bezie można spróbować wielu ciekawych produktów regionalnych oraz zakupić je do domu, a w namiotach będzie królowało piwo i uwaga w tym roku absolutna nowość piwo bezalkoholowe (pierwszy raz w tym roku uwarzone)

Odbędzie się także pokaz warzenia piwa, na który serdecznie zapraszamy tak samo, jak na live cooking. Podczas tego pokazu dostaniecie sporą dawkę wiedzy o piwie i nie tylko. Warto zadawać pytania i aktywnie uczestniczyć podczas tego pokazu.

Każdy jak co roku znajdzie coś dla siebie.

Amber Fest – na scenie wystąpią

THE MOON

Jesteśmy, bo lubimy być, a dźwięki gramy, bo to fajne”. – Tak mówią o sobie muzycy, równie tajemniczy jak nasz satelita.

The Moon dwa lata temu mocno zadebiutował na rockowej scenie. Album „Nów” wygrał głosowanie na Płytę Roku w Trójmieście i doskonale poradził sobie w wielu niezależnych stacjach radiowych.

Teraz, z płytą „Pół do pełni” świecą jeszcze głośniej. Singiel „DZIEŃ DOBRY” zapowiadał materiał jeszcze przed jego premierą, a utwór i klip „HAKER”, to świetna, żywiołowa produkcja Krzysztofa Szajdy, drugi numer promujący płytę.

Zespół zapowiada w tym roku dwie kolejne produkcje filmowe i serię koncertów promujących album. Rock z księżycową duszą, chwytliwą nutą i niebanalnym przekazem, na żywo jeszcze lepszy, The Moon.

Mad in Poland

Kilka lat temu pewien Brytyjczyk z Liverpoolu, wielki fan grupy The Beatles, zakochał się w polskiej dziewczynie… Drugą jego miłością jest muzyka. Twierdzi, że nie ma zamiaru wracać na wyspy, a zespół, który założył wraz z polskimi muzykami, to swego rodzaju portal z Pomorza do miejsca, w którym się urodził. Mad in Poland łączy brzmienia północy Polski z zachodem Wielkiej Brytanii.

Obydwa miejsca posiadają bardzo ciekawą, muzyczną historię, której grupa ma szansę być wspólnym rozdziałem. Zespół stanowi czterech muzyków, a wypadkowa tych czterech – często bardzo rozbieżnych – wizji ukierunkowała ich styl. Nie uświadczycie tu zmian metrum, czy ciągnących się solówek gitarowych, jest za to prosto, melodyjnie, a przy okazji niezwykle autentycznie.

MAD in Poland jest jak most łączący Pomorze z Liverpoolem, koktajl brzmień północy Polski z zachodem Wielkiej Brytanii. Obydwa miejsca posiadają bardzo ciekawą, muzyczną historię.

Zespół MAD in Poland ma szansę być ich wspólnym rozdziałem. Wokalista grupy, Craig Coppock, rodowity Brytyjczyk przyjechał do Polski ponad 10 lat temu. Reszta zespołu, gitarzysta Błażej Kucman, basista Piotr Orłowski oraz perkusista Tomasz Boćkowski to pomorscy muzycy grający aktywnie od wielu lat. Wypadkowa czterech – często bardzo rozbieżnych – wizji ukierunkowała styl muzyczny zespołu.

Nie uświadczycie tu zmian metrum, czy ciągnących się solówek gitarowych, jest za to prosto, melodyjnie, a przy okazji niezwykle autentycznie.

DAWID ALBAAJ z zespołem

Dawid Albaaj aka David D’light – pochodzący z Gdańska kompozytor oraz autor tekstów. Ostatnie lata spędził w Sztokholmie, gdzie m.in. rozwijał swoją muzyczną pasję, czego efektem był wydany singiel”Your Style”, za którego produkcję odpowiada Don Paco. Zawsze uśmiechnięty, z pozytywnym podejściem do życia, co odzwierciedla się w jego tekstach.

Po powrocie do Polski nawiązał współpracę z Krystianem „K-Jah” Walczakiem, czego efektem był numer „Righteousness”, który ukazał się na składance „Sweet Love Riddim” dołączonej do magazynu Free Colours. Artysta pojawił się na scenie u boku takich gwiazd jak: Kamil Bednarek, Vavamuffin, Patricia „TREESHA” Mwaura, Mesajah, z którym wystąpił podczas kwalifikacji do konkursu”Przebojowe Duety” – Lato Radia Zet i TVP2.

To jednak nie wszystkie medialne osiągnięcia artysty. Mogliśmy zapoznać się z twórczością Dawida w wielu programach rozrywkowych, takich stacji jak: TVP1, Polsat, Polsat Cafe, Polsat.

Dawid Albaaj pojawił się na scenach takich festiwali jak: Ostróda Reggae Festiwal, Regałowisko, Reggaeland, Kortowiada, Reggae na Piaskach, Na Fali, oraz wielu innych. Artysta jest również autorem hymnu, najstarszego, plenerowego festiwalu muzyki reggae w Polsce (Regałowisko)

Ostatnim wydanym utworem artysty jest „Mary Jane”. Utwór ten powstał we współpracy ze światowej klasy producentem muzycznym, Markiem Bogdańskim (Dreadsquad) Podczas tegorocznej edycji AMBER FEST Dawid Albaaj wystąpi z zespołem złożonym z muzyków znanych z polskiej sceny reggae.

ETNA KONTRABANDE

Etna Kontrabande – ich fuzja reggae ska z elementami rocka i wysublimowaną elektroniką od lat znana jest fanom muzyki niezależnej. W grudniu 2018 wydali singiel pt „Kingston” . Cały poprzedni rok można ich było zobaczyć na wielu festiwalach i koncertach plenerowych w Polsce .

Mają za sobą występy na międzynarodowych scenach, przede wszystkim w Czechach (m.in. Colours of Ostrava, United Island of Prague, SazavaFest, Besada u Big Bitu) i w Niemczech (Music frei machen). Zespół zapowiada wydanie piątego albumu „Miejskie historie”. Premiera płyty zbiega się z XX leciem istnienia grupy, a co za tym idzie, organizacją trasy promocyjno – urodzinowej. Będą to koncerty nie tylko na polskich festiwalach.

Zespół, jako jedyna w historii grupa z Polski, został zaproszony na festiwal „One Love” w Wielkiej Brytanii, ponadto zagra koncerty m.in. w Londynie, Koln i Berlinie.

Jak widzicie, zapowiada się niezwykła uczta dla duszy i ciała. Dobre piwo, wyśmienite jedzenie oraz dobra muzyka. Warto wybrać się do Gdąńska na Amber Fest 2019.

Amber Fest 2019 – jak dojechać

Do trójmiasta prowadzi wiele dróg. Można dotrzeć morzem, lądem i powietrzem. My podpowiadamy, jak w miarę tanio dotrzeć.

Autobus

Najwięcej połączeń do Gdańska w dobrej cenie znajdziecie w siatce Flixbusa:

 • Linia 1200 – Warszawa <> Gdynia przez Mławę, Ostródę, Elbląg, Sopot
 • Linia 1210 – Warszawa <>Gdynia przez Grudziądz, Sopot
 • Linia N1210 – Warszawa <> Gdynia przez Modlin Lotnisko, Płock, Włocławek, Grudziądz, Sopot
 • Linia 1307 – Wrocław <> Gdynia przez Leszno, Poznań, Gniezno, Inowrocław, Toruń, Sopot
 • Linia 1380 – Praga <> Gdynia przez Liberec, Wrocław, Leszno, Poznań, Żnin, Bydgoszcz, Sopot
 • Linia N1380 – Praga <> Gdynia przez Liberec, Wrocław, Leszno, Poznań, Żnin, Bydgoszcz, Toruń, Sopot
 • Linia 1382 – Kudowa-Zdrój <> Gdynia przez Duszniki, Ppolanicę-Zdrój, Kłodzko, Wrocław, Poznań, Toruń, Sopot
 • Linia 1383 – Legnica <> Gdynia przez Lubin, Zieloną Górę, Poznań, Żnin, Bydgoszcz, Sopot,
 • Linia 1385 – Szczecin <> Olsztyn przez Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk, Elbląg, Ostródę,
 • Linia N1385 – Szczecin <> Olsztyn przez Kołobrzeg, Koszalin,
 • Linia N1395 – Wiedeń <> Gdynia przez Brno, Ołomuniec, OStrawę, Katowice, Łódź, Toruń, Sopot

Wszystkie podane linie mają przystanek w Gdańsku.

Pod Gdański Stadion Energi dojedziecie komunikacją miejską:

 • Tramwaj linie 7, 10 – przystanek „Stadion Energa Gdańsk”
 • Autobus linia 158, N12 – przystanek „Stadion Energa Gdańsk”

Amber Fest 2019 – Ważne Informacje i wyciąg z regulaminu

 • Udział w imprezie jest bezpłatny.
 • Za piwo płacimy żetonami do nabycia w namiotach Browaru Amber usytuowanych przy wejściach. PŁATNOŚĆ TYLKO GOTÓWKĄ. Na terenie imprezy będą dostępne bankomaty.
 • Za pozostałe produkty dostępne na imprezie także obowiązuje PŁATNOŚĆ TYLKO GOTÓWKĄ.
 • Zabronione jest wnoszenie jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, na których będzie można dokonywać zakupu produktów spożywczych.
 • Na teren festiwalu można wnosić aparaty oraz kamery. Uczestnicy imprezy muszą się jednak stosować do regulaminów – stadionu Stadion Energa Gdańsk i imprezy AMBER FEST. Organizator może nakazać opuszczenie imprezy osobom, które będą w posiadaniu przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych.
 • AMBER FEST to impreza otwarta, na którą zapraszamy całe rodziny. Dodatkowo przygotowaliśmy szereg atrakcji przeznaczonych dla młodszych uczestników eventu. Osoby do 15 roku życia muszą przebywać na terenie festiwalu pod opieką osoby dorosłej.

Amber Fest 2019 – Pakiet Biesiadnika

Na koniec najlepsze info, czyli pakiet biesiadnika. Jak co roku także i w tym roku na Amber Fest można zakupić specjalny pakiet dający specjalne przywileje takie jak:

 • Miejsce w dedykowanym Namiocie Deluxe usytuowanym przy scenie
 • Open Bar z kilkoma gatunkami regionalnego piwa Amber
 • Potrawy serwowane z grilla
 • Napoje bezalkoholowe

Amber Fest Pakiet Biesiadnika kosztuje 129 zł i można go nabyć pod tym linkiem -> Amber Fest 2019 Pakiet Biesiadnika

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera:

Jeśli możesz dorzuć się do naszej zbiórki, lub podaj dalej

Polecamy i Serdecznie zapraszamy na Amber Fest 2019
Ekipa Okazji Podróżnika

Podobne Wpisy

Zaproszenie na spotkanie z Beatą Pawlikowską

DJ Czas

Krynica Zdrój <> Ustka nasza relacja z inauguracyjnego kursu

DJ Czas

PolskiBus przedłuża współprace z dotychczasowymi partnerami.

Okazje Podróżnika