Image default
AktualnościKolejowiLEO ExpressPrzewoźnicy

LEO Express Praga — Wrocław od Grudnia

Wszystko na to wskazuje, że mieszkańcy dolnego śląska będą mieli ciekawą i szybką alternatywę dla połączeń autobusowych. Zapraszamy po szczegóły…

LEO Express

Jeszcze nie zdążył się na dobre wryć w Polską przestrzeń Kolejową Leo Express, a już za chwilę wjedzie na kolejną stację w Polsce. Tym razem od grudnia pociągi LEO będą jeździły na trasie Praga Wrocław w weekendy i to uwaga planowane są dwie pary kursów.

Rozkład Jazdy Leo Express

LEO Express Praga – Wroclaw

Wyjazdy z Pragi będą o:

  • 6:01 przyjazd do Wrocławia zaplanowano na 10:35.
  • 18:09 przyjazd do Wrocławia zaplanowano na 22:35.

Wyjazdy z Wrocławia

  • 5:25 przyjazd do Pragi zaplanowano na 9:51.
  • 17:25 przyjazd do Pragi zaplanowano o 21:59.
  • 3:38 w poniedziałki (tutaj brakuje pociągu do Wrocławia i musimy potwierdzić) przyjazd do Pragi zaplanowano na 8:23 ten kurs, może być dobrym rozwiązaniem dla ludzi jeżdżących w celach biznesowych do Pragi.

Trasa ta jest jedną z zakontraktowanych przez Czechy tras dotowanych w Kraju Usteckim, gdzie LEO wygrał przetarg na obsługę linii przez najbliższe 10 lat, począwszy od 15 grudnia 2019 roku.
Zakontraktowane połączenia będą wykonywane spalinowymi pociągami Coradia Lint, a połączenia do Polski EZT Flirt Stadlera.
Trasa będzie wiodła z Pragi przez Lichkov, Letohrad, Usti nad Orlici i Pardubice do Wrocławia. Na odcinku Polskim, prawdopodobnie będzie jeździł na zasadzie partnerstwa z Kolejami Dolnośląskimi.

Jednak z naszych informacji to nie koniec planów ekspansyjnych LEO Express. Wiemy o planowanej jeszcze jednej trasie oraz wydłużeniu trasy Kraków Praga aż do granicy z Ukrainą. Więcej informacji znajdziecie w tym wpisie -> Leo Express Praga — Lwów.

LEO Express Biznes Class

Jak się podróżuje LEO Express, pisaliśmy tutaj -> Jak się podróżuje LEO Express a wkrótce aktualizacja na trasie Nowy Targ -> Tatrzańska Łomnica -> Poprad -> Praga -> Kraków.

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Warto go mieć.

P.S. widzieliśmy już, jak będzie wyglądał pociąg LEO, który niebawem zawita we flocie LEO.

Pozdrawiamy i zapraszamy na pokład LEO Express
Okazje Podróżnika

Podobne Wpisy

Luxem za złocisza?

DJ Czas

PKP Intercity nowe otwarcie …

DJ Czas

Transport Zbiorowy Quo Vadis? 1… 2… 3…

DJ Czas