Image default
Aktualności Kolejowi LEO Express Przewoźnicy

LEO Express Praga — Wrocław od Grudnia

Wszystko na to wskazuje, że mieszkańcy dolnego śląska będą mieli ciekawą i szybką alternatywę dla połączeń autobusowych. Zapraszamy po szczegóły…

LEO Express

Jeszcze nie zdążył się na dobre wryć w Polską przestrzeń Kolejową Leo Express, a już za chwilę wjedzie na kolejną stację w Polsce. Tym razem od grudnia pociągi LEO będą jeździły na trasie Praga Wrocław w weekendy i to uwaga planowane są dwie pary kursów.

Rozkład Jazdy Leo Express

LEO Express Praga – Wroclaw

Wyjazdy z Pragi będą o:

  • 6:01 przyjazd do Wrocławia zaplanowano na 10:35.
  • 18:09 przyjazd do Wrocławia zaplanowano na 22:35.

Wyjazdy z Wrocławia

  • 5:25 przyjazd do Pragi zaplanowano na 9:51.
  • 17:25 przyjazd do Pragi zaplanowano o 21:59.
  • 3:38 w poniedziałki (tutaj brakuje pociągu do Wrocławia i musimy potwierdzić) przyjazd do Pragi zaplanowano na 8:23 ten kurs, może być dobrym rozwiązaniem dla ludzi jeżdżących w celach biznesowych do Pragi.

Trasa ta jest jedną z zakontraktowanych przez Czechy tras dotowanych w Kraju Usteckim, gdzie LEO wygrał przetarg na obsługę linii przez najbliższe 10 lat, począwszy od 15 grudnia 2019 roku.
Zakontraktowane połączenia będą wykonywane spalinowymi pociągami Coradia Lint, a połączenia do Polski EZT Flirt Stadlera.
Trasa będzie wiodła z Pragi przez Lichkov, Letohrad, Usti nad Orlici i Pardubice do Wrocławia. Na odcinku Polskim, prawdopodobnie będzie jeździł na zasadzie partnerstwa z Kolejami Dolnośląskimi.

Jednak z naszych informacji to nie koniec planów ekspansyjnych LEO Express. Wiemy o planowanej jeszcze jednej trasie oraz wydłużeniu trasy Kraków Praga aż do granicy z Ukrainą. Więcej informacji znajdziecie w tym wpisie -> Leo Express Praga — Lwów.

LEO Express Biznes Class

Jak się podróżuje LEO Express, pisaliśmy tutaj -> Jak się podróżuje LEO Express a wkrótce aktualizacja na trasie Nowy Targ -> Tatrzańska Łomnica -> Poprad -> Praga -> Kraków.

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Warto go mieć.

P.S. widzieliśmy już, jak będzie wyglądał pociąg LEO, który niebawem zawita we flocie LEO.

Pozdrawiamy i zapraszamy na pokład LEO Express
Okazje Podróżnika

Podobne Wpisy

Jedziemy na Łotwę

Okazje Podróżnika

Święto piwa w Gdańsku czyli AmberFEST…

DJ Czas

Złoto na drodze, czyli nasz test PolskiBusGold

DJ Czas
Przeczytaj inne:
Polska na urlop oraz Polska Pełna Przygód to nasze wakacyjne propozycje dla Was…

Nie tylko człowiek internetem żyje, miło mieć pod ręka ciekawą książkę. Od wydawnictwa Burda Książki otrzymaliśmy dwie ciekawe propozycje w...

Uroczysko Sosnówka i Chatka Baby Jagi

Na skraju puszczy stoi sobie domek, a w tym domku... Zapraszam do lektury o miejscu, gdzie kończy się świat i...

Zamknij