Image default
Aktualności Kolejowi LEO Express Przewoźnicy

LEO Express Praga — Wrocław od Grudnia

Wszystko na to wskazuje, że mieszkańcy dolnego śląska będą mieli ciekawą i szybką alternatywę dla połączeń autobusowych. Zapraszamy po szczegóły…

LEO Express

Jeszcze nie zdążył się na dobre wryć w Polską przestrzeń Kolejową Leo Express, a już za chwilę wjedzie na kolejną stację w Polsce. Tym razem od grudnia pociągi LEO będą jeździły na trasie Praga Wrocław w weekendy i to uwaga planowane są dwie pary kursów.

Rozkład Jazdy Leo Express

LEO Express Praga – Wroclaw

Wyjazdy z Pragi będą o:

  • 6:01 przyjazd do Wrocławia zaplanowano na 10:35.
  • 18:09 przyjazd do Wrocławia zaplanowano na 22:35.

Wyjazdy z Wrocławia

  • 5:25 przyjazd do Pragi zaplanowano na 9:51.
  • 17:25 przyjazd do Pragi zaplanowano o 21:59.
  • 3:38 w poniedziałki (tutaj brakuje pociągu do Wrocławia i musimy potwierdzić) przyjazd do Pragi zaplanowano na 8:23 ten kurs, może być dobrym rozwiązaniem dla ludzi jeżdżących w celach biznesowych do Pragi.

Trasa ta jest jedną z zakontraktowanych przez Czechy tras dotowanych w Kraju Usteckim, gdzie LEO wygrał przetarg na obsługę linii przez najbliższe 10 lat, począwszy od 15 grudnia 2019 roku.
Zakontraktowane połączenia będą wykonywane spalinowymi pociągami Coradia Lint, a połączenia do Polski EZT Flirt Stadlera.
Trasa będzie wiodła z Pragi przez Lichkov, Letohrad, Usti nad Orlici i Pardubice do Wrocławia. Na odcinku Polskim, prawdopodobnie będzie jeździł na zasadzie partnerstwa z Kolejami Dolnośląskimi.

Jednak z naszych informacji to nie koniec planów ekspansyjnych LEO Express. Wiemy o planowanej jeszcze jednej trasie oraz wydłużeniu trasy Kraków Praga aż do granicy z Ukrainą. Więcej informacji znajdziecie w tym wpisie -> Leo Express Praga — Lwów.

LEO Express Biznes Class

Jak się podróżuje LEO Express, pisaliśmy tutaj -> Jak się podróżuje LEO Express a wkrótce aktualizacja na trasie Nowy Targ -> Tatrzańska Łomnica -> Poprad -> Praga -> Kraków.

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Warto go mieć.

P.S. widzieliśmy już, jak będzie wyglądał pociąg LEO, który niebawem zawita we flocie LEO.

Pozdrawiamy i zapraszamy na pokład LEO Express
Okazje Podróżnika

Podobne Wpisy

Nowy lokal Burger Taty

DJ Czas

Amber Fest 2019

DJ Czas

Nowa Pula od NeoBus Polska i zmiany na linii N4

Okazje Podróżnika
Przeczytaj inne:
Gdzie zjeść w Toruniu?

Z okazji mojego ostatniego pobytu w Toruniu powstał mały przewodnik nowych miejsc, gdzie można zjeść dobrze zjeść w tym mieście....

Voyager od zera do milionów pasażerów w 12 lat

Jako miłośnikowi Science Fiction nazwa Voyager kojarzy mi się z wielkim kosmicznym programem. Sondy Voyager 1 i Voyager 2 przemierzają...

Zamknij