Image default
AktualnościKolejowi

Wakacje 2017 – przewoźnicy kolejowi

W poprzednim wpisie wakacyjnym zajęliśmy się komunikacją autokarową. Dziś zajmiemy się połączeniami kolejowymi…
O tym, że warto wybrać się na wakacje w Polskę, nie musimy chyba już nikogo przekonywać. We wpisie Wakacje 2017 – przewoźnicy autobusowi pokazaliśmy, co można zobaczyć. W tym wpisie skupimy się na tym, gdzie można dotrzeć koleją i co dzięki temu można zobaczyć. Szlaki kolejowe w Polsce przebiegają przez wiele pięknych miejsc, których zza szyby autobusu nie zobaczymy. Jadąc koleją przez Mazury wielokrotnie mamy zapierający dech w piersiach widok dzikiej przyrody, gdzie jadący pociąg jest jedynym przykładem cywilizacji. Wielokrotnie jadąc przez Polskę koleją, nie mogliśmy się odkleić od szyby. Chłonąć niczym gąbka wodę wszystko, co było naokoło nas.

To z okien pociągu kolei wąskotorowej czy normalnotorowej można w Bieszczadach podglądać dzikie zwierzęta, które co jakiś czasy wyłaniają się z bieszczadzkich lasów. O tym, jak pięknym rejonem są Bieszczady zobaczycie w filmiku pana Damiana Oławskiego z Dzikie Bieszczady.pl

Widoki, jakie można zobaczyć z okien pociągu można także zobaczyć tutaj w tym filmiku XL Creations

Mamy czym się pochwalić co nie jednokrotnie pokazuje w swoich filmikach użytkownik KolejFilmy. Filmik ten jest zrobiony w technice tiltshift, przez co z jeszcze większą ciekawością się go ogląda.

Wróćmy do naszego wpisu. Polska kolej zmienia cały czas swoje oblicze. Pojawiają się nowi przewoźnicy, nowy tabor, dworce coraz częściej stają się przyjazne pasażerowi i nie przypominają miejskiego szaletu. Ogólnie powoli idzie ku lepszemu. Podróżowanie pociągiem ma to do siebie, że możemy w każdej chwile wstać i rozprostować kości, jeśli poczujemy głód skorzystać z wagonu restauracyjnego, a jadąc w dalsze trasy, możemy skorzystać z wagonów sypialnych i przespać podróż.

Co przygotowali przewoźnicy kolejowi na czas Wakacji 2017, o tym będzie za chwilę, poznajmy najpierw przewoźników, którzy chcą Was zaprosić na swój pokład:

Kolejowe miejsca, które warto odwiedzić

Zapraszamy po przegląd ofert, tras na Wakacje 2017

początek <..> następna strona

Podobne Wpisy

XXI Parada Parowozów w Wolsztynie

DJ Czas

Nowe linie PKS Polonus

Okazje Podróżnika

Przełom Dunajca

DJ Czas