Image default
Gdzie Zjeść?Kraków

Gdzie zjeść w Krakowie

O tym, co zobaczyć w jeden dzień podczas spaceru już Wam pisałem. Dziś będzie kilka miejsc godnych polecenia waszym podniebieniom. Zapraszam do wpisu gdzie zjeść w Krakowie…

Zanim przejdziemy do opisów co dobrego zjeść w Krakowie, przypomnijmy sobie, co można zobaczyć w Krakowie. Możemy tutaj wymienić kilka punktów na liście do zwiedzenia, tak zwane klasyki turystyczne, jak:

  • Wawel
  • Sukiennice
  • Rynek
  • Kazimierz
  • Kopiec Kościuszki

Tak mniej więcej wygląda program wycieczek po Krakowie, ale ja Was zabrałem na spacer w tym wpisie.

one day in Cracow

Pokazałem tam kilka zakątków, które warto zobaczyć, ale z czego kulinarnego słynie Kraków?

Najbardziej znane w Polsce są Krakowskie Obważanki zwane preclami lub bajglami. Nie znam osoby, która by nie jadła tego przysmaku w Krakowie. Obwarzanki to rodzaj pieczywa, który, zanim wkłada się do pieca, są obgotowywane (parzone).

foto by Samsung Galaxy S7

Najlepsze, jakie jadłem w moim życiu były robione w Piekarni Janeczek na Malborskiej 40. Ech ten smak dzieciństwa. Nie powiem jedna z ostatnich piekarni, gdzie ten obwarzanek jest taki jak kiedyś.

Kolejnym przysmakiem rodem z Krakowa jest Maczanka, czyli pieczona karkówka w bułce wodnej podawana z sosem. O tym, jak smakuje i gdzie zjeść najlepszą za chwilę.

Gdzie najsmaczniej zjeść w Krakowie?

Podam Wam zaraz kilka propozycji. Te propozycje obala kilka mitów oraz mogą być dla Was niespodzianką. Ogólnie najwięcej lokali z dobrym jedzeniem znajdziecie na Krakowskim Kazimierzu oraz Salwatorze.

Lista lokali, jakie polecam waszej uwadze w Krakowie:

Zapraszam do dalszej lektury.

Początek <..> Bistro Emaus 3

Podobne Wpisy

Akita Ramen – cooltowy food truck

DJ Czas

Ryby Rewiński – Legendarna Smażalnia ryb nr 1?

DJ Czas

Lubicz 1, czyli Kociarnia – Kocia Kawiarnia w Krakowie

DJ Czas