Image default
Gdzie Zjeść? Kraków

Gdzie zjeść w Krakowie

O tym, co zobaczyć w jeden dzień podczas spaceru już Wam pisałem. Dziś będzie kilka miejsc godnych polecenia waszym podniebieniom. Zapraszam do wpisu gdzie zjeść w Krakowie…

Zanim przejdziemy do opisów co dobrego zjeść w Krakowie, przypomnijmy sobie, co można zobaczyć w Krakowie. Możemy tutaj wymienić kilka punktów na liście do zwiedzenia, tak zwane klasyki turystyczne, jak:

  • Wawel
  • Sukiennice
  • Rynek
  • Kazimierz
  • Kopiec Kościuszki

Tak mniej więcej wygląda program wycieczek po Krakowie, ale ja Was zabrałem na spacer w tym wpisie.

one day in Cracow

Pokazałem tam kilka zakątków, które warto zobaczyć, ale z czego kulinarnego słynie Kraków?

Najbardziej znane w Polsce są Krakowskie Obważanki zwane preclami lub bajglami. Nie znam osoby, która by nie jadła tego przysmaku w Krakowie. Obwarzanki to rodzaj pieczywa, który, zanim wkłada się do pieca, są obgotowywane (parzone).

foto by Samsung Galaxy S7

Najlepsze, jakie jadłem w moim życiu były robione w Piekarni Janeczek na Malborskiej 40. Ech ten smak dzieciństwa. Nie powiem jedna z ostatnich piekarni, gdzie ten obwarzanek jest taki jak kiedyś.

Kolejnym przysmakiem rodem z Krakowa jest Maczanka, czyli pieczona karkówka w bułce wodnej podawana z sosem. O tym, jak smakuje i gdzie zjeść najlepszą za chwilę.

Gdzie najsmaczniej zjeść w Krakowie?

Podam Wam zaraz kilka propozycji. Te propozycje obala kilka mitów oraz mogą być dla Was niespodzianką. Ogólnie najwięcej lokali z dobrym jedzeniem znajdziecie na Krakowskim Kazimierzu oraz Salwatorze.

Lista lokali, jakie polecam waszej uwadze w Krakowie:

Zapraszam do dalszej lektury.

Początek <..> Bistro Emaus 3

Podobne Wpisy

Polskie Smaki

DJ Czas

Poznań na wynos i na miejscu…

DJ Czas

Pizza bez kompromisów w Krakowie?

DJ Czas
Przeczytaj inne:
Nowe pociągi w PolRegio

Jak dobrze wiecie, jednym z największych przewoźników kolejowych w Polsce są Przewozy Regionalne działające obecnie pod marka PolRegio. Dziś wpadła...

Amber Fest 2016 druga edycja

Ponownie mamy zaszczyt zaprosić Was drodzy czytelnicy na fajną imprezę, która coraz bardziej się rozwija. W dniach 10 - 11...

Zamknij