Image default
Gdzie Zjeść? Kraków

Gdzie zjeść w Krakowie

Krakowskie Festiwale Food Truckowe

W Krakowie mamy kilka miejsc, gdzie stacjonują na co dzień food trucki. Pierwsze z nich to skwer Judah, na Krakowskim Kazimierzu przy ul. Wawrzyńca, drugi to plac bezogródek na końcu krakowskich błoni. Ale w weekendy do Krakowa zjeżdżają food trucki z całej polski.

Gdzie można najczęściej spotkać food trucki w Krakowie?

Zloty w Krakowie najczęściej odbywają się w trzech miejscach.

Co można dobrego zjeść podczas festiwali?

Podczas tego typu imprez organizatorzy dbają aby nasze podniebienia się nie zawiodły. Zapraszane są food trucki serwujące dosłownie wszystko, co można zjeść na świecie. Zloty te obfitują w kuchnie Meksykańską, Tybetańską, Azjatycką, Japońską, klasyk street foodu, czyli Amerykańskie Burgery i Hot Dogi, Włoską, Węgierską, Polska, Arabską oraz wiele, wiele innych. Poniżej kilka dań, jakich możecie spróbować wraz z nazwą food trucka, który serwuje je.

Soczyste wyśmienite burgery zaserwuje Wam American Food Truck. Właścicielem jest Dariusz wielokrotny zdobywca nagród za swoje burgery. Food truck ten jest bardzo charakterystyczny i łatwo go odnajdziecie dzięki fladze Amerykańskiej.

Jeśli szukacie, czegoś niepospolitego to wasze podniebienia podbije Walenty Kania — Kuchnia dla odważnych.

foto by Panasonic G3

Walenty jest specjalistą od wszystkiego, co nietuzinkowe. Tutaj spróbujecie byczych jąder.

foto by Panasonic G3

Czy zjeść polskie raki

foto by Panasonic G3

Bogracz cygański

foto by Panasonic G3

Czy bułkę z ozorami wołowymi

foto by Samsung Galaxy S7

Tutaj Wasze smaki poddane będą wielu próbom. Walenty jest naprawdę wielkim specjalistom od kuchni zapomnianej już przez nas. Możecie mi wierzyć, warto się przełamać i dać się ponieść. Smaki, jakie prezentuje ten food truck, zostaną z Wami na długo i to w pozytywnym sensie. Wypatrujcie tego food trucka. Poznacie go przez dym z palenisk. Dla mniej odważnych są kiełbasy z grilla, ale jakie to musicie się sami przekonać.

Kolejny food truck to Akita Ramen. Ten niepozorny food truck tylko z jednym daniem poznacie po długiej kolejce głodnych ludzi.

foto by Samsung Galaxy S7

Co tutaj dobrego zjemy? Ramen i tylko ramen. Ten food truck nie ma nic innego poza ramenem. Jedno danie w kilku wariantach. Powiem Wam w tajemnicy, oszalałem na punkcie tego ramenu. Jadłem w kilku miejscach. Top topów jest ten z Poznania. Akita jest numerem jeden z mobilnych ramenów. I powiem wam jeszcze jedno, Wy też się w nim prawdopodobnie zakochacie.

foto by Panasonic G3

Czyż nie jest to dzieło sztuki? Czasem się śmieję do Karlita, że jak Obelix mógłbym wpaść do ich magicznego kociołka z ramenem.

Miłośnicy steków zapewne pokochają ekipę od B.B. Kings

foto by Panasonic G3

Wspaniałe steki i nie tylko robią też smaczne burgery, rolki Beef roll, których poniekąd jestem ojcem chrzestnym, oraz kanapki z mięsem, jak i żeberka.

Polecam, więcej na ich temat przeczytacie tutaj -> B.B. Kings i wszystko jasne

Miłośnicy Hot Dogów powinni wypatrywać Yno food Truck. Ta Śląska ekipa specjalizuje się w wyśmienitych hot dogach, ale nie takich, do jakich nas przyzwyczaiły stacje benzynowe. Tutaj dostaniemy dzieło sztuki kulinarnej z kiełbaską w środku. Amerykańskiego klasyka.

foto by Panasonic G3

Śląska bułka, dobrej jakości kiełbaska oraz świeże dodatki czego chcieć więcej? Ja wiem, by przyjeżdżali pod mój dom. Polecam serdecznie.

foto by Panasonic G3

Ostatnim Food truckiem w tym wpisie, jaki wam chcę polecić to Momo Wok Smak.

foto by Samsung Galaxy S7

Ten food truck to kolejny food truck spod znaku Momo. To oni mnie zarazili pierożkami dim sum. To ich wina, że chodzę i szukam ich wszędzie. Tym razem przywieźli ze sobą Pad Thai.

foto by Samsung Galaxy S7

Rewelacyjny makaron z kurczakiem podany w tajski sposób. I znów powiem krótko, musicie spróbować, bo ja już dziś zastanawiam się jak przy domu zorganizować sobie przestrzeń, by przyjeżdżali i karmili mnie.

foto by Samsung Galaxy S7

To by było na tyle. Wymienione food trucki mam nadzieję, że do wakacji doczekają się swoich osobnych wpisów na www.djgotuje.pl

Podsumujmy zatem to, co można zjeść w Krakowie.

Zapiekanki Bieńczyckie <…> Podsumowanie 

Podobne Wpisy

Polskie Smaki

DJ Czas

Krakowski Handelek

DJ Czas

Gdzie zjeść w Toruniu?

DJ Czas
Przeczytaj inne:
Śląska Prohibicja

Kuchnia śląska należy do jednej z moich ulubionych, a za roladę z kluskami i żur dam się pokroić. Zobaczmy czy...

Industriada 2017

W ten weekend odbywać się będzie wiele ciekawych imprez, my Was zapraszamy wraz z naszym czytelnikiem Bartoszem na Śląsk. O...

Zamknij