Image default
Gdzie Zjeść? Kraków

Gdzie zjeść w Krakowie

Kanton Dim Sum

To pierwszy lokal w Krakowie z tybetańskimi pierożkami Dim Sum gotowanymi na parze. Tutaj byłem całkiem nie dawno, ale niestety zdjęcia ma z innego okresu, gdyż padła mi karta pamięci. Mam nadzieje, że mi to wybaczycie. Ten kameralny lokalik przy ulicy Węglowej odkryłem dzięki mojej znajomej Kati, która namówiła mnie do wizyty, muszę Wam się przyznać do jednego, jestem zakochany w pierożkach Dim Sum, które do mojej diety wprowadził food truck z Warszawy. Ależ moje serce było niepocieszone, bo do stolicy kawał drogi, a smak kusił. Tym bardziej ucieszyłem się z polecenia. Nie powiem, był to jeden z tych przypadków, kiedy nie ja coś odkryłem, ale poszedłem tam z polecenia.

foto by Sony Xperia Z3+

Tutaj naprawdę mamy mało miejsca a ludzi sporo się przewija, więc nie zdziwicie się jak ktoś, będzie się chciał dosiąść do Was. Co można dobrego tutaj zjeść?

foto by Sony Xperia Z3+

Pierożki, pierożki i jeszcze raz pierożki, ale i od niedawna śniadania w azjatyckim stylu oraz lunche bento box. Codziennie w menu pojawia się zupa.

foto by Sony Xperia Z3+

W Kanton Dim Sum próbowałem wielu smaków pierożków, z baraniną,

foto by Sony Xperia Z3+

Z Kurczakiem, z wieprzowiną i inne

foto by Sony Xperia Z3+

Do każdych z nich dostajemy sosy, którymi możemy sobie doprawić wedle życzenia. Wszystkie pierożki posiadają doskonale skomponowany farsz, nawet mięsne, co jest ciekawostką, ponieważ właścicielka jest wegetarianka. Ja jak się o tym dowiedziałem, przeżyłem szok. Osoba, która nie jada mięsa, doskonale sobie radzi z przyprawianiem i przygotowywaniem mięsnych farszy i zup. Powiem, że to nie jedyny szok, jaki przeżyłem w tym lokalu. Ciasto na pierożki jest niezwykle delikatne i doskonale okrywa farsz. Wszystkie składniki bardzo ciekawie przenikają się, wzajemnie uzupełniając i dodając ciekawych doznań smakowych. Mnie zaskoczyły także pierożki w cieście drożdżowym. Nie powiem, było to dla mnie ciekawe doznanie, choć bardzo smaczne nie podbiło ono mojego serca, ale polecam spróbować.

foto by Sony Xperia Z3+

Jeśli wybieracie się większą ekipą to dzięki temu, że można sobie skomponować mixy smakowe, dzięki temu będziecie mogli spróbować wiele smaków. Polecam, sam dzięki temu zjadłem za pierwszym razem połowę menu.

foto by Sony Xperia Z3+

Zapraszam serdecznie na Węgłową 2 w Krakowie. Jeśli chcecie wiedzieć, co się ciekawego dzieje w Kanton Dim Sum polecam lekturę fan page:

A my idziemy dalej tym razem na ulicę Sienną.

EDO Sushi Bar <…> Zapiekanki na Siennej

Podobne Wpisy

PasiBus od food trucka do restauracji

DJ Czas

4x Predator Burger

DJ Czas

Tokio Tower – Japoński Street Food

DJ Czas