Image default
Aktualności Branżowe LEO Express PKP Intercity Tabor

Flirty w PKP Intercity

Dziś wpadł ciekawy news od PKP intercity z firmą Stadle w tle zapraszamy po więcej informacji…

Flirty w PKP Intercity

Jak już wspomnieliśmy, dziś wpadł news o rozstrzygnięciu przetargu PKP Intercity na odstawę 12 nowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych. Przetarg ten został ogłoszony w 2017 roku i po wielu zawirowaniach finalnie oferty złożyło dwóch producentów PESA i Stadler. Ostatecznie PKP Intercity wybrało ofertę Stadlera.

Flirty w PKP Intercity
Flirty w PKP Intercity

Zanim otworzymy korki od szampana, musimy pamiętać, że PESA ma możliwość odwołania się od decyzji PKP Intercity i musimy poczekać 10 dni do uprawomocnienia się tej decyzji, jednak z tego, co wiemy, to oferta Bydgoskiego producenta nie mieściła się w kosztorysie, a to może być powodem odrzucenia odwołania przez KIO.

Co wiemy o wygranym?

Firma Stadler powstała w 1942 roku w Zurychu, a jej założycielem był Ernest Stadler. Przez lata rozwijała się jako producent taboru szynowego, a w 2007 roku dołączył do grupy Stadlera kolejny zakład produkcyjny usytuowany w Polsce, a dokładnie w Siedlcach, gdzie do dziś są produkowane i serwisowane składy Flirt i nie tylko wyprodukowane przez koncern Stadler. Pierwsze 20 jednostek EZT Flirt3 także zostało wyprodukowane na terenie Polski. Obecnie trwa realizacja kontraktu dla Kolei Mazowieckich, gdzie koncern w ramach umowy ramowej może dostarczyć do 71 jednostek FLirt 3.

Gdzie spotkamy jeszcze Flirty?

Jednostki Flirt3 spotkamy także w Łódzkich Kolejach Aglomeracyjnych

Flirt3 ŁKA
Flirty w PKP Intercity

Flirty 2 generacji w wersji regionalnej po polskich torach jeżdżą w Kolejach Śląskich oraz Kolejach Mazowieckich, a w wersji dalekobieżnej w LEO Express

Jak się podróżuje Flirtami?

EZT Flirt 3 to nowoczesna jednostka, która doskonale sprawdza się w codziennej eksploatacji. Bezawaryjność sięga 99,99% w ŁKA. W PKP IC tez jest na bardzo wysokim poziomie (zapodziała nam się ta informacja)

O Flirtach w PKP Intercity pisaliśmy tutaj -> Flirt z Flirtem3 dla PKP Intercity
Flirt 2 LEO Express opisany jest tutaj -> Jak się podróżuje z LEO Expres

Namawiamy do zapisania się w naszym newsletterze

Pozdrawiamy.
Ekipa Okazji Podróżnika

Podobne Wpisy

Rok 2015 rokiem przełomowym w transporcie zbiorowym?

DJ Czas

Jesienna Pula za 1 zł od PolskiBus

DJ Czas

LEO Express Kraków <> Praga?

Okazje Podróżnika
Przeczytaj inne:
Marco Polo podróżnik i odkrywca

Tak dziś będzie mowa o wielkim podróżniku. O tym że na jego cześć nazwano samochód dzięki, któremu możemy się poczuć...

Długi weekend sierpniowy

Przed nami ostatni ciepły długi weekend. My jako Okazje Podróżnika serdecznie namawiamy Was do wybrania się gdzieś w Polskę. Zapraszamy...

Zamknij