Image default
AktualnościBranżoweLEO ExpressPKP IntercityTabor

Flirty w PKP Intercity

Dziś wpadł ciekawy news od PKP intercity z firmą Stadle w tle zapraszamy po więcej informacji…

Flirty w PKP Intercity

Jak już wspomnieliśmy, dziś wpadł news o rozstrzygnięciu przetargu PKP Intercity na odstawę 12 nowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych. Przetarg ten został ogłoszony w 2017 roku i po wielu zawirowaniach finalnie oferty złożyło dwóch producentów PESA i Stadler. Ostatecznie PKP Intercity wybrało ofertę Stadlera.

Flirty w PKP Intercity
Flirty w PKP Intercity

Zanim otworzymy korki od szampana, musimy pamiętać, że PESA ma możliwość odwołania się od decyzji PKP Intercity i musimy poczekać 10 dni do uprawomocnienia się tej decyzji, jednak z tego, co wiemy, to oferta Bydgoskiego producenta nie mieściła się w kosztorysie, a to może być powodem odrzucenia odwołania przez KIO.

Co wiemy o wygranym?

Firma Stadler powstała w 1942 roku w Zurychu, a jej założycielem był Ernest Stadler. Przez lata rozwijała się jako producent taboru szynowego, a w 2007 roku dołączył do grupy Stadlera kolejny zakład produkcyjny usytuowany w Polsce, a dokładnie w Siedlcach, gdzie do dziś są produkowane i serwisowane składy Flirt i nie tylko wyprodukowane przez koncern Stadler. Pierwsze 20 jednostek EZT Flirt3 także zostało wyprodukowane na terenie Polski. Obecnie trwa realizacja kontraktu dla Kolei Mazowieckich, gdzie koncern w ramach umowy ramowej może dostarczyć do 71 jednostek FLirt 3.

Gdzie spotkamy jeszcze Flirty?

Jednostki Flirt3 spotkamy także w Łódzkich Kolejach Aglomeracyjnych

Flirt3 ŁKA
Flirty w PKP Intercity

Flirty 2 generacji w wersji regionalnej po polskich torach jeżdżą w Kolejach Śląskich oraz Kolejach Mazowieckich, a w wersji dalekobieżnej w LEO Express

Jak się podróżuje Flirtami?

EZT Flirt 3 to nowoczesna jednostka, która doskonale sprawdza się w codziennej eksploatacji. Bezawaryjność sięga 99,99% w ŁKA. W PKP IC tez jest na bardzo wysokim poziomie (zapodziała nam się ta informacja)

O Flirtach w PKP Intercity pisaliśmy tutaj -> Flirt z Flirtem3 dla PKP Intercity
Flirt 2 LEO Express opisany jest tutaj -> Jak się podróżuje z LEO Expres

Namawiamy do zapisania się w naszym newsletterze

Pozdrawiamy.
Ekipa Okazji Podróżnika

Podobne Wpisy

Nowa siatka połączeń FlixBusa

Okazje Podróżnika

Szczęśliwa 7-ka od Polskiego Busa

DJ Czas

Masz piątaka – jedziesz z Polskim Busem Warszawa – Katowice

DJ Czas