Image default
Gdzie Zjeść?Poznań

Poznań na wynos i na miejscu…

Dziś kolejny wpis o jedzeniu w podróży, tym razem Poznań. Przy okazji targów Tour Salon spędziłem kilka dni w tym ciekawym mieście. Zapraszam do lektury o tym, co można zjeść a co unikać w Poznaniu…

Poznań to bardzo ciekawe miasto o bogatej historii. Ma jednak swoje wady, o czym Wam napiszę we wpisie One day in Poznań oraz weekend in Poznań, ale można je zniwelować, o tym, jak też będzie. Stolica Wielopolski od dziesięcioleci jest także uznawaną za targową stolicą polski i tutaj z różnymi sukcesami działają już blisko 100 lat. Ten widok przywitał już wielu gości w tym mnie już kilka razy.

Samsung Galaxy S6 Edge

Poznań to nie tylko targi, ale przede wszystkim bardzo ciekawa starówka z zabytkowymi kamienicami i pięknym kolorowym rynkiem. Największą atrakcją tego rynku jest ratusz, a na nim trykające się Poznańskie Koziołki. Tak jak Kraków ma wierzę Mariacka i hejnał, tak Poznań ma wierzę ratuszową i trykające się koziołki.

Nikon D3300

Więcej o tym wszystkim będzie we wspomnianych wpisach. Ja teraz skupie się na tym, co można zjeść w tym mieście. Znaczy, co próbowałem i mogę Wam polecić lub nie…

Zacznijmy od tego, że w pensjonacie City Center House Elephant, w jakim mieszkałem, codziennie serwowano mi wyborne śniadania i samo to w sobie stawiało wysoką poprzeczkę na resztę dnia, a z tym potem było różnie. Wpis podzieliłem na dwie kategorie:

 • na miejscu
 • na wynos

I tak w kategorii na miejscu zalazły się takie lokale

 • Meta Disco
 • Yetztu
 • PyraBar

W kategorii na wynos dwa lokale

 • China House and Sushi Bar
 • Tuk Tuk

Tak wiem, lubię kuchnie azjatycka, ale też nie pogardzę dobrą kuchnią polską. No dobra zaczynamy…

Spis Treści:

 1. PyraBar
 2. Yetztu
 3. Meta Disco
 4. China House and Sushi Bar
 5. Tuk Tuk
 6. Podsumowanie

…> PyraBar

Podobne Wpisy

Wspieram Gastro 2020 – zamawiam na wynos Kraków

DJ Czas

Akita Ramen Bar

DJ Czas

Oh My Thai Katowice Dworcowa 15

DJ Czas