Image default
SponsorowanePromocje

Last Minute – koniec sezonu 2020

Tegoroczny sezon wakacyjny był związany głównie z wyjazdami na własną rękę i po kraju, jednak czy warto wybrać się na zorganizowany wyjazd? Zapraszam do wpisu…

wpis sponsorowany

Wakacje Last Minute

Rok 2020 dla turystyki zorganizowanej (ogólnie dla całej branży turystycznej na całym świecie) jest bardzo ciężki. Tak o to przez kilka miesięcy lockdownów i pandemii branża stanęła w obliczu walki o przetrwanie. Tak samo w Polsce ludzie zajmujący się stanęli przed wyzwaniem co dalej?

Jednak nie wszystko stracone. Po pierwszych miesiacach kiedy wiosną wszystko było pozamykane, pandemia powoli na chwilę zaczęła odpuszczać, a turystyka nieśmiało ruszać. Pierwsze miesiące sezonu letniego nie napawały optymizmem dla touroperatorów, gdyż turyści skupili się na wypadach w ramach swojego kraju, czy nawet zaczęli odkrywać bliskie rejony swoich okolic, a to nie sprzyjało touroperatorom, którzy żyją z wyjazdów zorganizowanych.

Jak sprawić, by obawiający się o swoje zdrowie i przyszłość klient wybrał się na wczasy z nami?

Szefowie, specjaliści, managerzy zastanawiali się, jak namówić klientów do powrotu. Jak spowodować, by ich zniwelować ich obawy. Sytuacji nie poprawiały zakazy lotów, zamykanie i otwieranie granic. Cały sztab specjalistów cały czas na bieżąco aktualizuje oferty i dostosowuje je do rynku. I tak dzięki pandemii pojawiły się oferty, gdzie bezkosztowo można zmienić termin wyjazdu czy kierunek. Nowe elastyczne oferty, oraz atrakcyjniejsze ceny kooperantów pozwoliły na obniżenie cen, które i tak od kilku lat były naprawdę atrakcyjne.

Wprowadzenie wielu udogodnień, to był pierwszy krok. Kolejnym krokiem to pokazanie naszym klientom, że wyjazd zorganizowany jest jednak bezpieczny ze względu na pandemię.

Wypracowano wraz z partnerami procedury, które zostały dostosowane do wytycznych lokalnych instytucji epidemiologicznych takich jak badanie temperatury przed wyjazdem, noszenie maseczek w czasie transferów i zameldowań, płyny odkażające są dostępne na każdym kroku. Pokoje i pojazdy (busy, autobusy, samoloty) są każdorazowo odkażane. To tylko część zabezpieczeń, jakie zastosowano, by nie było transmisji wirusa.

Czy wyjazdy zorganizowane są bezpieczne?

Na tę chwilę trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, gdyż aby było bezpiecznie, to musimy sami o to zadbać. Tak nikt nie zapewni nam bezpieczeństwa, jeśli nie będziemy dbać o siebie i innych w postaci noszenia tych znienawidzonych maseczek. Jeśli się źle czujemy i coś nas łamie warto skorzystać z opcji i przesunąć swój wyjazd. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy pojedziemy osłabieni i będzie jakiś nieodpowiedzialny człowiek, który nas zainfekuje.

O naszym bezpieczeństwie decyduje wiele czynników, jednak to my sami jesteśmy na końcu tym, co zawodzi. Wiele razy było w mediach, o nie odpowiedzialnym pasażerze, który umrze, jak będzie miał maseczkę na twarzy (pomijając fakt, że często ów osobnik na stadionie lata z zakrytym ryjem i drze japę, by dowalić temu czy owemu).

Jedno jest pewne, zarówno przewoźnicy, jak i hotelarze, touroperatorzy zrobili i robią wszystko, by klient był zadowolony i wrócił cały i zdrowy, gdyż jest to w ich interesie.

Aktualnie biura podróży musiały się przekwalifikować, a touroperatorzy renegocjować ze swoimi podwykonawcami zasady współpracy. Pandemia zmieniła też to, że w tym roku nie było akcji ściągania turystów do domu z powodu bankructwa biura (przynajmniej do mnie nie dotarła taka informacja).

Last Minute nie odbędzie się na tę chwilę do następujących krajów: Belize, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Brazylię, Bahrajn, Hiszpanię, Izrael, Katar, Kuwejt, Libię, Argentynę, Chile, Gwatemalę, Honduras, Irak, Kolumbię, Kostarykę, Liban, Malediwy, Mołdawię, Namibię, Panamę, Paragwaj, Peru, Surinam, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Boliwię i Bahamy.

Niestety jest to wykaz krajów, do których nie polecimy na chwilę publikacji tego tekstu z Polski.

Zakaz lotów obejmuje niestety Hiszpanię i Izrael, które są popularnymi kierunkami. Śmiało, można wybrać w ofertach last minute Grecję, Turcję, czy Teneryfę, a także popularny ostatnio Zanzibar

Przyjrzyjmy się zatem, co oferują biura na końcówkę sezonu wakacyjnego. A jest w czym wybierać.

Przykładowe Oferty Last Minute Itaka

To jeden z najstarszych rodzimych touroperatorów, który ma w swojej ofercie wiele ciekawych kierunków wakacyjnych takich jak Grecja, Tunezja, Turcja, czy egzotyczna Tajlandia. Zapewne znajdziecie tutaj coś dla siebie. Przeglądając ofertę tego tour operatora zwróciłem uwagę na kilka wyjazdów w tym na wczasy w Tunezji

Hotel Joya Paradise Tunezja Djerba Midun

Link do promocji Hotel Joya Paradise

Last minute
last minute – Itaka

Na stronie Itaki znajdziemy wiele ciekawych ofert przecenionych ponad 50% największy rabat, jaki mi się udało znaleźć to blisko 70%. Jednak po rozmowie z agentem udało się wytargować jeszcze dodatkowe atrakcje, więc warto czasem zadzwonić i podpytać.

Więcej ofert last minute Itaki

Podsumowując
Obecne oferty wyjazdów na ostatnią chwilę, są bardzo atrakcyjne. Warto skorzystać i jeśli mamy jeszcze niewykorzystany urlop, możemy skorzystać i wyruszyć, zobaczyć coś nowego za naprawdę nieduże pieniądze.

Pamiętajmy o zasadach. O odkażaniu, o higienie rąk i nie tylko, o noszeniu w miejscach publicznych o dużym zagęszczeniu maseczek lub gdzie to jest obowiązkowe. Nie buntujmy się, to nie ogranicza naszej wolności. Nie czytajmy bzdur mających niesienie fałszywych wiadomości, tylko po to, by suma sumarum pieniądze wyciągnąć od Was i wywołać strach.

Zapraszamy na nasze social media:

Oraz do subskrypcji naszego newslettera:

Tak było jeszcze całkiem niedawno -> Koronawirus COVID19 – o podróżach w najbliższym czasie
Czy to wróci? Oby nie. To wszystko zależy tylko od nas.

Zapraszam na wyprawę.
Stanisław | Okazje Podróżnika

Podobne Wpisy

Kolejna pula biletów za 1 zł od NeoBus Polska

DJ Czas

Promocja łączona od PKS Polonus

DJ Czas

Wyprzedaż w Lux Express

DJ Czas