Image default
Felietony

Komfort podróży nasz i współpasażerów

Niniejszy wpis chodził mi po głowie od dawna. Chciałbym poruszyć tym razem kwestię tego, co nas drażni, co nam uprzykrza podróż. Na krótkich trasach z i do pracy wszelkie niedogodności sprawiają nam kłopot, choć jakoś da się to przetrwać, ale na długich trasach potrafi zamienić naszą podróż w koszmar. Zapraszam do lektury wpisu o tym jak się zachowujemy w podróży…

Zanim będę pisał ogólnie wspomnę o sobie. Niestety do świętych nie należę, ale po tym jak mi w styczniu zwrócono uwagę, że za głośno słucham muzyki, zrobiło mi się głupio. Mimo że to był pierwszy raz, było mi wstyd, że do tego doszło. Dlaczego tak było, o tym napiszę w dalszej części tekstu. Innym razem (tutaj wielokrotnie) zastanawiałem się, czy zatęchły zapach nie jest ode mnie. Jestem na tym punkcie przewrażliwiony, gdyż mam problemy z poceniem się i wiem, że nie jest to coś miłego. Walczę z tym, jak tylko mogę (marketingowcy od suplementów robią ludzi w bambuko – sprawdzałem wiele środków i nie działają). Zawsze staram się, by współpasażerowie nie odczuwali dyskomfortu przeze mnie. Mam wiele wad, ale walczę z nimi. Tyle o mnie (na razie, bo będzie pewnie więcej)

Zacznijmy od tego co najczęściej jest wymieniane przez rozmówców, jeśli chodzi o podróże:

  • Jedzenie o silnym aromacie
  • Picie napoi alkoholowych 
  • Silny zapach 
  • Samolubne zachowanie w stosunku do innych współpasażerów
  • Przepychanki przy wejściu
  • Głośne słuchanie muzyki 
  • Niekończące się rozmowy telefoniczne

To tylko kilka najczęstszych przykładów, które jednym tchem wymienia większość ludzi zapytanych o podróże. Tak naprawdę jest wiele rzeczy, które irytują. Postaram się przytoczyć i pomóc w rozwiązaniu tych problemów, jak tylko najlepiej będę potrafił.

Kiedyś był tylko wybór pomiędzy koleją a autobusem. Jak to dawniej się podróżowało wielu z Was pewnie kojarzy z filmików na Youtube. Może i ja także przypomnę scenkę z dworca PKS w Warszawie z głębokiego PRL. Scenka ta pochodzi z filmu „Nie ma róży bez ognia”.

Filmik ten może choć trochę zobrazuje Wam o czym będę pisał. Dziś mamy olbrzymi wybór i możemy podróżować w komforcie, o jakim nasi ojcowie i dziadkowie mogli tylko pomarzyć. Niestety często nasza podróż jest zakłócana przez mniej komfortowe zachowania współpasażerów, które wcześniej wymieniłem. Będzie ostro, ale też będzie zabawnie. Najważniejsze, mam nadzieję, że ten wpis pomoże nam wszystkim by nasze podróże odbywały się bez problemów.

Zapraszam do lektury wszystkich stron tego wpisu. Zaczynamy od jedzenia.

Zapraszam na kolejną stronę…

Podobne Wpisy

Kanapka Drwal – dlaczego jej nie zjem…

DJ Czas

Co zrobić, gdy opóźnienie pociągu pokrzyżuje nam plany?

Okazje Podróżnika

PKS Częstochowa – co się dzieje?

DJ Czas