Image default
BranżoweKolejowiLEO ExpressPrzewoźnicy

LEO Express Praga – Lwów?

Jak dobrze wiecie czeski przewoźnik Leo Express, od dawna w swojej siatce połączeń posiada linię na trasie Bohumin — Lwów skomunikowany z pociągami i autobusami z Wiednia i Pragi. Dziś wpadł taki news…

LEO Express

Nowy rok 2019 zaczyna się od ciekawych informacji (nie zawsze dobrych upadki kolejnych PKS-ów w Polsce, tych nie lubimy pisać) o planach rozwojowych.

Dziś na naszego redakcyjnego maila wpadł news związany właśnie z planami rozwojowymi LEO Express, a w nim informacja o planach przedłużenia połączenia kolejowego z Pragi na Ukrainę.

LEO Express Praga <> Medyka

Start połączenia na trasie Praga — Mościsk planowane jest na 11 grudnia 2019 roku, czyli od nowego rozkładu jazdy i ma być obsługiwane codziennie.

LEO Express
LEO Express Praga – Medyka

Z informacji, do jakich dobraliśmy i wypowiedzi przedstawicieli LEO Express w Polsce początkowo połączenia te będą miały jedną parę pociągów, jednak docelowo na tej trasie mają kursować cztery pary pociągów dziennie. Tutaj musimy trochę ostudzić hurra optymizm, ponieważ obecnie przewoźnik posiada tylko pięć sztuk EZT Flirt 2 produkcji Stadlera, więc kołderka taborowa jest dość krótka i może pokrzyżować plany rozwojowe, ale jest światełko w tunelu i o ile nic nie stanie się po drodze, w tym roku przewoźnik ma odebrać pierwsze EZT produkcji Chińskiej i jeśli tak się stanie, to jest szansa, na większy takt połączeń z Pragi do Medyki przez Kraków, a co za tym idzie, jest szansa na docelowe cztery połączenia dziennie na tej trasie.

Skoro jesteśmy przy kolejowych połączeniach LEO Express, to musimy tutaj wspomnieć, niestety, że do 22 marca nie pojedziemy z Krakowa pociągiem do Pragi i jeśli chcemy się wybrać z Leo, to trzeba niestety do Bohumina dojechać wygodnym autobusem i tam przesiąść się na pociąg. Jednak to się wkrótce zmieni i od wakacji według zapowiedzi ma być już codzienne połączenie na trasie Kraków — Praga.

Co ciekawe to nie jedyna nowość, nad którą pracuje LEO. Od połowy zeszłego roku chodzą słuchy o połączeniu do Wrocławia weekendowym, uruchamianym wraz z Kolejami Dolnośląskimi. Mamy nadzieję, że uda się także i to połączenie zrealizować.

LEO Express Praga Medyka
Wnętrze przedziału Premium LEO Express

O tym, jak się podróżuje na pokładzie pociągów LEO Express, pisaliśmy tutaj ->
Jak się podróżuje LEO Express

P.S. Aktualnie jest promocja na autobusowe połączenia do Lwowa, gdzie dzięki niej możecie oszczędzić do 50% ceny biletu.

Bilety do nabycia na www.le.cz

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

Pozdrawiamy i zapraszamy na pokład LEO Express.
Ekipa Okazji Podróżnika

Podobne Wpisy

Bilet Turystyczny czyli jak spędzić majówkę na kolei

DJ Czas

PKS Częstochowa – co się dzieje?

DJ Czas

Złoto na drodze, czyli nasz test PolskiBusGold

DJ Czas