Image default
Gdzie Zjeść? Kraków

Gdzie zjeść w Krakowie

EDO Sushi Bar i EDO Fusion

Kolejny lokal, jaki chce Wam przedstawić to EDO Sushi Bar. Lokal ten jest obecnie najdłużej działającym w Krakowie Sushi barem. To tutaj kiedy jeszcze mieszkałem w Krakowie, poznałem co to sushi i jak się to je. Poznałem tutaj wielu ciekawych ludzi oraz sushi masterów.

Tak naprawdę w tym miejscu opiszę Wam dwa lokale, które dzieli od siebie dosłownie 49 kroków od wejścia do wejścia (zmierzone zegarkiem). Pierwszy jest przy ulicy Bożego Ciała 3 i jest to klasyczny sushi bar, ale nie taki jak wszystkie. Ten lokal posiada salę z tatami, gdzie możemy zjeść w tradycyjny japoński sposób nasz posiłek. Polecam niesamowite przeżycie.

Drugi lokal to EDO Fusion z kuchnią na ciepło mieszczący się na rogu Miodowej i Bożego Ciała. O to one na jednym zdjęciu

W sezonie letnim przy Bożego ciała pojawia się ogródek i można na świeżym powietrzu delektować się smakami Japonii i nie tylko. Co można tutaj zjeść?

Przede wszystkim wyśmienite sushi z najlepszych składników. Polecam jak zwykle przy odwiedzinach sushi barów usiąść przy barze i dać wolną rękę sushi masterom. To, co wam zaserwują, zostanie długo w Waszej pamięci.

Moimi ulubionymi składnikami tutaj są Karakuchi, czyli gorące usta to nic innego jak marynowany łosoś w autorskiej marynacie oraz tatar z łososia. Nie oznacza to, że inne nie są równie dobre. Chef Tomasz Stanek wraz z całą ekipą dbają aby cały czas było coś nowego i ciekawego do spróbowania. Znajdziemy tutaj wiele rzadkich ryb, których nie spróbujemy w innych miejscach.

foto by Samsung Galaxy S6

Ryż jest jednym z tych składników, od których zależy bardzo dużo, tutaj także mamy produkt najwyższej jakości i nie ma tutaj kompromisów. Właściciel dba, by w jego lokalu było jak na najwyższym poziomie.

foto by Samsung Galaxy S6

Ale Edo Sushi nie tylko z sushi słynie. Zjemy tutaj także coś, co ja nazywam ambrozją dla zbolałej duszy. Jest idealna na letnie upały, jak i na jesienną słotę. Zdobył drugie miejsce na Krakowskim Festiwalu Zupy i nie powiem, stała się moją obowiązkową pozycją jak odwiedzam ten lokal poznajcie.

Kim Chi Jige

foto by Samsung Galaxy s7

Podawana jest w sporej misce wraz z drewnianą łyżką. Spożywanie za jej pomocą to bardzo ciekawe doświadczenie. Sama zupa jest na bazie kiszonej na ostro kapusty pekińskiej Kim Chi, z dużą ilością mięsa (boczku oraz wołowiny), grzybów shitake oraz tofu.

foto by Panasonic G3

Lekko kwaśna, ostra sycąca potrawa, gdzie z każdą kolejną porcją nasze kubki smakowe odrywają kolejne wariacje smakowe. Spora ilość papryki nie dominuje w smaku, podkreśla dobrze ukiszona kapustę. Ja jestem, można powiedzieć uzależniony od tej zupy, przynajmniej raz w roku muszę ją zjeść. Jadłem już w wielu miejscach wiele wariantów tej zupy, ale EDO dla mnie jest wzorcowa, choć nie powiem, blisko było detronizacji w Warszawie w MEI, gdzie podano mi Kim Chi Jige zrobioną przez Koreańczyków (narodu, który stworzył tę metodę kiszenia).

Zupę dostaniemy w Obu lokalach. Jeśli mamy ochotę na coś na ciepło, to zapraszam do lokalu obok do EDO Fusion, gdzie zjemy wiele ciekawych potraw z kuchni Tajskiej, Japońskiej i Koreańskiej. Ja próbowałem wielu potraw w tym lokalu i z ręką na sercu polecam Na zdjęciu Bulgogi.

Foto by Samsung Galaxy S6 Edge

Jeśli macie skromny budżet a chcecie coś spróbować innego niż kebab albo mrożony burger to szczerze polecam Bento Box w Cenie około 30 zł, Wspomniana zupa to koszt 16 zł.

Chcecie być na bieżąco? Polecam fan page Edo Sushi Bar.

Zapraszam Was na ucztę przy ulicy Bożego Ciała 3 w Krakowie oraz na róg Bożego Ciała i Miodowej, a my pozostajemy dalej na Krakowskim Kazimierzu i udajemy się na ulice Węgłową.

BurgerTata <…> Kanton Dim Sum

Podobne Wpisy

Krakowski Handelek

DJ Czas

Polskie Smaki

DJ Czas

Nowy Sącz dobre jedzenie – sushi

DJ Czas
Przeczytaj inne:
Nowa siatka połączeń FlixBusa

Czy FlixBus zdąży do 26 kwietnia z nową siatką połączeń? Zapraszamy do lektury....

Trzy Korony….

Pieniny to jeden z najpiękniejszych rejonów górskich z wyjątkowym na skale światową przełomem rzeki Dunajec. Najbardziej znane szczyty to Sokolica,...

Zamknij