Image default
AktualnościKolejowiLEO Express

LEO Express Kraków <> Praga?

Do UTK właśnie wpłynęły dokumenty od Czeskiego przewoźnika. Zapraszamy po garść szczegółów…

Co jakiś czas media obiega kolejna informacja o LEO Express tym razem mamy dla Was informacje, jaką zamieścił Urząd Transportu Kolejowego. Oto treść komunikatu:

Leo Express chce jeździć na trasie Praha-Kraków-Praha

09.06.2017

Czeski przewoźnik Leo Express chce od 1 września uruchomić pociąg na trasie z Pragi do Krakowa. Relacja będzie obsługiwana codziennie. Z Pragi pociąg ma wyjeżdżać o godz. 15:13, przyjazd do Krakowa jest planowany na 22:16. W powrotną drogę pociąg ma wyruszyć o 0:45, by dojechać do Pragi o 8:19. Cała trasa ma długość 530 km, z czego 165 km przebiega przez terytorium Polski.

Do Urzędu Transportu Kolejowego 5 czerwca  2017 r. wpłynęło powiadomienie od LEO Express a.s. o planowanym uruchomieniu nowego międzynarodowego połączenia pasażerskiego na trasie Praha hlavní nádraží – Kraków Główny  – Praha hlavní nádraží.Szczegółowe informacje na temat uruchomienia planowanego nowego  połączenia znajdują się w zakładce. Zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) Nr 869/2014 Urząd Transportu Kolejowego niezwłocznie publikuje na swojej stronie internetowej powiadomienie nadesłane przez wnioskodawcę. W związku z otrzymaniem od LEO Express a.s. powiadomienia o planowanych nowych międzynarodowych usługach pasażerskich uruchomiona została stosowna procedura przewidziana tym rozporządzeniem.Tryb postępowania w związku z otrzymaniem powiadomienia o planowanych nowych międzynarodowych przewozach pasażerskich opisany jest w artykule  Otwarty dostęp dla pasażerskich międzynarodowych przewozów kolejowych.Źródło -> Link do wpisu na stronie UTK

Zobaczmy więcej szczegółów. Urząd Transportu Kolejowego został powiadomiony o zamiarze operowania przez LEO Express na następującej trasie:

  • Kraków <> Praga przez Krzeszowice, Trzebinię, Jaworzno Szczakową, Mysłowice, Katowice, Tychy, Pszczyna, Zebrzydowice, Bohumin, Ostrava, Studénka, Suchdol nad Odrou, Hranice na Moravě, Přerov, Olomouc, Zábřeh na Moravě, Pardubice, Kolín
  • Jedna para dziennie planowany wyjazd z
    • Pragi o godzinie 15:13 przyjazd do Krakowa 22:16
    • Krakowa o godzinie 00:45 przyjazd do Pragi 8:19
  • Pierwszy kurs jest planowany na 2 września

szczegóły powiadomienia na stronie UTK -> Powiadomienie LEO Express

 

Przypominamy o tym że pisaliśmy już nie raz o możliwości pojawienia się LEO Express na polskich torach. Mamy nadzieję, że w końcu uda się dopełnić wszystkich procedur.

Przypominamy także, że Leo Express niedawno uzyskał certyfikat bezpieczeństwa część B, o tym pisaliśmy tutaj-> .

Warto przypomnieć to, że certyfikat dla LEO Express jest wdany na 5 lat aż do 2022 roku.

CDN…

Jak tylko dowiemy się coś więcej, powiadomimy Was niezwłocznie.

Pozdrawiamy i zapraszamy do skorzystania z usług LEO Express
Ekipa Okazji Podróżnika.

Podobne Wpisy

Inspekcja Transportu Drogowego

DJ Czas

Leo Express z certyfikatem bezpieczeństwa

DJ Czas

O czeskiej Pradze słów kilka

Okazje Podróżnika