Image default
AktualnościFelietony

Dokąd by tu pojechać…

Cały czas się zastanawiam, gdzie by tu pojechać, co wam pokazać, gdzie was zabrać ze sobą drodzy czytelnicy. Zastanawiam się razem z resztą zespołu redakcyjnego, jak usprawnić stronę i rozwinąć ją, byśmy byli pierwszą stroną, na którą wchodzicie myśląc o wyjeździe. W dalszej części wpisu dowiecie się, co będzie dalej na Okazjach Podróżnika…

Jak na razie dużo jest promocji od dwóch konkurujących przewoźników, dzięki temu możemy Wam zaproponować tanie przejazdy. Zapewne czytaliście już nasze testy redakcyjne Polskiego Busa i Lux Express, pojechaliśmy dla Was także pociągiem Ekspres Intercity Premium PKP Intercity, zabraliśmy Was także na Mazury z Gigabusem. Kolejni przewoźnicy czekają w kolejce do przetestowania, między innymi PlusBus, MarcelNeobus, Szwagropol, Voyager i inni. Postanowiliśmy uruchomić dla Was cykl propozycji na wycieczki jednodniowe z cyklu – One day in … Opisaliśmy jak do tej pory dwa miasta.

One day in Warsaw, gdzie odbyłem spacer 7h po Warszawie udokumentowany wieloma zdjęciami.

20150524_171957-01

One day in Gdańsk, gdzie spędziłem jeden dzień wraz z ze swoją córką.

20150708_195914-01

Tutaj miałem możliwość zobaczenia dwóch muzeów, które polecam i musicie je zobaczyć będąc w okolicach. O nich powstają osobne teksty i przygotowywany jest konkurs, gdzie będzie można wygrać wejściówki do Centrum Hewelianum. Wejściówki są już u nas w redakcji, teraz trwają przygotowania do tekstu i konkursu. Ponadto trwają także prace nad tekstami One day in Cracow…

SAMSUNG CSC

Oraz One day in Pieniny.

IMG_0262

Będzie także relacja z Wrocławia, Poznania, Rzeszowa, Zamościa, Lublina, Szczecina, Torunia, Bydgoszczy, Giżycka oraz wielu innych fajnych miejsc. Pokażemy Wam jak tanio dojechać do tych miejsc oraz przybliżymy najciekawsze miejsca. Już nam się sporo materiału nazbierało. Nie będziecie się nudzić! Mamy dla Was przygotowane relacje, między innymi z Pikniku Lotniczego w Krakowie (tak było w zeszłym roku), a poniżej foto z tegorocznego.

IMG_5945

Tegoroczna relacja opóźnia się, bo muszę odzyskać zdjęcia. Wpadł mi paproch między obiektyw i matrycę, więc trzeba posiedzieć nad obróbką zdjęć. Będziemy w Nowym Targu na Pikniku Lotniczym, Jest szansa, że pojawimy się na Parowozojeździe w Chabówce.

Chcemy Was także zaprosić do Gorącego Potoku w Szaflarach.

20150626_202004-01

Jest to piękny i stylowy park basenów termalnych, według nas najpiękniejszy w okolicy, ale o tym przeczytacie w naszym tekście. Postaramy się Wam przybliżyć także w tym roku resztę obiektów na południu Polski. Jest wiele pracy przed nami. Dariusz wyszukuje dla was nowe połączenia oraz promocje, Joanna aktualnie jest na Przystanku Woodstock i obiecała zrobić relację. Michał, jak znam życie, w tym roku zabierze was jeszcze gdzieś na wycieczkę i podpowie, gdzie przy okazji dobrze zjeść. Michał jest także recenzentem w Street Food Polska i uwielbia dobrze zjeść. My przy okazji zapraszamy 15-16 sierpnia do Krakowa na Street Food Polska Festival, oraz do Łodzi 5 – 6 września Street Food Polska Festival w Galerii Łódzkiej. Poniżej kilka zdjęć z tych smacznych eventów.

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Ponadto przygotowujemy się do otwarcia strony Noclegi Podróżnika pod adresem noclegi.okazjepodroznika.pl Na razie tam jeszcze nic nie ma, ale prace trwają. Mamy nadzieje, że wkrótce będziemy mogli Wam zaprezentować pierwsze oferty i testy obiektów, gdzie można przenocować. Także w sierpniu będziemy chcieli wystartować w jednym z programów crowfoundingowych, takich jak Polak Potrafi czy Wspieram To. Chcemy pozyskać fundusze na sprzęt do redakcji oraz na rozwój. Mamy nadzieje że spodoba się wam nasza propozycja i wesprzecie nas.

Pojawi się także dział poradnikowy, gdzie będziecie mogli poczytać o przydatnych rzeczach podczas podróży, testach sprzętu i nie tylko. Mam nadzieje że to się też Wam spodoba. Zanim to powstanie zapraszam do lektury strony Potrzebuje To. Ciekawą stroną, gdzie można znaleźć inspirację do wyjazdu, jest klub zakupowy Westwing, gdzie znalazłem kilka inspiracji do zobaczenia w Berlinie. Także na Onecie znalazłem ciekawy artykuł o nieznanych uzdrowiskach w Polsce. Inspiracje także czerpiemy z różnych blogów oraz z książek, przewodników, których recenzje także pojawią się na naszych łamach. Pierwsze już są tutaj przewodniki i książki podróżnicze.

W tym roku mamy nadzieję, że pojawią się kolejne konkursy, gdzie nagrody będą coraz ciekawsze. Cieszy mnie jako redaktora naczelnego to, że już ponad 1200 osób nas lubi, a codziennie coraz więcej osób nas czyta. Mam nadzieje, że kolejne zmiany przyczynią się do lepszej jakości wpisów, do tego, że będziemy Was inspirować. Już wkrótce pojawi się zakładka, gdzie będziecie mogli poznać nasz zespół redakcyjny. Poznacie Joannę, Michała, Dariusza, Tomasza i mnie, Stanisława. Chcemy także byście brali większy udział w życiu Okazji Podróżnika. Wybaczcie mi i nam, jak będą pojawiały się literówki, brak przecinków czy innych znaków interpunkcyjnych czy też błędy ortograficzne. Nie wszystko da się wychwycić, jesteśmy tylko ludźmi i też miewamy lepsze i gorsze dni. Jedno co mogę obiecać, że dołożymy wszelkich starań by ich było jak najmniej lub wcale.

Bardzo Wam dziękuję za to, że jesteście z nami, czytacie nas, czasem krytykujecie. Jesteśmy dla Was i to co robimy, robimy z pasją, bo kochamy podróże. Chcemy Wam pokazać, że można tanio gdzieś wyskoczyć na kilka godzin, weekend czy urlop. Bardzo cenimy sobie Wasze zaufanie oraz to, że nas polecacie. W tym roku, jeśli uda się pozyskać fundusze, będzie coś co Was zaskoczy, ale na razie to tajemnica.

Pozdrawiam Was serdecznie

Redaktor Naczelny Okazje Podróżnika Stanisław

Podobne Wpisy

Poczuj się jak VIP czyli jak podróżuje biznes w LEO Express

DJ Czas

Zmiana strony Polskiego Busa …

DJ Czas

Rabat na bilety Polskiego Busa

Okazje Podróżnika