Image default
Ciekawe Miejsca

Kalendarium Pociągów Retro

Podsumowanie

Tak prezentuje się rok 2017 w turystyce kolejowej. Blisko 200 kursów pociągów retro w tym roku zostanie uruchomionych, to jest absolutny rekord. Co ciekawe dużo biletów jest już wyprzedane na wiele miesięcy do przodu. W kalendarium nie zostały ujęte takie wydarzenia jak organizowana przez Parowozownie w Wolsztynie coroczną paradę parowozów 29 kwietnia 2017, czy Parowozojazdę w Skansenie Chabówka, która odbędzie się 19-20 sierpnia, oraz Gala Parowozów 8-10 września w Muzeum Techniki i Przemysłu w Jaworzynie Śląskiej. Podczas tych wydarzeń będzie można zobaczyć także zagraniczne parowozy, które specjalnie na te okazje przyjadą do Polski. Te trzy wydarzenia to święta trakcji parowej. My czekamy cały czas, kiedy znów na trasie Wolsztyn — Poznań wróci rozkładowa jazda pociągami prowadzonymi lokomotywą parową. Wszelkie dokumenty Parowozownia w Wolsztynie już posiada, niestety nie posiada odpowiednich wagonów, co jest bolączką. Trwa aktualnie próba pozyskania odpowiedniego taboru, ale tutaj co rusz pojawiają się coraz to nowe problemy. Trzymamy kciuki, by się udało.

Co do historycznego taboru, to nie tylko trakcja parowa, ale także wagony motorowe, czy lokomotywy spalinowe także pojawią się w pociągach retro. Nie umniejsza to w żadnym stopniu atrakcyjności oferty, ponieważ organizatorzy wszystkich pociągów, zadbali o niesamowitą oprawę wokół całego wydarzenia. Tak więc na trasie spotkamy strażaków, którzy będą nawadniać parowozy, pikniki, koncerty festyny, czy nawet wyprawa zabytkowym katamaranem. Każdy pociąg, każdy organizator przygotowuje także niespodzianki dla swoich klientów. My proponujemy, byście drodzy czytelnicy skorzystali z oferty i poznali Polskę inna niż zza ekranów dźwiękowych. Poznajcie dzikie tereny, przez które prowadza historyczne linie kolejowe. Odnajdźcie miejsca, które ożywają tylko w czasie kiedy dociera tam pociąg retro.

My jako Okazje Podróżnika postaramy się Wam pomóc w decyzji i zrobimy relacje z kilku wydarzeń. Bilety i ceny poznacie, wchodząc na Fan Page oraz na strony podane w kalendariach organizatorów.

Zapraszamy także do przeczytania naszych wpisów o takich pociągach jak EN57. -> 55 lat służby EN57 czy ED72 wersji dalekobieżnej -> ED72

Zdjęcia użyte w tym wpisie są ze Skansenu w Chabówce, niestety na tę chwilę jeszcze nie posiadamy własnych zdjęć z Jaworzyny Śląskiej i imprez Turkolu.

Wspomóż nasz rozwój, każda nawet najdrobniejsza wpłata nam pomoże

Polecamy i zapraszamy do udziału w turystyce kolejowej.
Okazje Podróżnika

Podobne Wpisy

O krakowskich liniach muzealnych słów kilka

Okazje Podróżnika

Makieta Borówiec

DJ Czas

Trzy Korony….

DJ Czas
Przeczytaj inne:
Inspekcja Transportu Drogowego

Czi jest nam potrzebna? Zapraszam do wpisu.

Rafting Dunajcem

Przełom Dunajca jest jednym z najpiękniejszych zjawisk w Polsce i jednym z nielicznych na świcie. Można go zwiedzić na wiele...

Zamknij