Image default
AktualnościAutobusowiNeoBusPrzewoźnicy

Nowa strona Neobus Polska i wakacyjne bilety za 1 zł

Dziś, 25 czerwca, Neobus Polska uruchomił nową wersję swojej strony internetowej oraz systemu sprzedaży biletów. My postanowiliśmy Wam pokazać co się zmieniło. Zapraszamy do lektury…

Tak jak na wstępie wspomnieliśmy, dziś zmieniła się strona Neobus Polska. Cała szata graficzna została mocno uproszczona i bardziej czytelna. Zobaczmy, więc na przykładzie zakupu biletu, jak zmienił się system i porównajmy starą i nową stronę.

Zaczynamy od strony głównej.

Nowa wersja

neobusn

 

poprzednia wersja:

neobus

 

Zwróćcie uwagę na zmianę położenia zamawiania biletu. Formularz przeniesiono na górę. Poprawiono znacznie zamawianie biletów. Poprzedni system opisaliśmy w tym wpisie: Wakacyjne bilety za 1 zł od Neobus Polska.

Poniżej pokażemy, jak zakupić na nowej stronie bilet. Wybieramy trasę Łódź – Rzeszów na dzień 25.08.2015, bilet za 1 zł.

Wybieramy w polu przystanek początkowy interesujący nas kierunek i przechodzimy do przystanek końcowy i tu wybieramy docelowy kierunek naszego wyjazdu. Wybieramy datę i klikamy SZUKAJ

neobusn1

 

System wyszuka nam szybko i sprawnie połączenia. Co ciekawe, w poprzedniej wersji przeładowywał stronę i wczytywała się nowa, tutaj wszystko odbywa się na stronie głównej.  My wybraliśmy bilet za 1 zł. Zaznaczamy go i klikamy DALEJ

neobusn2

 

System wyświetli nam pole do wpisania danych potrzebnych do wystawienia biletu. Wpisujemy nasze nazwisko, imię, e-mail oraz numer telefonu. I tutaj pojawia się nowość – tak jak u konkurencji pojawiła się opłata za rezerwację w wysokości 1 zł. Po upewnieniu się, że to jest nasz kurs, a nasze dane wpisaliśmy prawidłowo klikamy REZERWUJ.

neobusn3

 

Na ekranie pojawia się nam informacja, że na podany e-mail został wysłany list z potwierdzeniem rezerwacji i co mamy zrobić w przypadku nieotrzymania maila. Tak jak w poprzednim systemie rezerwacji mamy godzinę na opłacenie biletu. Transakcja płatności odbywa się za pomocą platformy PayU. Klikamy ZAPŁAĆ TERAZ, aby przejść do płatności.

neobusn4

 

Jeśli mamy zablokowane wyskakujące okienka, to nie pojawi się nam automatycznie okienko do przeprowadzenia płatności. Stosowna informacja i link do płatności pojawi się na ekranie. Jeśli nie wyskoczyło nam okno klikamy na ZAPŁAĆ PRZEZ PAYU i przechodzimy do płatności.

neobusn6

 

Są sytuacje, kiedy zerwane połączenie internetowe uniemożliwia nam przeprowadzenie transakcji. Bez obaw – w mailu od Neobus Polska mamy link, by opłacić bilet. Klikamy wtedy na linka ZAPŁAĆ PRZEZ SERWIS PAYU.neobusn5

 

Tak prezentuje się nowy system rezerwacji Neobus Polska. W porównaniu z poprzednią stroną znacznie poprawiono funkcjonalność systemu. Dodatkowo system teraz jest bardziej przejrzysty i intuicyjny. Pojawiła się wersja mobilna, która tak samo jak pełna wersja została zoptymalizowana do zakupu biletów. Rozkłady jazdy są pokazane czytelniej niż wcześniej; schodząc niżej widzimy przystanki i mapę, gdzie się one znajdują. Ogólnie wielkie brawa dla Neobusa, bo w końcu strona jest dostosowana do nowych technologii. Trochę to trwało. Czekamy na aplikacje mobilne na smartfony i geotaging autobusów w czasie rzeczywistym.

Zapraszamy do zakupu biletów Neobus Polska

Podobne Wpisy

Wakacje 2021 – dokąd jechać, z kim jechać…

Okazje Podróżnika

FlixBus nowy gracz na Polskim rynku.

DJ Czas

Lubicz 1, czyli Kociarnia – Kocia Kawiarnia w Krakowie

DJ Czas