Image default
Aktualności

Przystanek Woodstock i pociągi PolRegio

Jak co roku do Kostrzyna nad Odrą wybiorą się ludzie z całej polski. Tak samo jak w poprzednich latach PolRegio uruchamia pociągi specjalne. Zapraszamy po szczegóły…Wczoraj dotarła do nas taka informacja prasowa:

Pociągiem na 23. Przystanek Woodstock


Na początku sierpnia br. odbędzie się 23. Przystanek Woodstock. Z tej okazji Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, uruchomią około 80 dodatkowych składów musicREGIO – specjalnych pociągów, które będą dowozić pasażerów na koncerty i umożliwią wygodny powrót do domów po zakończeniu festiwalu. Dla tych, którzy zdecydują się kupić bilety wcześniej, przewoźnik przygotował specjalne promocje.

Bilety na pociągi musicREGIO będą dostępne w sprzedaży internetowej już od 26 czerwca br. W tym roku przewoźnik przygotował atrakcyjne promocje. Wszyscy, którzy od 26 czerwca do 9 lipca kupią bilety na stronach biletyregionalne.pl i koleo.pl, otrzymają 10-procentową zniżkę! Aby zaoszczędzić jeszcze więcej (do 30%!), warto od razu kupić bilet w dwie strony. Sprzedaż biletów w kasach POLREGIO rozpocznie się 1 lipca. Bilety na pociągi musicREGIO będą dostępne także w okienkach kasowych innych przewoźników: PKP Intercity, Kolei Mazowieckich i Kolei Wielkopolskich.

 

Woodstockowe pociągi wyjadą na trasy już wieczorem 31 lipca, a w drogę powrotną większość z nich wyruszy 6 sierpnia. Dwa dodatkowe pociągi musicREGIO odjadą z Kostrzyna dzień po zakończeniu festiwalu, czyli 7 sierpnia. Do Kostrzyna nad Odrą będzie można dojechać ze wszystkich regionów Polski, zarówno z największych aglomeracji (Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Łódź, Wrocław, Poznań), jak i z wielu mniejszych miast i miasteczek. Na mapie połączeń musicREGIO znalazły się także nowe punkty, takie jak: Kołobrzeg, Włocławek, Piła, Siedlce czy Mińsk Mazowiecki.

 

Duży wpływ na rozkład jazdy pociągów musicREGIO mają prace remontowe prowadzone na wielu trasach kolejowych. Ze względu na nie pociągi z Warszawy będą kursowały innymi trasami: przez Łódź, Kalisz oraz przez Włocławek, Toruń. Z uwagi na zamknięcie linii kolejowej Lublin – Warszawa
w tym roku nie będą jeździły pociągi do i z Lublina. Mieszkańcom Lubelszczyzny rekomendujemy skorzystanie z pociągu musicREGIO kursującego z i do Łukowa. Przypominamy również, że ze względu na prowadzony obecnie remont estakady kolejowej w Gorzowie Wielkopolskim z utrudnieniami muszą się liczyć także podróżujący z Kostrzyna do Krzyża i Poznania. Na części trasy, pomiędzy stacjami Gorzów Wlkp. i Gorzów Wlkp. Wschodni, podróżni korzystają z autobusów komunikacji zastępczej….

To już 23 edycja legendarnego już Przystanku Woodstock. Dla organizatorów tego wydarzenia komunikacja i transport są od zawsze nie lada wyzwaniem. Podczas tych 6 – 7 intensywnych dni Kostrzyn staje się jednym z większych węzłów kolejowych, gdzie ta niewielka stacja w ciągu doby zaczyna obsługiwać kilka, kilkanaście tysięcy pasażerów. To tutaj powstają mobilne kasy sprzedaży biletów oraz porządkowi pilnują kolejek do zajmowania miejsc w pociągach. Całej podróży towarzyszy niezapomniana atmosfera.

Więcej informacji znajdziecie tutaj -> PolRegio – Przystanek Woodstock 2017 – informacje o połączeniach

Wraz z PolRegio zapraszamy do Kostrzyna
Ekipa Okazji Podróżnika

Podobne Wpisy

Inspekcja Transportu Drogowego

DJ Czas

Luxem za złocisza?

DJ Czas

PKP Likwiduje połączenia Łódź – Kraków

DJ Czas