Image default
Ciekawe Miejsca

Vrbov mała miejscowość nie daleko granicy z Polską i parkiem wodnym

Nie daleko u podnóża Tatr na Słowacji leży niewielka miejscowość o nazwie Vrbov. Nie jest tak znana jak Poprad czy Liptovsky Mikulas. Małe miejscowość z malowniczym jeziorem, oraz aquaparkiem geotermalnym. Chcemy Was tam zaprosić jak będziecie w Pieninach czy w Tatrach na zimowych feriach i nie tylko. Zapraszamy do lektury…

Słowacja słynie z parków wodnych, a najbardziej znane z nich to Tatralandia we wspomnianym na wstępie Liptovskim Mikulas-u, czy AquaCity Poprad. Mniej znane Oravice czy Vrbov. W odróżnieniu do naszych parków wodnych w południowej Polsce (Bania – Białka Tatrzańska, Termy Bukovina, czy Szaflarach lub Zakopanym) to na Słowacji mamy cieplejsze wody, tańszy wypoczynek czy więcej atrakcji. Skupmy się na wspomnianym Vrbovie. Same baseny może nie są okazałe, ale mają swój urok. Niewątpliwą zaletą tutaj są baseny z woda wulkaniczną mającą właściwości lecznicze, stąd zapewne poza sezonem tyle starszych osób.

20141227_170101

Woda jest wysoko zmineralizowana

DSC_0095

Wizyta we Vrbovie pomaga na górne drogi oddechowe, problemy skórne i kilka innych rzeczy, ale nie o tym. Baseny całoroczne składają się z kompleksu trzech basenów. Każdy z nich ma inną temperaturę i inny skład wody. W okresie zimowym jest czynne tylko jedno wejście przez nowy budynek który także mieści szatnie, bar i salon masażu tajskiego, oraz sale rekreacyjną

20141227_170407 20141227_165820

W sezonie letnim kiedy działają wszystkie baseny do dyspozycji klientów są jeszcze liczne bary na terenie ośrodka. Wtedy także działają bramki strefowe gdzie trzeba wykupić dostęp do danych basenów. Ogólnie baseny termalne we Vrbovie może nie mają super atrakcji jak inne parki wodne ale mają swój klimat.

Oprócz wspomnianych basenów termalnych w okolicy jest wiele ciekawych tras do wycieczek rowerowych. W pobliżu mamy kamping oraz hotel, a liczne kwatery prywatne zapraszają. Ceny za pobyt kształtują się w przeliczeniu do 20 zł za nocleg do 50 zł za całodniowy wstęp na baseny. Jak nie mamy ochoty korzystać z basenów możemy pospacerować po okolicy gdzie znajdziemy ciekawe budownictwo, bardzo przyjemny lasek czy połowimy ryby w pobliskim jeziorze.

IMG_4745

Jak tam dojechać?

Kierujemy się na Niedzicę i potem na Poprad przez Spiską Starą Ves, Od strony Zakopanego przez Łysa Polane lecimy na Poprad. W Zakopanym i okolicach liczne biura podróży organizują jedno dniowe wypady do Vrbova.

Polecamy Vrbov jako świetne miejsce aby wypocząć od zgiełku cała rodziną.

Stanisław | Okazje Podróznika

Podobne Wpisy

Sokolica – najbardziej znany szczyt i drzewo w Polsce

DJ Czas

10 rzeczy które musisz zobaczyć w Pieninach

DJ Czas

O krakowskich liniach muzealnych słów kilka

Okazje Podróżnika