Image default
Koleje Dolnośląskie

Kolejami Dolnośląskimi do Karpacza

Właśnie wpadła w nasze ręce informacja prasowa od samorządowego przewoźnika Kolei Dolnośląskich. Zapraszamy po szczegóły…

Koleje Dolnośląskie od 15 października uruchamiają połączenie do Karpacza we współpracy z PKS Jelenia Góra. Codziennie będzie uruchamianych 16 kursów z Jeleniej Góry do Karpacza, które będą realizowane komfortowymi autobusami.

O to treść informacji prasowej:

Od 15 października pasażerowie będą mogli podróżować z Wrocławia do Karpacza w ramach biletu zintegrowanego. Regionalny przewoźnik kolejowy dzięki współpracy z PKS Tour Jelenia Góra uruchamia 16 kursów autobusowych dziennie na trasie Jelenia Góra-Karpacz.

Pociągiem do Jeleniej Góry, a następnie autobusem do Karpacza – tak wygląda nowa oferta Kolei Dolnośląskich, realizowana wspólnie z PKS Tour. Autobusy dowiozą pasażerów aż do przystanku Karpacz Górny. Podróż z Jeleniej Góry potrwa 62 minuty. Od poniedziałku do soboty przewidziano 16 połączeń do Karpacza i z powrotem, zaś w niedzielę podróżni skorzystają z dziewięciu kursów.

W ramach oferty możliwy będzie zakup biletu jednorazowego w promocyjnej cenie 5 zł (z ważnym biletem kolejowym), miesięcznego (150 zł) oraz weekendowego (50 zł na pociąg i autobus). Na początek bilety trafią do Biura Obsługi Klienta we Wrocławiu, a także do kas w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Szklarskiej Porębie Górnej. Wkrótce będzie można je nabyć także u konduktora pociągu.

Trasę obsługiwać będą autobusy niskopodłogowe. Pasażerowie będą mieli możliwość przewiezienia dużego bagażu, rowerów czy wózków dziecięcych. Z połączeń autobusowych korzystać będzie można do czasu reaktywacji linii kolejowej Jelenia Góra – Karpacz.

Cennik połączeń do Karpacza

 • Bilet jednorazowy
  • Z Wrocławia
   • normalny – 28,60 zł (23,60 zł  pociąg + 5,00 zł autobus)
   • studencki – 16,56 zł ( 11,56 zł pociąg + 5,00 zł autobus)
  • z Wałbrzycha
   • normalny – 19,60 zł (14,60 zł  pociąg + 5,00 zł autobus)
   • studencki – 12,15 zł ( 7,15 zł pociąg + 5,00 zł autobus)
 • Bilet Weekendowy – koszt 50 zł 
  • warunki biletu weekendowego: Obowiązuje od piątku od godziny 18:00 do poniedziałku do godziny 6:00, także w długie weekendy. W tym czasie można bez ograniczeń korzystać z połączeń kolejowych Kolei Dolnośląskich, a także autobusowych obsługiwanych przez PKS Tour na linii 100 (wyjątek stanowi „Pociąg do kultury”).

Pod tym linkiem sprawdzicie Rozkład Jazdy.

Zapraszamy na pokład Koeli Dolnośląskich
Pozdrawiamy
Ekipa Okazji Podróżnika.

Podobne Wpisy

Koleje Dolnośląskie

DJ Czas