Image default
Kamerki Technologia Testy Redakcyjne

Monitoring osobisty czyli kilka słów o kamerkach

Transcend DrivePro 230

Drugim urządzeniem, jakie wpadło w moje ręce to rejestrator jazdy Transcend DrivePro 230. Nie powiem jako osoba nieposiadająca samochodu, musiałem się lekko nagimnastykować, ale udało się przeprowadzić test. Przyjrzyjmy się zatem, jak wygląda to urządzenie.

Nie można zarzucić producentowi, że kamerka jest dużych rozmiarów, Ja umieściłem ją za lusterkiem służbowego auta i codziennie rejestrowała moja przejazdy.

Urządzenie naprawdę pewnie się trzymało, a ekran w miarę czytelny. Nie mamy tutaj jakiegoś przesadnie super ekranu, ale daje radę i  nie przeszkadza w jeździe szczególnie w nocy. O obsłudze będzie niżej.

Urządzenie z prawej strony posiada złącze microUSB, a kabel do podłączenia kamerki jest naprawdę wystarczająco długi, by spokojnie ją podłączyć i schować go by nie zawadzał na wierzchu.

Z lewej strony kamerki mam port pamięci MicroSD oraz przycisk do alarmowego nagrywania.

Hardware

Transcend DrivePro 230 to typowa kamerka do użytku w samochodzie. Urządzenie testowe wyposażone zostało w przetwornik Sony WDR pozwalający na nagrywanie w jakości FHD i HD. Obiektyw o jasności f/2.0 pozwala na rejestrację obrazów nawet w gorszych warunkach oświetleniowych. Urządzenie dostarczane jest wraz z kartą pamięci 16 GB, która pozwala na zapisanie w trybie ciągłym 3h filmu w jakości 720 HD. Maksymalny rozmiar karty pamięci, jaki możemy użyć w tej kamerce to 128 GB pamięci microSD. Przycisk awaryjnego nagrywania, który daje atrybut plikowi read only. Uruchamia się on automatycznie lub poprzez naciśnięcie przycisku.

Komunikacja za pomocą Wifi pomaga w podglądzie zapisanego obrazu i konfiguracji.

Filmy

A tak nagrywa DrivePro 230

Pierwszy filmik przedstawia trzy urywki nagrane w różnych warunkach oświetleniowych. Nagranie pochodzi z codziennego użytkowania podczas jazdy po okolicy.

Drugi filmik jest przyśpieszony i przedstawia codzienne zmaganie kierowców firmy Didi Trans na linii Kraków <> Szczawnica.

Podsumowanie Transcend DrivePro 230

Kamerka spisuje się naprawdę dobrze, a nagrywany materiał, nawet przy nocnych zdjęciach nadaje się do sprawdzenia przebiegu trasy, czy w razie wypadku lub innego zdarzenia pozwoli na zidentyfikowanie sprawcy, czy pomoże w jego ujęciu. Dodatkowe atuty tego urządzenia to, że ta kamerka może działać jako dodatkowy czujnik w samochodzie. Jaki? Już Wam piszę. Podczas testów samochodów, jakie miałem możliwość dotychczas do przeprowadzenia, przyzwyczaiłem się do czujników pasa ruchu, czy asystencie hamowania, który sygnalizował zagrożenie, zanim zadziałał. Także Transcend DrivePro 230 może być jako czujnik pasa ruchu oraz czujnik ostrzegający przed kolizją, ale w tym wypadku niestety nie zahamuje za nas. Ogólnie kamerka przypomina także włączeniu świateł oraz o przerwie podczas jazdy, by odpocząć.

Transcend DrivePro Body 52 <..> Podsumowanie

Podobne Wpisy

FlixBus – Zielony przewoźnik z Niemiec.

Okazje Podróżnika

Hammer Energy 18×9

DJ Czas

Ekspresowo na Mazury? Tak, ale tylko z GigaBusem!

DJ Czas
Przeczytaj inne:
Nowy przystanek i nowa pula biletów Polskiego Busa

Wczoraj na trasie Warszawa - Budapeszt pojawił się nowy przystanek, a dziś Polski Bus otworzył kalendarze i pojawiła się pula...

Z Krakowa w piękny Beskid. Wielki test przewoźników na trasie Kraków-Sucha Beskidzka.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego przygotowaliśmy dla tych którzy wybierają się w piękny Beskid. Zapraszam do  małego  porównania, abyście...

Zamknij