Image default
Kamerki Technologia Testy Redakcyjne

Monitoring osobisty czyli kilka słów o kamerkach

Podsumowanie

Żyjemy w czasach kiedy, słowo przeciw słowu już dawno przestało mieć znaczenie. Każdy z nas nie raz miał sytuację, jaką opisałem we wstępie do tego wpisu. Miniaturyzacja sprzętu do nagrywania pozwala na zakładanie kamer osobistych nawet w okularach. Pamiętamy szał na Google Glass, gdzie w oprawce okularów zamontowano dobrej jakości przetwornik do rejestracji obrazu. Sam spotkałem się z kamerami w okularach, guzikach i innych. Sprzęt, jaki widywaliśmy w filmach akcji czy szpiegowskich, dziś jest, używamy powszechnie. Nawet branża porno, produkuje swe „dzieła kinematografii” korzystając z podobnych urządzeń, a to ona stoi za tym, że używamy DVD czy Blue Ray, czy kiedyś kasety VHS. Tak ten mało znany fakt potwierdza, że ta branża doskonale rozumie nowoczesne technologie i dzięki ich wyborowi takie formaty jak VideoCD czy HD DVD przeszły do historii.

Kamerki Transcend DrivePro Body 52 oraz DrivePro 230 naprawdę spełniają swoją funkcję, pomimo tego, że są to dwa różne typy urządzeń, to kamera Body 52 może być także używana jako rejestrator samochodowy. Co prawda pozbawiona jest ona większości funkcji DrivePro 230, ale także może ona spełniać tę funkcję. Pozbawieni jesteśmy niestety w tym miejscu możliwości nagrania prędkości, czy wysokości i innych co daje nam Transcend DrivePro 230. Obie kamerki podczas testów bardzo dobrze działały. Jednym z mankamentów było niestandardowe podłączenie w kabla transmisyjnego w DrivePro Body 52, więc trzeba było nosić osobny kabel do tej kamerki. Za to w DrivePro230 wyświetlacz jest największą piętą achillesową tego urządzenia, Z drugiej zaś strony, on powinien się wyłączać, tutaj niestety nie mogę dogadać się z kamerką.

Urządzenia są naprawdę przyzwoitej jakości i godne polecenia co niniejszym czynię.

Ceny

  • Transcend DrivePro 230 – około 560 zł
  • Transcend DrivePro Body 52

Polecam i zapraszam
Stanisław | Okazje Podróżnika.

Podobne Wpisy

Hotel B&B Toruń

DJ Czas

Marco Polo Horizon — witaj przygodo.

DJ Czas

Lux Express – rewolucja na rynku przewozów w Polsce. Nasz test redakcyjny

DJ Czas
Przeczytaj inne:
Flixbus w Azji

Pop ekspansji w Europie, Stanach zjednoczonych czas na kolejny kontynent. Zapraszamy po szczegóły ...

Californijska Plaża w Górach czyli…

Nasz redakcyjny kolejny redakcyjny test. Tym razem Stanisław testował Volkswagen California Beach. Zapraszamy do jego relacji z testów tego cross-campera...

Zamknij