Image default
NoclegiPensjonaty

Uroczysko Sosnówka i Chatka Baby Jagi

Chatka Baby Jagi

Uroczysko Sosnówka to nie tylko noclegi i wyśmienita kuchnia, ale także ciekawe miejsce dla dzieci, gdzie poznają historię Baby Jagi. Tak to tutaj znajduje się jej dom z piernika. 

Chatka Baby Jagi fot by Huawei P20

Drogie dzieci jak dobrze wiecie, gdzieś na świecie na skraju puszczy mieszkała pewna kobieta. Nie lubiła, jak się jej ludzie przyglądali, kiedy to pracowała w swej pracowni. Od dłuższego czasu miała ona wścibską sąsiadkę, która musiała wiedzieć wszystko, co się dookoła dzieje (zapewne każdy z nas miał do czynienia z taką osobą). Baba Jaga, bo tak zwała się owa szeptucha, postanowiła użyć swych mocy i zamieniła wścibską babę w sowę i od tego czasu zaczęła się ich wielka przygoda.

Chatka Baby Jagi fot by Huawei P20

Zanim wejdziemy do środka, muszę zapytać. 

Byliście grzeczni?

Jeśli tak to nic wam nie grozi i czytamy dalej, jesli nie to zobaczycie, co was czeka, a wiem, że Baba Jaga ma już wasz adres, więc zacznijcie się bać. No dobra czas wejść do środka. 

Chatka Baby Jagi jest urządzona w stylu wiejskiego domostwa tak, jak kiedyś można było spotkać u lokalnych szeptuch. Tuż na wejściu witają nas wieńce z suszonych ziół. 

Chatka Baby Jagi fot by Huawei P20

Ale nie tylko, wszędzie można znaleźć coś, mały detal, który powoduje, że wytwarza się atmosfera grozy, a cała historia nabiera smaczków. 

Chatka Baby Jagi fot by Huawei P20

Wejdźmy zatem do izby gdzie …

Chatka Baby Jagi fot by Huawei P20

To tutaj rozgrywa się większość historii związanej Babą Jagą, Mamy magiczny kocioł, gdzie gotujemy wywar 

Chatka Baby Jagi fot by Huawei P20

Piec gdzie niegrzeczne dzieci spokojnie dochodzą, by później na kolacji w Uroczysku zostały podane.


Chatka Baby Jagi fot by Panasonic GH3

Całość izby prezentuje się tak 

A teraz zabiorę Was do tajnego laboratorium Baby Jagi. To tutaj dzieci zamieniała w pająki i inne stwory, a w jej szafie znajdziecie mnóstwo eliksirów. 

Chatka Baby Jagi fot by Huawei P20

Także tutaj był kocioł i niestety Lena Wisher została zamieniona w … 

Chatka Baby Jagi fot by Huawei P20

Zobaczcie sami co się podziało z Karolina z Traveling&Inspiration

Chatka Baby Jagi fot by Huawei P20

Jak widzicie tutaj naprawdę, dzieją się dziwne rzeczy. Zobaczmy, co kryje ta szafa. 

Chatka Baby Jagi fot by Huawei P20

Mógłbym napisać więcej, ale nie chcę psuć Wam zabawy, więc w tym miejscu skończę opowieść o Chatce Baby Jagi i na koniec powiem Wam, że niektóre niewiasty w tym Karolina do domu wróciły drogą lotniczą. 

Chatka Baby Jagi fot by Panasonic GH3

Jednak Chatka Baby Jagi to nie tylko miejsce, gdzie jest opowiadana historia, ale także tutaj można uczestniczyć różnych warsztatach. Jak dla mnie to jest jeden z obowiązkowych przystanków na wycieczce z dziećmi. 

Podsumawanie

Uroczysko Sosnówka oraz Chatka BabyJagi to idealne miejsce, by oderwać się od codziennych stresów, problemów i naładować się energią na kolejne miejsce. Tutaj nie ma telewizora, wiec nikt nie będzie Was karmił propagandą i mówił, jak to źle jest na świecie. To w tym miejscu poczujecie co to wolność i że nie musisz odbierać telefonu z pracy w środku urlopu, bo sobie nie radzą, nie musisz, bo zasięg kiepski i to cię wyręczy. 

cof

Gospodarze zadbają o to, byś czuł się wyjątkowo, by twój pobyt był wyjątkowym doświadczeniem. Każdy dzień mojego pobytu w tym miejscu utwierdzał mnie w tym przekonaniu. Dawno nie poznałem tak fajnych i otwartych ludzi jak podczas tego wyjazdu. Andrzej i Asia oprócz uroczyska mają także hostel w Hajnówce, do którego także serdecznie zapraszają. 

Ja, jeśli będę miał możliwość, na pewno się pojawię w tym cudownym miejscu. Może się uda wybrać z córką, a może kto wie kimś, kto zawładnie moim sercem. 

Serdecznie pozdrawiam i Zapraszam do Uroczyska Sosnówka wraz z Chatką Baby Jagi. 
Stanisław | Okazje Podróżnika.

Na koniec zapraszam do galerii zdjęć z Uroczyska i Chatki. 

Podobne Wpisy

Hotel B&B Toruń

DJ Czas

City Center House Elephant – relacja z pobytu

DJ Czas