Image default
AktualnościAutobusowiFlixBusPolski Bus

Co będzie z Polskim Busem dalej pod Flixem

Zapraszamy po kilka informacji z konferencji Polskiego Busa i Flix Busa…

Dziś o godzinie 10 potwierdzono oficjalnie większość tego, co mieliśmy potwierdzone już w zeszłym tygodniu.

Zobaczmy zatem, co się zmieni względem naszego wpisu -> Coś się kończy, a coś się zaczyna – Polskibus

  1. Marka Polski Bus znika z rynku i zastępują ją marka Flix Bus.
  2. Tak jak pisaliśmy, znikają dział marketingu i obsługi klienta, a te rzeczy będzie z końcem kwietnia obsługiwał tylko i wyłącznie FlixBus.
  3. Tabor Polskiego Bus będzie pomniejszony, ale dalej będzie działała firma Souter Holdings Poland. sp, z o.o.
  4. Autobusy zostaną oklejone na zielono.
  5. Kierowcy i obsługa taboru zostają w firmie.
  6. FlixBus będzie operował na dotychczasowych pozwoleniach, które będą dostosowane do skomunikowań innych linii platformy FlixBus.
  7. Tak samo, jak pisaliśmy będą wszystkie autobusy dostosowane do standardu FlixBus.

WAŻNA INFORMACJA!!!!

BILETY KUPIONE PRZEZ STRONĘ POLSKIBUS.COM ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ. NOWE BILETY NA KURSY NA LINIE POLSKIEGO BUSA BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ NA STRONIE FLIXBUS.PL

Co to oznacza, że autobusy cały czas będą wykonywały połączenia, ale może się okazać, ze zamiast klasycznego czerwonego autobusu przyjedzie do nas zielony z logotypami FlixBus-a. W takim przypadku nie powinniśmy się martwić i denerwować autobusy będą doskonale opisane byście mogli spokojnie dotrzeć do celu.

Ceny biletów na tę chwilę pan dyrektor Michał Leman powiedział, że będą od 1 zł, zobaczymy jak długo, ale od razu dodał, że bilety już były w Polsce od 1€.

Co się zmieni?

Siatka połączeń zmieni się, jak bardzo nie wiemy. Obecnie z początkiem stycznia zostaną złożone nowe pozwolenia, by skomunikować całą siatkę połączeń. Tutaj Flixbusa czeka pierwsza niespodzianka. Mianowicie zapowiedzieli nowe trasy i będą składać pozwolenia na nie. Jednak znając nasze realia, to będzie dla nich swoisty poligon doświadczalny. Pierwsze składanie wniosków pokaże, jak bardzo Polscy przewoźnicy się umieją bronić. Przykładem tutaj będzie PolskiBus vs Lexmid.

Więcej szczegółów podamy, jak dostaniemy materiały prasowe z konferencji.

Podsumowując

Czerwone autobusy, dostały zielonego koloru. Pierwszy jest już w lakierni. Flixbus do końca kwietnia będzie operował na pozwoleniach Polskiego Busa. Średnio z autobusów Polskiego Busa znikną 3 rzędy foteli, by pasażerowie mieli więcej miejsca na nogi. Pojawią się nowości jak aplikacja oraz to, że jeśli autobus się spóźni powyżej 15 minut, dostaniemy pełną informację, kiedy będzie i nie odjedzie wcześniej niż na podanej godzinie. Tak jak pisaliśmy, praktycznie nic się nie zmieniło z tego, co zostało przez nas napisane.

Pełne info o FlixBus Polska znajdziecie u nas w najbliższym czasie.

Na koniec chcemy podziękować Dariuszowi Iwasykowi z profilu Flixbus Polska – nieoficjalny profil za pomoc oraz za udostępnienie zdjęć.

Pozdrawiamy i czekamy na kwiecień 2018
Ekipa Okazji Podróżnika.

Podobne Wpisy

Katowice pełne smaku

DJ Czas

Szczęśliwa 7-ka od Polskiego Busa

DJ Czas

LEO Express Praga — Wrocław od Grudnia

Okazje Podróżnika