Image default
AktualnościFlixBusModlinBUsOKBusPKS PolonusPolski BusPrzewoźnicy

PolskiBus przedłuża współprace z dotychczasowymi partnerami.

Nie opadł jeszcze kurz po wczorajszej konferencji, a dziś dostaliśmy ekskluzywnego newsa. Zapraszamy do wpisu…

W poprzednim wpisie informowaliśmy o tym, że współprace z dotychczasowymi partnerami Polskiego Busa zostaną zamknięte wraz z zamknięciem kalendarzy, czyli do 9 stycznia.

Link do wpisu -> Coś się kończy, coś się zaczyna – PolskiBus

Jednak wczoraj późnym popołudniem dotarła do nas informacja o tym, że jednak współprace będą dalej działały. Mianowicie, ze źródeł zbliżonych do przewoźników współpracujących  z Polski Bus wynika, że z dniem 9 stycznia zostaną otwarte kalendarze na kolejne miesiące, dla współpracowników. Dzięki temu będzie można kupić na dotychczasowych zasadach bilety między innymi Voyagera, PKS Polonus, Arriva, ModlinBus/ OKbus, Żak Express czy innych.

Jak to będzie wyglądało.

Obecnie w systemie patrząc na możliwość zakupu biletów mamy taką informację jak na zdjęciu.

Jak widzicie ostatnim dniem sprzedaży, jest 9 stycznia 2018 roku.

Klikając na dzień później mamy taki komunikat.

Jednak to, co się dowiedzieliśmy i potwierdziliśmy przewoźnicy dostali kilka wariantów do wyboru między innymi, otwarcie kalendarzy do końca kwietnia.

Z tego, co zdążyliśmy potwierdzić, dziś to większość przewoźników przystała na na zaproponowane przez Polskiego Busa warunki, jednak, jak będzie to dalej wyglądało, nie wiemy, ale z informacji, jakie spływają do nas, jest zainteresowanie, by współpraca działała dalej do końca kwietnia, a możliwe, że część przewoźników podejmie współpracę z FlixBus po zapoznaniu się z ofertą, jaką dostaną od tej platformy.

Podsumowując

Z informacji, jakie mamy, to niestety PKS-y, które współpracują z Polskim Busem, mogą skorzystać z opcji pierwszej i drugiej. Problemem tutaj jest stary tabor i brak zdolności do kupowania nowego taboru zgodnego ze standardem FlixBus. Jednak musimy tutaj obiektywnie napisać, że ze wszystkich PKS-ów z opcji numer 3 mógłby skorzystać PKS Polonus, lub PKS Polbus, ale nie na wszystkie linie.

Z drugiej strony przewoźnicy, tacy jak Voyager, Żak Express, ModlinBus/ OKBus, BP Tour mogą podjąć rozmowy na temat przedłużenia współpracy i wejściu pod szyld FlixBus. Na tę chwilę to jest nasze gdybanie, ponieważ wszystko się jeszcze może zmienić do końca kwietnia 2018 roku.

Skoro jesteśmy przy spekulacjach, to z pierwszych informacji, jakie dotarły do na po opublikowaniu pierwszego wpisu, jest chęć stworzenia alternatywnej platformy by skonsolidować przewoźników, dotychczasowo skupionych wokół platformy Polski Bus. Zobaczmy co przyniosą kolejne dni.

Tak czy inaczej, szykuje się bardzo ciekawy przełom 2017 i 2018 roku.

Pozdrawiamy serdecznie i trzymamy rękę na pulsie
Ekipa Okazji Podróżnika.

Podobne Wpisy

57 lat kultowego EN57

DJ Czas

Promocja biletów Flixbus

DJ Czas

One day in Gdańsk

DJ Czas