Image default
Koleje Śląskie Kolejowi

Kolejami Śląskimi do Zakopanego?

Jak podaje dziś Rynek Kolejowy. Wszystko wskazuje że w długi weekend majowy wyruszy skład Kolei Śląskich z Katowic do Zakopanego. Zapraszamy po więcej szczegółów…

Dziś wpadł news od Kolei Śląskich, które planują uruchomienie połączenia z Katowic do Zakopanego. Jak dowidział się Dominik Lebda z Rynku kolejowego pierwsze połączenie miało by ruszyć 29 kwietnia i powrót byłby 3 maja. Wygląda na to że pociąg zostałby na cały długi weekend na bocznicy w Zakopanem. Jak na razie jest to jedyny taki bezpośredni pociąg ze Śląska do Zakopanego. Z informacji, które do nas dotarły także planowana jest dopiero trasa i być może jest to przymiarka do weekendowych pociągów w sezonie letnim. To byłaby dobra alternatywa dla Autobusów.

Wstępny rozkład już jest na portalu pasażera.

Wstępnie zaplanowany jest wyjazd o godzinie 7:11 z Katowic i przyjazd do Zakopanego o 11:59 daje to nam czas przejazdu około 4h i 50 minut co niestety nie jest zbyt konkurencyjnym czasem dla autobusów które jadą bez utrudnień poniżej 4h. Mamy nadzieję, że cena na to połączenie nie będzie z kosmosu bo tylko w takim przypadku są szanse powodzenia tego projektu. Tak samo jak i tabor tutaj nie ma się co martwić ponieważ w przeważającej części jest to nowy tabor wygodny i klimatyzowany.

Poniżej więcej szczegółów połączenia

Trasa będzie przebiegała tak jak na mapce

Czyli przez Tychy, Pszczyna, Czechowice Dziedzice, Bielsko Biała, Kęty, Andrychów, Wadowice, Sucha Beskidzka, Chabówka, Nowy Targ, Poronin. Pojawiły się już w komentarzach wpisy czemu nie przez Żywiec tylko taką trasą. Zobaczymy jak ostatecznie będzie wyglądała trasa ponieważ jest to wstępny projekt. Jak sami widzieliście jest ostrzeżenie że to połączenie jest po korekcie rozkładu jazdy i może ulec zmianie.

Powrót z Zakopanego jest planowany na 3 Maja. o godzinie 16:03 by dojechać do Katowic o godzinie 20:43

Jak tylko dowiemy się szczegółów przekażemy Wam wraz z cennikiem połączeń.
Pozdrawiamy
Okazje Podróżnika

Podobne Wpisy

Impuls Polski rekordzista

DJ Czas

Przewozy Regionalne rozwijają ofertę InterREGIO o cafeREGIO

DJ Czas

Nowe pociągi w PolRegio

Okazje Podróżnika
Przeczytaj inne:
Festiwal Jesiennych Promocji…

od Polskiego Busa. zapraszamy po szczegóły

Zaproszenie na spotkanie z Beatą Pawlikowską

Witajcie drodzy czytelnicy. Chcemy Was zaprosić 17 października na spotkanie z wielką podróżniczką Beatą Pawlikowską. Zaproszenie jest związane z promocją...

Zamknij