Image default
KolejowiLEO Express

LeoExpress wskrzesza Locomore

Niedawno niemiecki przewoźnik Locomore, który powstał dzięki zbiórce corwdfoundingowej, ogłosił upadłość. Jednak LEO Express dostrzegł w nim potencjał i postanowił uratować go. Zapraszamy po garść informacji…

Locomore ruszył z wielką pompą w grudniu 2016 roku wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy. Pociągi były obsługiwane przez składy wagonowe i lokomotywę. Pierwszy pociąg wyruszył w grudniu 2016 roku i niestety z przyczyn ekonomicznych mimo rosnącej frekwencji dostał w maju 2017 roku czerwone światło. Locomore zostało zmuszone do ogłoszenia upadłości. Wszystko wskazywało na to, że jedyna konkurencja na torach dla DB zniknie z siatki połączeń na dobre.

Taka sytuacja nie trwała jednak długo i światełko w tunelu dla firmy zapalił Leos Novotny, wraz ze swoją spółką kolejową LEO Express postanowił, przejąć Locomore.

Jak dziś donosi Rynek Kolejowy -> Locomore rusza w przyszłym tygodniu, a dokładniej według informacji RK już 24 sierpnia.

Według różnych źródeł LEO Express już posiada wszelkie potrzebne zezwolenia i będzie uruchamianie dzięki posiadanemu już międzynarodowego certyfikatu na wykonywanie połączeń kolejowych.

Dzięki temu, że połączenia Stuttgart <> Berlin będą obsługiwane istniejącym taborem Locomore, który ma już wszystkie certyfikaty i pozwolenia na poruszanie się po Niemieckich torach, LEO Express nie będzie korzystać z pozwoleń Locomore.

Dobrze widzicie. Wchodząc na stronę www.locomore.com oraz www.locomore.de jesteśmy przekierowani na stronę www.flixbus.de/locomore

Jak widzicie, za sprzedaż biletów odpowiada FlixBus, z którym LEO Express nawiązał współprace. Także na tej stronie pojawia się data 24 sierpnia i możliwość zakupienia biletów do 9,99€.

Zobaczymy, jak to się potoczy, ponieważ tak samo, jak w Polsce w Niemczech monopol na przewozy kolejowe ma Deutsche Bahn.

Jedno jest ciekawe w całej tej historii, że wszelkie uzgodnienia oraz pozwolenia LEO Express uzyskał znacznie szybciej w Niemczech niż u nas. O czym pisaliśmy tutaj -> LEO Expres wjeżdża na Polskie Tory. 

Uruchomienia pierwszego połączenia z Krakowa do Pragi planowane jest na 4 września. Jesteśmy bardzo ciekawi czy się uda.

Pozdrawiamy i zapraszamy na pokład Locomore i LEO Express
Ekipa Okazji Podróżnika.

zdjęcie główne pochodzi z Wikipedii. Autorem jest pan Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)
link do zdjęcia -> Wikipedia Locomore.

Podobne Wpisy

Flirty w PKP Intercity

Okazje Podróżnika

Ekspres Intercity Premium czyli Pendolino

DJ Czas

LEO Express Kraków <> Praga?

Okazje Podróżnika