Image default
AktualnościAutobusowiLux ExpressPrzewoźnicy

Lux Express czyli nowa jakość na drodze.

Dziś o godzinie 11 w Warszawie odbyła się prezentacją nowego przewoźnika Lux Express. Nowego a tak na prawdę starego ponieważ autobusy tej firmy pod szyldem Simple Express już jeżdżą przez nasz kraj do Pragi i Berlina, a już wkrótce po Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z nowym przewoźnikiem.

SAMSUNG CAMERA PICTURESTak już wspominaliśmy na naszym Fan Page-u dziś była konferencja nowego przewoźnika który startuje ze swoją ofertą już 5 marca. Kto stoi za Lux Express? Jest to duża Estońska firma transportowa, która od wielu lat funkcjonuje na rynku przewozów autokarowych na terenie Estonii, Finlandii, Rosji, Polsce i Litwie. Grupa Lux Express posiada takie marki jak:

  • Lux Express która własnie rusza w Polsce
  • Simple Express tutaj jest ona obecna od kilku lat w Polsce i kursuje na trasach do Pragi przez Warszawę, Wrocław oraz do Berlina przez Warszawę i Poznań
  • Lux Express Lounge
  • Lux Express Special

Posiadają bogate doświadczenie a sama firma powstała w 1993 roku. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie Lux Express. Musimy nadmienić że firma obecnie posiada około 65 autobusów.

Jakie plany ma przewoźnik w Polsce?

Zaczyna od linii Kraków – Warszawa na której będzie kursował w obu kierunkach 7 razy dziennie.

Bez nazwy-2

 

Odjazdy będą w Warszawie z Metro Wilanowska (z tej lokalizacji także Polski Bus operuje w kierunku Krakowa) oraz z Krakowa z Małopolskiego Dworca Autobusowego. To na razie początek. W planie są kolejne trasy już od czerwca kiedy flota autobusów rozszerzy się do 20 z początkowych 5 szt. Podczas konferencji pokazano mapkę, która w większości pokrywa się z trasami Pendolino jak i trasami Polskiego Busa

10967774_1095115503847935_3835950_n

 

Jak widać sieć będzie się składała z połączeń bezpośrednich bez przystanków po drodze. Dzięki czemu przejazd z Krakowa do Warszawy będzie trwał tyle co samochodem (jadąc przepisowo) czyli około 4 godzin 20 minut. Polityka firmy opiera się na tym aby zachęcić kierowców na przesiadkę do autobusu. Grupa docelowa to mali przedsiębiorcy, ludzie którzy często podróżują w danym kierunku. Jak chcą zachęcić do porzucenia samochodu?

Przede wszystkim wygodnymi autobusami początkowo to będą autobusy marki Irizar i6. Te trzy osiowe autokary pomieszczą do 65 osób. Przewoźnik tutaj położył duży nacisk na komfort dzięki temu mamy dużo miejsca na nogi między fotelami

SAMSUNG CAMERA PICTURES Każdy fotel jest wyposażony w środkowy podłokietniki który naprawdę jest dużym udogodnieniem, oraz w system pokładowej rozrywki

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

Dodatkowo każdy fotel ma swój własny stolik.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

Każdy fotel można rozsunąć na bok, aby zwiększyć miejsce dla siebie, docenią to osoby które nie lubią ścisku. Co ciekawe fotel są obszerne i bardzo wygodne. Przed wyjazdem można jak nie mamy własnych słuchawki (5zł) koc (20zł) oraz poduszkę (15zł) Do dyspozycji klientów autokar ma WC, WiFi, gniazdo 230V (niestety jedno na dwa fotele) oraz bez limitu kawa i herbata dostępna w ekspresie samoobsługowym. Za dostęp do internetu odpowiedzialna jest sieć T-Mobile. Niestety nie wiemy jeszcze w standardzie HSDPA czy LTE.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Tak autokary prezentują się z zewnątrz

Cena biletu wynosi maksymalnie 59 zł i za taką kwotę kupimy bilet u kierowcy. Możemy także skorzystać z promocji i wtedy bilety zaczynają się od 15 zł. Otwarcie sprzedaży biletów jest od 17 lutego.  Warto tutaj nadmienić, że już na starcie mamy możliwość skorzystania z systemu rabatowego PINS gdzie każdy bilet jest zliczany i przyznawany rabat już po pierwszych 10 przejazdach mamy do dyspozycji 10% które wraz z ilością przejazdów wzrasta maksymalnie do 40%. Ponadto system PINS ma być rozszerzony od oferty partnerów w Polsce.

Firma Lux Express tylko w tym roku chce zainwestować w Polsce 25 milionów złotych, a do 2020 roku 100 milionów i posiadać w Polsce 60-80 autokarów. Plan bardzo ambitny i do zrealizowania, tyle że może napotkać na opór istniejących już przewoźników, którzy nie oddadzą pola jak PKP InterCity bez walki. Na dzień dzisiejszy już mamy zapowiedzi korekty oferty Polskiego Busa. Ciekawe jaką strategię obierze FlixBus, który także jest zainteresowany polskim rynkiem przewozów autokarowych. Co ciekawe także PKP InterCity widzi że rywale coraz lepiej sobie poczynają i próbuje odzyskać klientów pisaliśmy niedawno o kampanii PKP InteCity zapowiada się dobra podróż. Niewątpliwie Lux Express namiesza na rynku i chyba odnalazł swoją niszę, której bardzo brakuje. Oferta jaką przedstawił spodoba się rodzinom z dziećmi, biznesmenom, oraz ludziom ceniącym komfort podróży i nie patrzą na najniższą cenę. Deklarowany czas przejazdu z Krakowa do Warszawy może skłonić kierowców do porzucenia samochodu na rzecz autobusu. Wyposażenie autokarów podnosi poprzeczkę dla konkurentów. Wszystkie te elementy dają nadzieję na powodzenie przedsięwzięcia. Choć gracze na rynku dysponują środkami finansowymi, które mogą zmusić Lux Express do korekty planów. W czerwcu jak już wspomnieliśmy otwarte zostaną nowe trasy a od 2016 minimum 2-3 nowe trasy rocznie. Główna baza operacyjna będzie na początku w Warszawie, ale kto wie czy inne miasta nie będą także brane pod uwagę podczas rozwoju firmy.

Okazje Podróżnika będą się przyglądać rozwojowi, a także będziemy Was czytelnicy informować na bieżąco o nowych trasach, cenach biletów. Aktualnie trwa plebiscyt które miasto lepsze Kraków czy Warszawa połączone z konkursem. Po zakończeniu głosowania głosujący na wygrane miasto otrzymają zniżkę cen biletów do 25 zł do końca roku 2015, oraz już teraz możliwość wygrania cennych nagród.

Naszym wysłannikiem na konferencję był redaktor Dariusz bardzo dziękujemy mu za relację

Pozdrawiamy

Ekipa Okazje Podróżnika

Podobne Wpisy

Co będzie z Polskim Busem dalej pod Flixem

Okazje Podróżnika

Polonus, Flixbus, Voyager, Inter…

DJ Czas

Piknik z ratownikami GOPR z Xtreme Park w Wieliczce

DJ Czas