Image default
Imprezy

Dworzec Wrocław Otwarcie

W dniach 6- 7 listopada wystartował nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu. Po kilku latach budowy wrócił na swój pierwotny adres. Zapraszamy relacji z otwarcia dworca…

W dniu 6 listopada gościłem na oficjalnym otwarciu dworca autobusowego we Wrocławiu. O to relacja z tego wydarzenia.

Przez blisko 18 lat przy ulicy suchej do 2015 roku mieścił się stary dworzec PKS we Wrocławiu. Do zamknięcia doszło w kwietniu 2015 roku (dokładnej daty niestety nie pamiętam) i wtedy rozpoczęła się budowa nowej galerii Handlowej wraz z nowym dworcem autobusowym, a dotychczasowy ruch autobusów został przeniesiony na dworzec tymczasowy we Wrocławiu. Po ponad dwóch latach nastąpiła chwila, kiedy oficjalnie pokazano światu nowy dworzec.

Punktualnie o 15:45 zaczęto wpuszczać gości na teren dworca, szybkie sprawdzenie zaproszeń i idziemy na perony.

Na dole na gości czekała scena.

Obok niej po prawej stronie grała orkiestra kolejowa.

Po lewej stronie historyczny autobus Autosan H9 – 15, a obok niego Setra 416

Tak prezentowało się to wszystko  z oddali.

Goście powoli się zbierają. Brakuje jednak kilku osób. Na scenę wchodzi prowadząca całą ceremonię.

Brak głównych osób na ich miejscach szybko się wyjaśnił. Włączono nam filmik promocyjny, w którego trakcie na Dworzec Wrocław wjechał pierwszy symboliczny autobus.

Na pokładzie, którego znaleźli się brakujący goście pan prezes Krzysztof Balawejder oraz minister Andrzej Adamczyk.

I w tym momencie rozpoczęła się część oficjalna. Pierwszy ze swoim przemówieniem wystąpił gospodarz, czyli prezes PKS Polbus Krzysztof Balawejder.

Poniżej live z wystąpienia

Pan prezes maiła naprawdę fajne wystąpienie, odrobina humoru, planów, podziękowania dla pracowników itp. Podobało mi się, później wystąpił minister Andrzej Adamczyk.

Wystąpienie ministra Adamczyka nie trwało długo. Ogólnie cała ceremonia szła bardzo sprawnie, ale zanim przecięto wstęgę, wręczono zasłużonym dla transportu odznaczenia i medale.

Po tej części rozwinięto wstęgę.

I

Dworzec został otwarty. Po tym wszystkim jeszcze został poświęcony, a goście rozeszli się podziwiać dworzec w rytmie muzyki klasycznej, granej przez kwartet smyczkowy.

Zobaczmy, jak wygląda dworzec. Płytę dworca wraz z 15 stanowiskami widzieliście na zdjęciu po wyżej wpisu.

Wchodzimy do holu na dole.

Gdzie znajdują się 2 windy oraz ruchome schody.

Na dole pod schodami mamy także ukryte toalety. Wychodzimy na poziom 0 gdzie mamy główną halę dworca. Tutaj znajdują się kasy.

Oraz poczekalnia

Podsumowanie

Dworzec może robić wrażenie. Zobaczymy jak będzie się spisywał w szczycie, więcej o nim napiszę w drugim wpisie na który serdecznie już dziś zapraszam. Nowoczesny, przyjazny. Oby jak najdłużej

Samo otwarcie było zrobione na wysokim poziomie i widać, że ludziom zależało pokazać wszystko z jak najlepszej strony. Było kilka zgrzytów, ale kto nie pracował w branży eventowej to nawet tego nie zauważył, wiec ogólnie podobało się. Na otwarciu byli obecni wszyscy najwięksi przewoźnicy operujący z Wrocławia i dworca tymczasowego. Między innym Szefowie NeoBusa, Polskiego Busa, Sindbada i inni. Wśród rozmów jakie się przewijały było wiele pozytywnych zdań o nowym dworcu.

Pozdrawiam i zapraszam do lektury kolejnych wpisów
Stanisław | Okazje Podróżnika

Zdjęcia wykonane za pomocą:

  • Panasonic Lumix GH3
  • Samsung Galaxy S8+

Podobne Wpisy

Bella Skyway Festival 2015 już od jutra w Toruniu

Joanna

X Małopolski Piknik Lotniczy

DJ Czas

PKP Intercity nowe otwarcie …

DJ Czas