Image default
AktualnościAutobusowiJak kupić biletPKS Polonus

Jak kupić bilet PKS Polonus

Zapraszamy do lektury poradnika jak kupić bilety on line w PKS Polonus…

Zakup biletu zaczynamy od wejścia na stronę

 

Wybieramy miejsce wyjazdu w naszym przypadku jest to Warszawa oraz miejscowość docelową czyli w naszym przypadku Zakopane.

Klikamy „Szukaj” i przechodzimy do systemu rezerwacji

System od razu nam pokazuje, że na tym kursie obowiązuje promocyjna cena, ale aby się upewnić jaka promocja (czasem jest kilka do wyboru) klikamy na „sprawdź promocje

Jeżeli chcemy wiedzieć coś więcej o kursie klikamy „więcej informacji o kursie

Pojawi się nam mapka z przystankami cena za bilet jaka obowiązuje poza promocją, w co jest wyposażony autokar. Zamykamy klikając na X i wracamy do naszej strony z biletem. Upewniamy się czy wszystko wybraliśmy tak jak trzeba i klikamy na „wybierz” i przechodzimy do szczegółów biletu. Tutaj możemy wybrać miejsce do siedzenia. Dodatkowo możemy wybrać przystanek na którym chcemy wsiąść lub opuścić pojazd. Wybieramy także rodzaj ulgi jeśli nam przysługuje.

Tutaj możemy też wybrać miejsce do siedzenia. Jak widać wybrane zostało miejsce numer 46. Jak już wszystko wybraliśmy jak należy klikamy „przejdź dalej

Przechodzimy teraz do podsumowania biletu i podania danych na jakie ma zostać dostarczony

Podajemy maila, na którego zostanie wysłany nam bilet w formie PDF, który drukujemy, lub wyświetlamy na telefonie by pokazać go podczas wsiadania kierowcy, lub podczas kontroli biletów. Jeśli klikniemy na „TAK” rozwinie się nam pole w którym możemy podać numer telefonu gdzie zostanie nam dostarczony SMS-em bilet, pokazujemy wtedy tego SMS-a kierowcy.

Po wypełnieniu przycisk  „przejdź dalej” podświetli nam się na czerwono klimay na niego i pojawi się nam taki ekran

Sprawdzamy czy wszystko się zgadza i wypełniamy Imię i nazwisko w rubrykach PayU. Sprawdzamy czy wszystko jest ok i przewijamy ekran w dół

Zaznaczamy potwierdzenie zapoznania się z treścią regulaminu przewozów. (Polecamy zapoznać się z nim, by później nie było nieprzyjemnych sytuacji)
Klikamy „przejdź do płatności” i pojawia się nam taki ekran płatności PayU. Wybieramy rodzaj metody płatności. Możemy wybrać szybkie przelew on-line lub zapłacić klasycznie kartą płatniczą.

Dokonujemy płatności i przechodzimy na koniec czyli potwierdzenia. Po krótkiej chwili jak transakcja przebiegła pomyślnie przychodzi na nasz mail bilet i możemy ruszyć w drogę.

Jak się podróżuje PKS Polonus dowiecie się tutaj -> PKS Polonus komfortowo przez Polskę i nie tylko 

Pozdrawiamy
Okazje Podróżnika

Podobne Wpisy

Sokolica – najbardziej znany szczyt i drzewo w Polsce

DJ Czas

Nowe kierunki Ryan Air z Kraków Airport

DJ Czas

Jak zaoszczędzić płacąc za granicą czyli kilka słów o kantorach online

DJ Czas