Image default
Jak kupić biletporadniki

Jak zakupić bilet – Leo Express

Dziś zajmiemy się zakupem biletu za pomocą systemu rezerwacji LEO Express. Zapraszamy do poradnika…

Jako że wybieramy się właśnie na sprawdzenie jak się podróżuje nocą nową trasą od

Postanowiliśmy Wam pokazać jak poruszać się po systemie rezerwacyjnym tego przewoźnika, ale zanim to opiszemy, pochwalimy się, gdzie jedziemy.

Kraków <> Gdynia

Dobrze widzicie 26 stycznia, wyruszamy ponownie nad morze. Tym razem skorzystamy z połączenia, które uruchomił 21 grudnia LEO Express. Zakupiliśmy bilety w wersji biznes i sprawdzimy, czy warto dopłacić do tego miejsca na dalekiej trasie.

Nasza podróż z Krakowa do Gdyni będzie wiodła przez:

  • Kraków Balice
  • Katowice
  • Katowice Pyrzowice
  • Częstochowa
  • Łódź
  • Ciechocinek
  • Toruń
  • Gdańsk
  • Gdańsk Lech Wałęsa Airport

Nie możemy się już doczekać, a teraz wracamy do tematu.

Jak kupić bilet na połączenia LEO Express?

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić to, wejść na stronę główną przewoźnika wpisując adres  https://leoexpress.pl lub https://le.cz. 

W wyszukiwarce wpisujemy, gdzie chcemy jechać, wystarczy pierwsze trzy litery, by zaraz pojawiła się podpowiedź. My wybraliśmy trasę Gdynia <> Kraków. Potem wybieramy datę, w naszym przypadku do jest to 27 stycznia. Wybieramy ilość osób, jakie jadą z nami i klikamy Znajdź Połączenie. 

System przeniesie nas na kolejny ekran, gdzie pojawią się wybrane kursy na danej trasie.

Najeżdżamy kursorem (klikamy na ekranie dotykowym) interesującą nas opcje w wybranym przez nas kursie. Klikamy na Wybierz.

System zaraz przeniesie nas na kolejny ekran, gdzie znajdziemy informacje o naszym kursie, miejsce przydzielone przez system, oraz dodatkowe opcje do wyboru jak usługa door to door (na tę chwilę dostępną tylko w Krakowie).

Jeśli nie odpowiada nam miejsce wybrane przez system, klikamy na pomarańczowy kwadrat z „W11” i pojawi się nam wybór miejsca.

Na zielono podświetlają się nam dostępne miejsca w danej klasie, na żółto wybrane przez nas.

Po wybraniu możemy wpisać kod promocyjny np FERIE2018 lub kod z Vouchera, jeśli taki posiadamy i klikamy, przejdź do płatności.

Tutaj uzupełniamy dane i wybieramy płatność. Zaznaczamy zgodę i klikamy, na zapłać. System przeniesie nas do wybranego systemu płatności. Dokonujemy jej i zostajemy przekierowani na kolejny ekran, gdzie mamy informacje o naszym bilecie (jeśli transakcja przebiegła pomyślnie).

Na naszego maila przychodzi bilet.

Podsumowanie

Jak widzicie poruszanie się po systemie rezerwacji LEO Express, nie jest trudne. Choć można, by było delikatnie poprawić interfejs, aby był bardziej intuicyjny. Kupno biletu zajmuje mniej niż minutę, co nie jest złym wynikiem.
Warto śledzić fan page LEO, ponieważ można tam złapać ciekawe promocje, jak FERIE2018 gdzie dostajecie rabat 40% na bilety.

Pozdrawiamy i zapraszamy do skorzystania z usług LEO Express
Okazje Podróżnika.

Podobne Wpisy

Jak kupić bilet PKS Polonus

DJ Czas

Jak zaoszczędzić płacąc za granicą czyli kilka słów o kantorach online

DJ Czas

Jak kupić bilety LEO Express

DJ Czas