Image default
Aktualności

Zmiana strony Polskiego Busa …

Dobrze czytacie, dziś ruszył kolejny etap łączenia siatek połączeń Polskiego Busa z systemem Flixbusa. Zapraszamy po poradnik jak się poruszać po obu systemach podczas zmian… 

Od dziś wchodząc na stronę www.polskibus.com, zostaniemy przekierowani na podstronę informującą o przejęciu siatki połączeń przez Flixbusa. 

A dokładnie na ten adres www.flixbus.pl/polskibus i tutaj rozpoczynamy wyszukiwanie tras, które obsługiwał Polski Bus.

Zobaczmy na przykładzie. Wyszukujemy popularną trasę Kraków <> Wrocław.

Wchodzimy na stronę www.polskibus.com i zostajemy przekierowani. Tutaj wybieramy w wyszukiwarce Wrocław (Dworzec Autobusowy) oraz miejsce, gdzie chcemy dojechać, w naszym wypadku jest to Kraków (Dworzec Autobusowy), klikamy odjazd i wybieramy datę (w naszym przypadku wybraliśmy 7 marca).

Klikamy, Szukaj połączenia i pojawia się nam kolejna strona tym razem z wyborem połączeń.

Klikamy, na Rezerwuj 1 miejsce przy wybranej przez nas godzinie.

I pojawia się nam po prawej stronie koszyk z informacją o kursie oraz, jaki przewoźnik będzie obsługiwał nas. Tutaj także, jeśli mamy kod promocyjny możemy go zrealizować. My jednak takiego nie mamy i klikamy na Razem 9,00 zł Rezerwuj. Po kliknięciu na przycisk pojawi się nam kolejny ekran.

A dokładniej podsumowanie całej transakcji. Pozostaje nam zalogowanie się do systemu lub wpisanie danych w postaci imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Wybieramy czy chcemy dodatkowy bagaż i czy chcemy odprowadzić składkę, by zrekompensować emisję CO2.  Uwaga!!! Tutaj jeszcze możemy skorzystać z kodu zniżkowego, jeśli takowy posiadamy i nie użyliśmy go na poprzednim ekranie. Mamy dokładną informację o naszym kursie i sprawdzamy, czy wszystko jest ok. Po upewnieniu się klikamy Przejdź do płatności, gdzie zostaniemy przeniesieni na kolejny ekran.

Wybieramy rodzaj płatności, zaznaczamy czy potrzebujemy rachunku, wyrażamy potrzebne zgody i podajemy adres e-mail, na który chcemy, by został wysłany bilet elektroniczny.

Sprawdzamy, czy wszystko się zgadza i klikamy Kontynuuj.

Pozostaje nam do zapłacenia za bilet.

WAŻNA INFORMACJA

Niektóre połączenia Polskiego Busa w systemie Flixa, mogą być przekierowane na starą stronę Polskiego Busa, jednak tam ich już nie kupicie. Obecnie większość połączeń już zmigrowała do systemu Flixa, jednak mogą wystąpić białe plamy. W takim przypadku sugerujemy odczekać chwilę i spróbować jeszcze raz. Do końca dnia powinny być już dostępne wszystkie kursy Polskiego Busa z wyłączeniem siatki połączeń partnerów.

Ok tak wygląda przy zakupie biletu z siatki Polskiego Busa, jednak cały czas można kupić bilety partnerów Polskiego Busa. Jednak tych nie znajdziemy w systemie Flixa.

Powstaje pytanie, gdzie szukać tych biletów?

Bilety Partnerów Polskiego Busa – Jak je zakupić?

Tutaj już nie kupimy bezpośrednio z domeny PolskiBus.com, jak to miało miejsce dotychczas, ale jednak możemy je nadal kupić, ponieważ serwer ze starą stroną został przekierowany na inną domenę. Mianowicie bilety kupimy pod tym adresem

-> www.shpoland.com/pl/index.htm <-

Po wejściu na tę stronę pojawi się nam stary dobry poczciwy system sprzedaży Polskiego Busa.

Wybieramy jak w poprzednim wypadku kurs Kraków <> Wrocław, wybieramy datę 7 marca. Kodu promocyjnego już nie zrealizujemy (bo już nie działają i nie będzie nowych od Polskiego Busa).

Klikamy na Szukaj  i pojawi się nam kolejny ekran z wyborem połączenia.

I tu pojawia się niespodzianka. Do wyboru mamy już tylko jedno połączenie. Tak jedno, bo na tej trasie kursuje tylko Arriva, a połączenia Polskiego Busa na tej trasie są już w systemie Flixa. Na innych trasach jest podobnie.

Po upewnieniu się, czy wszystko wybraliśmy prawidłowo, wpisujemy swoje dane oraz e-mail, na który ma być wysłany bilet. Klikamy, DOKONAJ OPŁATY ZA PRZEJAZDY, gdzie po tej czynności przeniesie nas do płatności. Opłacamy bilet i po chwili tak jak dawniej na naszej stronie ląduje bilet.

Ważna Informacja

Bilety kupione jeszcze na starej platformie Polskiego Busa, zachowują swoją ważność, więc na ich podstawie możecie spokojnie wyruszyć w podróż. 

Podsumowanie

Dziś zaczął się kolejny etap łączenia systemów sprzedaży Polskiego Busa z Flixbusem oraz także dziś kierowcy dostali już smartfony, a także GPS-y do obsługi systemu rezerwacyjnego FlixBusa.

Jak widzicie, dość mocno to skomplikowało podróżnym życie, a najbardziej partnerom, którzy zostali z Polskim Busem.

Flixbus na konferencji zupełnie coś innego obiecywał, a co innego robi. Jak widać na powyższym przykładzie, nie do końca im idzie, wszystko tak jakby chcieli. Co ciekawsze oficjalne wypowiedzi kadry zarządzającej na temat obcinania siatki połączeń Polskiego Busa, nie pomaga w promocji marki Flixbus. Pasażerowie coraz bardziej negatywnie odbierają to, co się dzieje,  a widać to dobitnie po wpisach na fan page-ach Polskiego Busa i teraz na Flixbusa, który oficjalnie kilka dni temu wystartował z Polską lokalizacją. Pasażerowie tak samo nie uwierzyli w niskie ceny, o których byli zapewniani podczas konferencji w grudniu 2017 roku. Przypomnijmy więc nasze wpisy:

Patrząc, co się dzieje, nie ma co się dziwić, że partnerzy powoli odchodzą od Polskiego Busa i szukają swojej drogi. Jednym z pierwszych, który przedłużył współpracę, ale odszedł był PKS Polonus, dziś patrzymy na informacje, która od kilku dni pojawiła się na Fan Page Arriva Polska.

Jednak musimy przyznać, Arriva zrobiła to w ciekawy sposób, oraz zadbała o ciągłość komunikacji ze swoimi pasażerami, by ci nie zostali sami ze swoimi problemami.

Nam jest bardzo żal z powodu tego, że znika Polski Bus, to znika kolejny przewoźnik, który dużo zmienił na naszym rynku transportowym. Sporo kilometrów zrobiliśmy razem oraz wiele miejsc odwiedziliśmy dzięki czerwonym autokarom z Bocianem na bokach.

Powoli żegnaj…

Będziemy tęsknić za tobą
Ekipa Okazji Podróżnika.

P.S. polubcie nasz Fan Page, Twittera, lub włączcie subskrypcje powiadomień, bo dzięki temu przeprowadzimy Was przez te wszystkie przemiany i nie ominą Was żadne ważne aktualizacje sytuacji i informacje.

 

Podobne Wpisy

Zmiany na trasach Voyagera

Okazje Podróżnika

Autobus sypialny?

DJ Czas

Jak kupić bilet PKS Polonus

DJ Czas