Image default
AktualnościBusyTesty Redakcyjne

Don Vito podróżnik …

Czyli jak wygodnie przemieszczać się większą ekipą po Polsce i nie tylko. Zapraszamy na nasz testy Mercedesa Vito Tourer…

W drugiej połowie sierpnia miałem okazję przetestować popularny samochód transferowy. Tak mowa tutaj o Mercedesie Vito w wersji Tourer, czyli osobowej. Ten 8 miejscowy samochód jest popularny pojazdem używanym przez hotele na całym świecie. Zobaczmy, czym sobie zyskał taka popularność.

Zanim zaczniemy odrobina faktów z historii Mercedesa Vito

W 1995 roku w wyniku zapotrzebowania przez rynek i uzupełnienia oferty pojazdów użytkowych Mercedes wprowadził na rynek lekkiego vana dostawczego i pojazdu minibus do przewozu osób. Nazwano go od miejsca produkcji Hiszpańskiego miasta Vittoria. Pierwsza generacja podbiła serca kierowców, właścicieli firm i stała się sukcesem rynkowym. W szybkim tempie Vito zdobywało coraz większy udział w rynku zdominowanym przez konkurencję z Wolfsburga.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na pojazdy do fabryki w Hiszpanii dołączono montowanie w Polskiej fabryce w Jelczu Laskowicach.

W 2003 roku zadebiutowała druga generacja Mercedesów Vito, gdzie do rodziny na bazie Vito dołączył mercedes Viano, czyli wersja osobowa zbudowana od podstaw na bazie nadwozia Vito. Auta te cały czas bardzo dobrze się sprzedawały, a aby zaspokoić popyt, do hiszpańskiej fabryki dołączyły fabryki w Chinach i Meksyku.

 

Niestety Viano niezbyt dobrze się sprzedawało i powstała tylko jedna generacja tego samochodu. Mercedes jednak nie zarzucił projektu minivana i odrobił lekcję wraz z pojawieniem się trzeciej generacji Vito, która była ostatnio w moich rękach, a klasę V opiszemy przy najbliższej okazji.

Zanim przejdziemy do wyglądu, przypominam także tekst o Marco Polo Activity, który powstał na bazie trzeciej generacji Mercedesa Vito -> Marco Polo podróżnik i odkrywca 

Spis Treści:

No to zaczynamy od wyglądu…

góra <..> wygląd zewnętrzny

Podobne Wpisy

Parowozy wracają na szlak

DJ Czas

Jak dojechać i czym poruszać się po Pradze

Okazje Podróżnika

FlixBus – Zielony przewoźnik z Niemiec.

Okazje Podróżnika