Image default
Zaproszenia

Majówka 2018

W tym roku majówka wypada w środku tygodnia, wiec mając to na uwadze, postanowiliśmy podpowiedzieć Wam jak ją spędzić i jakie w tym roku mamy możliwości podróży. Zapraszamy do wpisu…

Jak już wspomnieliśmy, Majówka 2018 zaczyna się już 27 kwietnia i trwać będzie aż do 6 maja. Nasuwa się pytanie, co ciekawego oprócz grilla można zrobić. Zanim podpowiemy kilka rzeczy, sprawdźmy więc, jaka ma być pogoda. 

Jak widzicie, pogoda powinna sprzyjać podróżom, więc ruszamy w drogę. Zobaczmy, co przygotowali przewoźnicy na tę okazję.

PolRegio jak w każdy długi weekend uruchamia specjalne taryfy lub przedłuża ważność istniejących biletów i tak w tym roku mamy do wyboru kilka opcji, z których warto skorzystać, aby wybrać się w wiele ciekawych miejsc w Polsce. Poznajmy więc, co oferuje ten przewoźnik na długi weekend majowy:

 • Oferta Majówka z Polregio, czyli…
  grafika by PolRegio

  Bilet specjalnie dedykowany na tę okazję. Dostępny jest w cenie:

  • 83 zł normalny,
  • 49 zł ulgowy (dla uczniów/studentów do 26 roku życia i uwaga dla seniorów powyżej 60 roku życia).

Bilet ten umożliwia nielimitowaną ilość podróży, aż przez 10 dni. Oferta zaczyna już obowiązywać od piątku 27 kwietnia od godziny 18:00 do 7 kwietnia do godziny 6:00.

Można go nabyć w kasach tradycyjnych, za pośrednictwem stron internetowych: polregio.pl, biletyregionalne.pl oraz e-podroznik.pl, w aplikacji SkyCash i w ponad 800 punktach salonów prasowych sieci Kolporter.

 • Bilet turystyczny w cenie 45,00 zł brutto – oprócz pociągów specjalnych – jest honorowany w pociągach REGIO oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).
 • Mini bilet turystyczny w cenie 39,00 zł brutto honorowany jest tylko w pociągach REGIO.

Zobaczmy siatkę połączeń PolRegio.

Przewoźnicy Samorządowi

Tutaj mamy sporo ciekawych propozycji od przewoźników lokalnych, jednak zanim o nich napiszemy, to przypominamy, że możecie skorzystać ze wspólnego biletu gdzie za 38 zł, upoważnia on do nieograniczonych podróży przez dobę następującymi przewoźnikami:

 • Łódzka Kolej Aglomeracyjna,
 • Koleje Małopolskie,
 • Koleje Dolnośląskie,
 • Koleje Śląskie,
 • Koleje Mazowieckie,
 • Koleje Wielkopolskie,
 • Szybka Kolej Miejska (Warszawa),
 • Warszawska Kolej Dojazdowa WKD,
 • Arriva RP –  bilet obowiązuje także w regionalnych połączeniach autobusowych przewoźnika.

Cena biletu – 38 zł
Czas obowiązywania – 24h od daty i godziny wyznaczonej na bilecie podczas zakupu.
Oferta ta posiada niestety ograniczenia i nie obowiązuje w pociągach uruchamianych komercyjnie takich jak KM Słoneczny, KMł od stacji Olszanica do Lotniska w Balicach, KŚ na odcinku Chałupki – Bohumin, KD Pociąg do Kultury, KD Specjal, ŁKA Sprinter.

Jednak warto się zastanowić nad tą ofertą, gdyż mamy jak w przypadku Arrivy naprawdę spore możliwości podróżowania.

Bilet zakupicie za pomocą kas przewoźników, z wyprzedzeniem 7 dni, Wspólny Bilet Samorządowy kupicie także za pomocą aplikacji SkyCash.

Zobaczmy teraz, co przygotowali poszczególni przewoźnicy. Przegląd zaczniemy od…

Tutaj mamy wręcz wysyp ofert. Pierwszą to bilet weekendowy Podróżuj z KD.

grafika by Koleje Dolnośląskie

W cenie 35 zł możemy bez ograniczeń poruszać się pociągami Kolei Dolnośląskich w tym także do pierwszych stacji za granicą, gdzie docierają połączenia tego przewoźnika.

Ważność biletu podczas majówki jest następująca:

 • od 27.04.2018 r. (piątek), godz. 18:00 do 2.05.2018 r. (środa), godz. 06:00,
 • od 2.05.2018 r. (środa), godz. 18:00 do 07.05.2018 r. (poniedziałek), godz. 06:00.

Jednak, jeśli kupimy dwa bilety obejmujące cały długi weekend, to w dniu 2 maja od godziny 6:00 do 18:00 także możemy się poruszać w ramach tych biletów. Warunek musimy wykupić oba bilety weekendowe. Czyli za 70 zł możemy swobodnie podróżować całą siatką połączeń KD przez 10 dni.

Zobaczmy, co przygotował przewoźnik na ten weekend:

Szlaki, po których poruszają się pociągi Koleje Dolnośląskich, są jednymi z najpiękniej położonych w Polsce. To tutaj mamy wiele ciekawych obiektów inżynieryjnych, wiele odcinków, gdzie widoki zza okna zapierają wielu ludziom dech w piersi. Dodatkowo w tym roku można dzięki nim dojechać do Skalnego miasta czy Szklarskiej Poręby, ale to tylko niektóre połączenia. Warto skorzystać z oferty tego przewoźnika.

My także polecamy wybrać się z Kolejami Dolnośląskimi do Jaworzyny Śląskiej, gdzie w Muzeum Kolejnictwa odbywać się będzie Diesel Fest, gdzie podczas którego można podziwiać zabytkowe pojazdy napędzane silnikiem Diesla w ruchu. Muzeum Kolejnictwa także organizuje przejazd pociągiem w trakcji parowej na paradę parowozów w Wolsztynie.

Skoro jesteśmy przy tym wydarzeniu, to Koleje Dolnośląskie wraz z Turystyką Kolejową TurKol organizują specjalny pociąg o nazwie LEOPOLD na Trasie Wrocław <> Wolsztyn.

Zapraszamy do zwiedzania Dolnego Śląska podczas majówki z Kolejami Dolnośląskimi.

Polecamy także waszej uwadze nasz wpis o Kolejach Dolnośląskich.

My idziemy dalej tym razem do centrum Polski, czyli do województwa łódzkiego, gdzie operuje…

Jest jednym z najmłodszych przewoźników, ale prężnie się rozwijający. Sztandarowym pociągiem, jaki kursuje w weekendy, jest pociąg ŁKA – Sprinter kursujący na trasie Łódź Fabryczna <> Warszawa Wschodnia, ale to nie wszystko. Zobaczmy, co więcej oferuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

grafika by Łódzka Kolej Aglomeracyjna
 1. ŁKA Sprinter – Pociągi te uruchamiane są w weekendy, ale także zostaną uruchomione 1 i 3 maja, więc jest dodatkowa okazja do skorzystania z tego połączenia. Cena biletu 25 zł ulgowy 12,50,
 2. Powrót Gratis z Parowozowni w Skierniewicach w dniu 5 maja,
  • Warunki promocji: Zwiedzanie odbywa się indywidualnie, bądź w grupach oprowadzanych przez przewodnika (start o godz. 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00). Osoby, które wybiorą się do Parowozowi pociągami ŁKA, będą mogły do domu wrócić bezpłatnie. Wystarczy, że w Muzeum otrzymają pieczęć na bilecie.
 3. Tańszy wstęp do Rogowskiego Arboretum dla pasażerów ŁKA, gdzie na jego terenie znajduje się wiele ciekawych okazów roślinności, jak  również Alpinarium, gdzie zobaczyć można ponad 900 gatunków roślin z gór całego świata.
 4. 30% taniej do Rogowa na Kolej Wąskotorową – Rogowska Kolej Wąskotorowa zaprasza na przejazdy zabytkowy taborem na trasie Rogów – Jeżów – Rogów. Pociągi wyjeżdżają z Rogowa o godzinie 10:35, 12:15, 13:55 i 15:45. Dodatkową atrakcją wycieczek jest ognisko i wystawa taboru wąskotorowego. Bilet normalny na przejazd kolejką kosztuje 20 złotych. Od tego roku obowiązują ulgi ustawowe m.in. dla uczniów i studentów. Odwiedzający kolej wąskotorową mogą do i z Rogowa dojechać 30% taniej. Aby skorzystać z tej promocji, należy pobrać voucher znajdujący się na stronie kolejrogowska.pl i okazać podczas zakupu biletów na przejazd pociągiem (tylko w kasie).
 5. Wspólny Bilet Samorządowy – Na okres majówki Spółka wydłużyła termin ważności Wspólnego Biletu Samorządowego. Bilet ten będzie ważny nie przez dobę jak obecnie, a przez 5 następujących po sobie dni. Będzie upoważniał, do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami ŁKA (z wyłączeniem ŁKA Sprinter). Koszt takiego biletu to 38 zł.Co to oznacza?

  Kupując Wspólny Bilet Samorządowy, możecie z nim podróżować bez limitów wcześniej wspomnianych przewoźników przez dobę, jednak podczas długiego weekendu majowego zakupiony bilet w pociągach ŁKA ma ważność 5 dni nie 24 i tylko w ramach połączeń ŁKA. Podsumowując w długi weekend mamy dobę na podróże kolejami samorządowymi i 5 dni na podróże ŁKA

Kolejnym przewoźnikiem z ciekawą ofertą na weekend majowy są …

Koleje Mazowieckie przygotowały na weekend majowy dwie propozycje:

 • Bilet Turysty  – jest biletem sieciowym imiennym
  i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KM, na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica. Bilet Turysty ma 10-dniowy termin ważności, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Uprawnia do podróżowania przez 3 dowolnie wybrane dni w terminie ważności biletu. Do biletu wydawany jest karnet, na którym podróżny dokonuje legalizacji rozpoczęcia każdego z trzech dni ważności biletu. Cena biletu jest zryczałtowana i wynosi wg taryfy normalnej 67 zł. Od ceny tej nie stosuje się ulg.
 • Bilet Wycieczkowy – można z niego skorzystać od 27 kwietnia 2018 r. (piątek) od godz. 18.00 aż do 6 maja 2018 r. (niedziela) do godz. 24.00. Na podstawie biletu wycieczkowego będzie można korzystać z przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich w relacji do 200 km. Termin ważności biletu wycieczkowego „tam” lub „tam i z powrotem” wynosi jeden dzień. Podróż musi być ukończona do godz. 24.00 terminu ważności biletu. Kupując ten bilet, możemy zaoszczędzić do 20% ceny standardowego biletu Kolei Mazowieckich.

Kolejnym przewoźnikiem z ofertą majówkową są …

Także Koleje Śląskie wyszły naprzeciw oczekiwaniom i wydłużyło swoje dwie oferty Silesia Weekend oraz Śląskie dla Rodziny – Karta dużej rodziny. Oto szczegóły tych ofert:

 •  „SilesiaWeekend”Oferta ta będzie obowiązywać od piątku 27 kwietnia (od godz. 18:00) do piątku 4 maja 2018 roku (do godz. 6:00). Bilet w ofercie „SilesiaWeekend” pozwala również na podróżowanie po kraju morawsko-śląskim w Czechach.
 • „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”. W ramach oferty posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje 50% ulgi dla rodziców lub opiekunów oraz 30% ulgi dla dzieci i młodzieży. Oferta ta będzie obowiązywać od piątku 27 kwietnia (od godz. 14:00) do czwartku 3 maja 2018 roku (do godz. 24:00).

Szczegóły tych ofert znajdziecie na stronie Kolejeslaskie.com

Ponadto przypominamy o weekendowym połączeniu z Katowic do Zakopanego pociągiem o nazwie ORNAK.

Zobaczmy, co przygotował nasz przewoźnik dalekobieżny, czyli …

Niestety chcielibyśmy napisać coś pozytywnego i pochwalić, jednak PKP Intercity, tak jak w poprzednim roku nie przygotowała, żadnej oferty, albo ukryli ją przed wszystkimi. Jednak można się i z PKP IC wybrać na majówkę, choć oferta nie jest tak atrakcyjna, jak konkurencji. Poznajmy te oferty, które obowiązują cały rok:

 • Bilet Weekendowy obowiązuje w pociągach kategorii IC, TLK. Ceny:
  • Klasa 1 – 110 zł,
  • Klasa 2 – 81 zł.
 • Bilet Weekendowy MAX obowiązuje w pociągach kategorii IC, TLK, EIC, EIP (miejscówka płatna 10 zł). Ceny:
  • Klasa 1 – 264 zł,
  • Klasa 2 – 164 zł.

To jest tylko wycinek oferty, jaką mają przewoźnicy kolejowi. Skupiliśmy się z braku czasu na nie wielkim fragmencie.

Podsumowanie.

Inni przewoźnicy w tym przewoźnicy autokarowi w długi weekend nie mają ofert lub mają je okrojone do maksimum.

Polecamy waszej uwadze fan page przewoźników, gdzie znajdziecie wiele istotnych informacji, gdyż część z przewoźników postanowiła ograniczyć swoje rozkłady jazdy do jazd tak jak w święta.

Polecamy wyruszyć gdzieś ruszyć się z domu i nie siedzieć w czterech ścianach. Na naszej stronie znajdziecie wiele ciekawych imprez związanych z turystyką kolejową -> Na co jechać.

Kilka propozycji wyjazdów spacerowych:

Oraz wiele innych ciekawych atrakcji na weekend majowy.
Życzymy udanej majówki
Ekipa Okazji Podróżnika.

Podobne Wpisy

Amber Fest 2019

DJ Czas

Spotkanie z Jackiem Boneckim w Warszawie

DJ Czas

Amber Fest 2016 druga edycja

DJ Czas